Jump to content
IGNORED

PPP simulacija grčkog referenduma


Muwan

PPP pooll(tm)(tm) grčkog referenduma  

155 members have voted

  1. 1. Da li ste za usvajanje fiskalnih mera po predlogu Troike od prošlog vikenda?

    • DA / NAI
      43
    • NE / OXI
      97
    • Ne glasam/poništavam listić/ostajem da blejim kod kuće/guglam recept za molotov koktel
      15


Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    27

  • Braća Strugacki

    14

  • Budja

    13

  • vememah

    10

Top Posters In This Topic

sigurno je za srbiju najbolje da ostane van eu i srecu trazi u bratskom zagrljaju rusije, kazahstana, abhazije, osetije i tunguzije. daleko lepa kuca briselskim birokratama, nije to vise ona staaara eu u kojoj su kuce od cokolade i prozori od marmelade.

ajde genije ti sada da objasnis kako je moguce uclaniti se u neku organizaciju u kojoj te ne zele. a posle slobodno nastavi da guslas o rusiji, kazahstanu i severnoj koreji..

Link to comment

Ok, naravno da zaboga pricamo o hipotetickom glasanju i hipotetickom guljenju tudjeg. Samo primecujem jedan revolt Evropom i romanticnu podrsku tudjem srljanju u nepoznato (i vise nego neizvesno). Kolko god da je DA ponizno i ziceraski, jajarski, stagod, i dalje je jedini racionalan izbor. Prica kako ce NE poboljsati pregovaracki polozaj ili pokazati kurac prokletoj EU, te da ce dugovi biti otpisani su prica za malu decu. Dugovi se uvek naplate ovako ili onako, a ostaje i pitanje sta posle, sta ce to da pokrene grcku privredu i kako ce se npr obezbediti isplata kakvih god penzija, makar i na nivou socijalnog minimalca. I dalje mi nije najjasnija odrzivost scenarija posle NE (onog koji ne ukljucuje blef) pa ako mogu da mi to pojasne OXI-jevci. Ostavljam mogucnost da sam ipak na krivom tragu. Zahvaljujem.

 

Inace podseca me sve ovo i na ppp poll po pitanju škotske nezavisnosti, bese 67% za YES. A Škoti se malo zamislili pa odabrali ono sto im se vise isplati, emotions free... :fantom:

 

Jedna od jačih priča za malu decu je i da će nakon DA trojka, a naročito CDU da se saberu i umilostive. Ko će ih na to naterati? Možda nobelovci svojim člancima, ili još bolje - Nea Dimokratia?

Link to comment

Nije mi dobra analogija, previše je brutalna, ali ovih dana mi je postalo jasno kako je Hitler prilično lako pokorio celu Evropu.

Svi su se držali neku svoju ptičicu u ruci, jebo slobodu, a i Jevreje, ionako nismo mi, a i Rome, koga briga za njih. prljavi su.

Daj da nekako preživimo.

Link to comment

kada se očekuju prvi rezultati?

 

Exit poll odmah po zatvaranju u 6 po našem, a ozbiljniji udeo prebrojanih listića oko 8 ili pola 9.

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment

Pa imaš 4-5 forumaša koji su se direktno izjasnili da bi na referendumu o članstvu Srbije glasali Oxi. Dodatni problem je što EU prilično očigledno želi Srbiju taman koliko i avganistanske azilante.

 

ja vervatno ne bi glasao oxi samo zbog toga sto moze lakse da se zapali iz zemlje. jel moze neki presek stanja, kakva  je situacija u burgarskoj i rumuniji od kada su usle u eu?

Link to comment

Meni je neverovatno koliko ljudi misli da je ovo borba protiv "zlih lihvara" a ti "zli lihvari" su kada je trebalo priskocili Grckoj i izvukli je da ne bankrotira plus joj otpisali €100 milijardi.

Link to comment

ja vervatno ne bi glasao oxi samo zbog toga sto moze lakse da se zapali iz zemlje. jel moze neki presek stanja, kakva je situacija u burgarskoj i rumuniji od kada su usle u eu?

Последњи пут када сам проверавао, један Румун је покушао самоубиство скоком са галерије скупштине директно на посланике након што је њиховим гласовима у склопу мера штедње укинута медицинска и новчана помоћ његовом болесном детету. Бугаре нисам проверавао, за њих ме заболе још од Кајмакчалана. :fantom:

Link to comment

Последњи пут када сам проверавао, један Румун је покушао самоубиство скоком са галерије скупштине директно на посланике након што је њиховим гласовима у склопу мера штедње укинута медицинска и новчана помоћ његовом болесном детету. Бугаре нисам проверавао, за њих ме заболе још од Кајмакчалана. :fantom:

 

+1, zato i pitam.

Link to comment

Meni je neverovatno koliko ljudi misli da je ovo borba protiv "zlih lihvara" a ti "zli lihvari" su kada je trebalo priskocili Grckoj i izvukli je da ne bankrotira plus joj otpisali €100 milijardi.

 

Nisu je čuvali da bakrotira nego su čuvali svoje tržište.

Link to comment

Meni je neverovatno koliko ljudi misli da je ovo borba protiv "zlih lihvara" a ti "zli lihvari" su kada je trebalo priskocili Grckoj i izvukli je da ne bankrotira plus joj otpisali €100 milijardi.

Jebe se njima za Grčku pravo, sve što oni žele je da izvuku novac koji su uložili, ako ovi bankrotiraju neće izvući ništa, u obrnutom slučaju će izvući nešto.

Link to comment
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...