Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

Најјаче је што би форумска екипа бораца против европских лихвара листом гласала "да" на референдуму о прикључењу Србије истим тим европским лихварима.

 

Ja bih i na tom referendumu glasao NE. :fantom:

 

Jer ovo što reče Vasa, pre desetak godina drugačije je izgledalo, sada... daleko im lepa kuća.

Edited by JozoMujica
Link to comment
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

Bilo bi sjajno da danas imamo i topic na kom bi se glasalo i tome da li su PPP-ovci za ili protiv ulaska Srbije u EU..kada je vec dan referndumski.

 

Inace..glasao vec za Ohi.

Link to comment

Bilo bi sjajno da danas imamo i topic na kom bi se glasalo i tome da li su PPP-ovci za ili protiv ulaska Srbije u EU..kada je vec dan referndumski.

 

To cemo kad dodje to glasanje  ^_^

 

Inace, Grci i ne glasaju o EU  :fantom:

Link to comment

Ma ne, nego vise je komentar, da danas bude referendum u Grckoj konkretno o ostanku u EU, 80% bi glasalo za ostanak (u EU). Ali su zato Srbi popizdeli :D

Link to comment

To cemo kad dodje to glasanje ^_^

 

Inace, Grci i ne glasaju o EU :fantom:

Aman..znam.

Ali vec se dosta prica o tudjem i o gloginjama..eto prilike da i Srbadija na forumu kao odlucuje o necemu.

Link to comment

Obrati paznju na upit: znaci, ako bih mogao tudjim.. sta bih. Ne razumem cemu tvoja opaska. Svakako niko od nas ne glasa, ovo je cisto sportski. Gde je problem?

Ok, naravno da zaboga pricamo o hipotetickom glasanju i hipotetickom guljenju tudjeg. Samo primecujem jedan revolt Evropom i romanticnu podrsku tudjem srljanju u nepoznato (i vise nego neizvesno). Kolko god da je DA ponizno i ziceraski, jajarski, stagod, i dalje je jedini racionalan izbor. Prica kako ce NE poboljsati pregovaracki polozaj ili pokazati kurac prokletoj EU, te da ce dugovi biti otpisani su prica za malu decu. Dugovi se uvek naplate ovako ili onako, a ostaje i pitanje sta posle, sta ce to da pokrene grcku privredu i kako ce se npr obezbediti isplata kakvih god penzija, makar i na nivou socijalnog minimalca. I dalje mi nije najjasnija odrzivost scenarija posle NE (onog koji ne ukljucuje blef) pa ako mogu da mi to pojasne OXI-jevci. Ostavljam mogucnost da sam ipak na krivom tragu. Zahvaljujem.

 

Inace podseca me sve ovo i na ppp poll po pitanju škotske nezavisnosti, bese 67% za YES. A Škoti se malo zamislili pa odabrali ono sto im se vise isplati, emotions free... :fantom:

Edited by ducca
Link to comment

sigurno je za srbiju najbolje da ostane van eu i srecu trazi u bratskom zagrljaju rusije, kazahstana, abhazije, osetije i tunguzije. daleko lepa kuca briselskim birokratama, nije to vise ona staaara eu u kojoj su kuce od cokolade i prozori od marmelade.

Link to comment

OXI mozda jeste put u nepoznato, ali je prilika da se kaze ne poznatom sistemu u kome su banke, profiti, spekulanti i najbogatiji sloj "1%" bitniji u odnosu na dobrobit covecanstva i planete.

Nije rec o glasanju za/protiv EU, nego o glasanju o sistemu koji je ocigledno los i neodrziv.

Link to comment

To nije tema.sumnjam da je ovde iko protiv ulaska srbike u eu kakva god ona bila.na zalost,daleka je to futura. Ikar

Edited by bradilko
Link to comment

Pa imaš 4-5 forumaša koji su se direktno izjasnili da bi na referendumu o članstvu Srbije glasali Oxi. Dodatni problem je što EU prilično očigledno želi Srbiju taman koliko i avganistanske azilante.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...