Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sta podrazumevas pod "proguraju"? Kolko kapiram, samo neke stvari koje su se ranije placale, sada postaju besplatne. MS je i ranije dosta (marketinski) forsirao Xamarin za razvoj mobilnih aplikacija. 

Link to comment

Ako sam dobro razumeo, Microsoft planira da ucestvuje u celom projektu, pa se nadam da ce sve znacajno unaprediti. Kad sam malo probao xamarin pre par godina, nisam bio odusevljen.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment

Microsoft je kupio Xamarin, tako da je to sada i zvanicno njihov projekat. Xamarin je i ranije bio poslovno vezan za MS, samo sam zaboravio o cemu se radi (mozda razvoj mono-a).

Edited by Aion
Link to comment
  • 2 weeks later...

Je l ima neka naša firma da može da napravi online platformu koja je bulletproof na kojoj bi se odvijale novčane transakcije malo veće vrednosti? I da naravno ispod sebe ima isto tako bulletproof bazu podataka.

Link to comment

Je l ima neka naša firma da može da napravi online platformu koja je bulletproof na kojoj bi se odvijale novčane transakcije malo veće vrednosti? I da naravno ispod sebe ima isto tako bulletproof bazu podataka.

 

Ima nasih firmi koje to rade, a ima i paketa koji omogucavaju da ni ne moras biti nesto specijalno dobar da bi bio najblize sto moze nedostiznom bulletproof idealu. Na kraju krajeva, isto je da li se radi o vecim ili manjim transakcijama, a tebi verovatno treba neko ko bi garantovao nekim svojim track recordom da je takve stvari vec radio. O kakvom obliku prenosa pricas? Komunikacija sa bankama, pay pal ili sta? Ja sam radio sa Halcomom jedne prilike i za njihov sikjuriti pristup mogu samo reci da je preterano restriktivan, ali da su sigurno deluju nema sumnje. Od ovih malih firmi verujem da su mnoge radile na bar nekom projektu koji je zahtevao da neke pare promene ruke posto je to dosta cest zahtev.

Link to comment

Pa za trejding platformu. Da registruje cash transakcije (povezano sa bankarskim računima) i prenos vlasništva u bazi podataka.

 

To stvarno tako standardizovano?

 

Eto vidiš, ja za Halcom nisam ni čula.

Edited by MayDay
Link to comment

Pa za trejding platformu. Da registruje cash transakcije (povezano sa bankarskim računima) i prenos vlasništva u bazi podataka.

 

To stvarno tako standardizovano?

 

Eto vidiš, ja za Halcom nisam ni čula.

Oni su jedna od dve firme ciji softver mozes koristiti za e-banking kod nas (bar da ja znam). Mada nisam siguran da li bi prihvatili posao sa strane, centrala im je u Sloveniji. Mozda tebi treba i nesto sasvim drugo, nisam ja nesto upucen u te stvari s parama osim sto sam radio na par aplikacija koje novac tretiraju kao bilo koji drugi podatak s klijentske strane i jednom sam radio na platformi koja je primala pay pal. Kad imas konkretan projekat i novac, ne treba sumnjati da ces naci ljude koji to mogu da izvedu.

Link to comment

Mene Halcom jebe već danima, a kaže drugar koji radi kao IT guy u jednoj banci da se dosta ljudi žali kako im kilavo radi platforma ovih dana. Ali da su sigurica, jesu, pogotovo ta rješenja sa usb ključevima. 

 

edit:

@đubre

 

rade i za BiH banke, znači vjerovatno bi radili i u Srbiji.

Edited by James Marshall
Link to comment

Mene Halcom jebe već danima, a kaže drugar koji radi kao IT guy u jednoj banci da se dosta ljudi žali kako im kilavo radi platforma ovih dana. Ali da su sigurica, jesu, pogotovo ta rješenja sa usb ključevima. 

 

edit:

@đubre

 

rade i za BiH banke, znači vjerovatno bi radili i u Srbiji.

Da, ne jebu oni mnogo user experience :D Ne mogu da ti nestanu pare, al ces muda oteliti dok uradis sta si hteo.

Link to comment

Bem ti, obično logovanje (handshake) se ovih dana popeo na 5-6 minuta. Ok, poslije toga je sigurica, ali brate, bukvalno otegnuta muda, što kažeš.  :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...