Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Nemam pojma. FON je meni uvek bio no-no, a te firme su onako, izvikane i loše. Međutim, tebi bi odgovaralo tako nešto na pola godine, da upišeš u cv. Pitanje je da li ćeš nešto da naučiš i da li će ti dati da radiš na projektu ili samo držati u nekom sobičku radi reda, jer imaju ugovor sa FON-om.
Iskreno, sa Javascriptom nema promašaja i kasnije možeš da sebi obezbediš više opcija za posao.
Svakako je ključno da nastaviš da učiš samostalno.

Link to comment
a cet?

dakle tvoja preporuka je 1 etf 2 seeict 3 bilo sta jer je ostatak bulja?

U principu sve ti je bulja, ali na tom etf valjda netko zna da te nauči. Ili jednostavno ganjaš internship a učiš kući. Jbg ne znam šta je pametno.

 

Ajde neka se jave na pm ko hoće password za pluralsight.

 

CET valjda vrši obuku za polaganje MS sertifikata.

Link to comment

Ja sam mislio Java i php na ETF i treće ne znam. Javascript ili Java na metropoliten. Samo ne znam da li ima svrhe na pragu pedesete da pokušam. A nekada sam radio algoritme i fortran.

Link to comment
5 hours ago, zema said:

stigo mejl, sta cete da odaberete? 

 

koliko vidim, nista ... trebali su pre online testa da objave spisak gradova u kojima se izvodi obuka, kao i duzinu trajanja iste ... ne isplati mi se da 6 meseci placam smestaj bilo gde

 

3 hours ago, Jozef K. said:

Ja sam mislio Java i php na ETF i treće ne znam. Javascript ili Java na metropoliten. Samo ne znam da li ima svrhe na pragu pedesete da pokušam. A nekada sam radio algoritme i fortran.

 

Sto da ne, za 100 evra dobijas sansu da naucis nesto novo i upoznas gomilu ljudi

Link to comment
5 hours ago, Jozef K. said:

Samo ne znam da li ima svrhe na pragu pedesete da pokušam. 

 

isplati se svakako

 

2 hours ago, BOOGIEMAN said:

 

koliko vidim, nista ... trebali su pre online testa da objave spisak gradova u kojima se izvodi obuka, kao i duzinu trajanja iste ... ne isplati mi se da 6 meseci placam smestaj bilo gde

 

 

javascript kod SEE ICT traje 10 nedelja

Link to comment

sad se razmisljam da li birati kurs prema broju polaznika koji upisuju :4_joy:  jer proslo je ~2000 ljudi a ko zna koliko ih je iz bg-a, pa se

moze desiti da se sve zavrsi na slanju zelja 

 

Spoiler

Селекција ће бити извршена у три круга: 

·         Први круг: Извођачи обука ће добити пријаве свих кандидата који су навели њихов курс као прву жељу. Обавеза извођача обука је да погледа све пријаве и спроведе процес селекције бар дупло већег броја кандидата у односу на број слободних места.  У понедељак (15.1.) ћете добити информације од школа које спроводе курсеве који сте навели као прву жељу о процесу даље селекције. Извођачи обука ће до 20.1. спровести први круг селекције и обавестити вас о њиховом исходу. Подсећамо да ће школе самостално бирати најбоље кандидате за своје курсеве, и да ће процеси селекције у различитим школама бити различити. Такође скрећемо пажњу да можете очекивати да будете обавештени о времену тестирања или интервјуа у веома кратком року (дан унапред). 

·         Други круг: Извођачи обука код којих нису попуњена сва слободна места након првог круга селекције спроводе други круг између 22. и 26. јануара. У другом кругу селекције ће извођачима обука бити послате све пријаве кандидата који су њихову обуку навели као другу жељу, а нису успели да упишу курс који су навели као прву жељу. 

·         Трећи круг: Извођачи обука код којих нису попуњена сва слободна места након првог круга селекције спроводе други круг између 28. и 30. јануара. У трећем кругу селекције ће извођачима обука бити послате све пријаве кандидата који су њихову обуку навели као трећу жељу, а нису успели да упишу курсеве које су навели као прву и другу жељу.

 

Link to comment

Lepo ja rekoh ranije da je cela priča navlakuša samo takva. Obećali su 900 polaznika, ali će posle svega na obuku biti upućeno samo njih 700.

 

U pilot projektu je u drugom krugu bio ponovljen test iz prvog, samo se odvijao u kontrolisanim uslovima i nakon kojeg je izabrano 100 najboljih polaznika. Ovde sada treba kao prvu želju staviti jače škole poput ETF-a, RF-a ili BIT-a koje će se i popuniti u prvom krugu tako da nema svrhe stavljati ih bilo na drugo bilo na treće mesto. Ko želi da osigura bilo kakvu obuku onda kao drugu želju treba da izabere ono što niko neće staviti kao prvu, npr.  ITAkademiju, tj. Link grupu, mada je po meni to čisto gubljenje i vremena i para, a i nerava.

 

On 12/31/2017 at 12:07 PM, zema said:

100 evra uplacujes kao "garanciju" da ces ici na predavanja tj da nisi iz sale i sege krenuo na kurs.

 

 

Nisi ni svestan koliko grešiš. 100 evra je cena ovog "besplatnog" kursa i to moraš da uplatiš pre nego što potpišeš ugovor. Da je tako kako ti kažeš onda bi se  na kraju kursa ta garancija vratila, ovako ostaje školi. U stvari, količina znanja koja se dobije taman i vredi tih 100 evra. 

 

Obrati pažnju na član 9. ugovora sa donjeg linka. Garancija za (ne)redovno pohađanje je nadoknada troškova celokupnog kursa, a što izađe negde oko 1500 evra. 

 

On 1/6/2018 at 11:57 PM, zema said:

evo nesto o drugom krugu kao i o sadrzaju kurseva (u novom sadu)

 

link

 

Ponovo pročitaj tekst ugovora. Nigde ne piše ni reč o detaljima programa obuke, kao ni o praksi. Ovo što je okačeno na web stranicama škola je samo informativnog karaktera, nije obavezujuće. Mogu sad da kačim ovde email prepisku polaznika iz pilot projekta sa školama i ministarstvom oko mnogih problema, odgovori se svode na sledeće - sve je u skladu sa potpisanim ugovorom i nema mestu žalbi.

 

Da je država iskrena u ovome, trebalo je da izađe u javnost sa podacima koliko kandidata se nakon obuke zaposlilo u IT struci ili barem uključilo u neku praksu. I to da se jasno navede polaznik-program kursa-oblast na poslu, da ne bude kao sad gde polaznik sa PHP kursa radi kao .NET developer ili sa Jave radi u Word Pressu.

 

Nakon iskustva u pilot projektu  korigovan je program uvođenjem domaćih zadataka kojih nije bilo (?!!!), kao i povećanjem časova prakse. A da, i dupliran je vremenski "prozor" sa 6 na 12 meseci u kome se kandidatima daje šansa da nađu zaposlenje gde bi država preuzela sve zasluge za uspeh.

Link to comment
26 minutes ago, KnightLore said:

 

Obrati pažnju na član 9. ugovora sa donjeg linka. Garancija za (ne)redovno pohađanje je nadoknada troškova celokupnog kursa, a što izađe negde oko 1500 evra. 

 

 

Ponovo pročitaj tekst ugovora. Nigde ne piše ni reč o detaljima programa obuke, kao ni o praksi. Ovo što je okačeno na web stranicama škola je samo informativnog karaktera, nije obavezujuće. 

 

Da je država iskrena u ovome, trebalo je da izađe u javnost sa podacima koliko kandidata se nakon obuke zaposlilo u IT struci ili barem uključilo u neku praksu. I to da se jasno navede polaznik-program kursa-oblast na poslu, da ne bude kao sad gde polaznik sa PHP kursa radi kao .NET developer ili sa Jave radi u Word Pressu.

 

 

 

ako dospem do obuke redovno cu je pohadjati pa se ne sekiram za 1500 evra.

 

 

sto se tice drugog pasusa ne vidim zasto bi se etf, fon, cet i seeict brukali sa izvodjenjem obuke, sta bi imali od toga?

sta su bile glavne zamerke polaznika u prvom krugu?

 

kako polaznik php kursa radi kao .net developer? ako je znao .net valjda bi radio i pre kursa?

 

moguce da ce biti tako kao sto kazes, ali meni je to prilicno neverovatno cak i za srbiju 2018e.

 

 

Link to comment

Meni su pre 10 godina rekli da bezim od breze, pa tako ja sada kazem vama. 

 

A naravno ne treba davati novce za ovakve kurseve u 2018. Besplatnih koliko hoces. Community koji ce ti pomoci nikad veci. A gain od kursa sumnjiv.

 

Ako bas hocete prekvalifikaciju i imate para za bacanje, upisite etf/ftn. Ne morate polagati nijedan ispit, ali predavanja na prvoj godini ce vam znaciti milion puta vise od bilo kojih kurseva. Posle prve godine uzmite i radite sami.

 

Coursera je zakon naravno, takodje opcija. To da se sada placa mi je novo. Mozete ako hocete, komocija je, no verujem da se mogu naci i besplatne sasvim prihvatljive varijante, samo sa manjim communityjem. Sto nije zanemarivo, no opet kazem ponavljam, community cete naci gde god da se okrenete.

Link to comment

Pisao sam sa telefona prethodni post, sorry sto je nabacano ovako.

 

Sto se communityja i kursa tice, samo da kazem da se kroz postove provuklo nesto sasvim pogresno. Ne treba vam community kako bi resio vase probleme. Treba vam 1) kako bi dodatno objasnio stvari koje ne mozete da skontate iz prve, kada ih prvi put procitate/cujete i 2) kako bi dobili feedback za vas rad.

 

Sto se networkinga tice, jbg to mnogo vise zavisi od coveka i koliko se on snalazi sa ljudima, nego od konkretnog okruzenja.

Edited by Fins fleet
Link to comment

@zema

Pišem kasnije večeras detalje.

 

Ne znam koliko imaš tehničko i IT predznanje, ali ti preporučujem obuku za JavaScript ili PHP. Lakši su za samostalni rad i moguće je zaposlenje bez formalnih kvalifikacija. Za javu i .net ti treba godinu-dve crnčenja da bi uopšte došao u priliku da uspešno odradiš testiranje za posao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...