Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Ja bih voleo da znam i sta su ove "proceduralne metodologije", koje kandidat treba da zna pored oo metodologija.

 

Stari dobri JS napisan na necitljiv nacin, tako da podseca na C program, hence - proceduralno :D (drugim recima, ono sto ce se vecinu vremena i raditi).

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

Stari dobri JS napisan na necitljiv nacin, tako da podseca na C program, hence - proceduralno :D (drugim recima, ono sto ce se vecinu vremena i raditi).

To je proceduralno programiranje, metodologije obicno znace nesto drugo. Mene je ovo podsetilo na stvari koje su se radile pre trideset i vise godina, metodologije (metodi kako vise vole jezicki cistunci) za proceduralno programiranje koje su se bazirale na hoare-ovoj logici (recimo VDM).

Link to comment

Ma ja mislim da si ti to preozbiljno shvatio, sklepali su oglas u kome nisu ispostovali ni srpski jezik a kamoli da su dublje usli u pitanje definicije metodologije. Treba im najklasicniji FE covek, sa sto vise razlicitog iskustva (mada posto izgleda da rade jedan projekat, nije mi uopste jasno zasto ne preciziraju tacno ono sto im treba).

Link to comment

Ma hteli su da se prave vazni - kako smo mi pametni, duhoviti, ...

 

Svejedno, oglas je potpuno kontraproduktivan - odbice kvalitetne ljude, javice im se kojekakve budale na koje ce gubiti vreme. A stvar ne moze da bude jasnija: treba ti hitno covek za odredjeni posao - trazi s ljude s znanjem koje ti treba; hoces da dugorocno angazujes programera - testiras opste poznavanje struke (a ne pojedinacne tehnologije) i sposobnosti.

 

Uzgred, razgovarao sam sa jednim studentom ETF-a (smer RTI) i veoma sam prijatno iznenadjen obrazovanjem koje je stekao na fakultetu. S obzirom da se ne radi o nekom izuzetnom studentu, mogu da zamislim kakvi su oni koje racunarstvo zaista interesuje.

Link to comment

Ma hteli su da se prave vazni - kako smo mi pametni, duhoviti, ...

 

Svejedno, oglas je potpuno kontraproduktivan - odbice kvalitetne ljude, javice im se kojekakve budale na koje ce gubiti vreme. A stvar ne moze da bude jasnija: treba ti hitno covek za odredjeni posao - trazi s ljude s znanjem koje ti treba; hoces da dugorocno angazujes programera - testiras opste poznavanje struke (a ne pojedinacne tehnologije) i sposobnosti.

 

Uzgred, razgovarao sam sa jednim studentom ETF-a (smer RTI) i veoma sam prijatno iznenadjen obrazovanjem koje je stekao na fakultetu. S obzirom da se ne radi o nekom izuzetnom studentu, mogu da zamislim kakvi su oni koje racunarstvo zaista interesuje.

:thumbsup:

odlično se radi na RTI. teško jeste i vrlo zahtevno, ali su uslovi za učenje solidni, a profani idu u korak sa vremenom. a oni koje računarstvo stvarno interesuje su i onako na matematičkom :P

Link to comment

:thumbsup:

odlično se radi na RTI. teško jeste i vrlo zahtevno, ali su uslovi za učenje solidni, a profani idu u korak sa vremenom. a oni koje računarstvo stvarno interesuje su i onako na matematičkom :P

Bilo bi zanimljivo videti statistiku beogradskog Microsofta koliko primaju sa kog fakulteta. 

Link to comment

Ma dobro, bice srecni ako zna Angular :D

 

nisam siguran da razumem. angular je moćan i jednostavan frejmvork. misliš da je knockout bolji (upotrebljiviji, lakši za upotrebu, bolje održavan) od angulara? jedino što je bolje od angulara trenutno je aureliajs, odnosno meteor, ali to je već mnogo više od frejmvorka. o mogućnostima angulara 2 da ne govorim.

Link to comment

mislim da tu fon ubija, što govori više o microsoftu nego li o fonu

Ne mislim na ovaj trgovacki deo, podrsku i slicno, nego na development (oni su potpuno zasebna firma). Tu FON nema sta da trazi, cak i za praksu su potpuno su jako izbirljivi.

Link to comment

nisam siguran da razumem. angular je moćan i jednostavan frejmvork. misliš da je knockout bolji (upotrebljiviji, lakši za upotrebu, bolje održavan) od angulara? jedino što je bolje od angulara trenutno je aureliajs, odnosno meteor, ali to je već mnogo više od frejmvorka. o mogućnostima angulara 2 da ne govorim.

Nije ni bolji ni losiji, drugaciji je. Angular je MVC, Knockout je MVVM. Za odredjene primene (aplikacije) je bolji jedan, za druge drugi. Pri tome knockout nije ni pun framework (spada u kategoriju micro-framework-a), ne resave generalnu organizaciju aplikacije, vec samo kljucni problem MVVM arhitekture - two-way binding modela i view-a. Nesto najslicnije MS WPF ili Silverlight-u, samo za html i javascript.

Link to comment

:thumbsup:

odlično se radi na RTI. teško jeste i vrlo zahtevno, ali su uslovi za učenje solidni, a profani idu u korak sa vremenom. a oni koje računarstvo stvarno interesuje su i onako na matematičkom :P

Ima bas dobrih primera ljudi koji izlaze odande, ali slazem se skroz da je MATF postao mesto gde je taj procenat najvisi. Naravno, ima i svakakvih budala, da se covek sokira kako uspeju proci uopste.

 

nisam siguran da razumem. angular je moćan i jednostavan frejmvork. misliš da je knockout bolji (upotrebljiviji, lakši za upotrebu, bolje održavan) od angulara? jedino što je bolje od angulara trenutno je aureliajs, odnosno meteor, ali to je već mnogo više od frejmvorka. o mogućnostima angulara 2 da ne govorim.

Ma kakvi, samo sam hteo reci da je Angular najpopularniji (nemam statistiku za kod nas, ali dosta jak licni osecaj). Hocu da kazem da ce biti srecni ako nadju coveka iz najpopularnije kategorije - zna osnove, razume JS i radio je malo s Angularom. Daleko od toga da mislim da je Angular inferiorniji od ostalih (cak sam ga koristio za svoj privatni projekat malo, sto je valjda najpostenija pohvala koju neko moze dati).

Inace, u poslednjih godinu - dve se seniorske pozicije uglavnom mogu popuniti samo na nacin da uzmes specijalni Linked In nalog i ides polako i cimas ljude. Plus licni kontakti ko ima. Predvidjanje za ovaj oglas je da ce se javiti 10-20 juniora koji nece ispunjavati propozicije. Front end jos i ima sanse da se neko javi, ali mislim da su male. Bas bi bilo zanimljivo videti da li ce ovako viralno bacanje oglasa po forumima i drustvenim mrezama mozda pomoci u tome (Kauboje, javi kako je proslo ako budes imao prilike). 

Mada, mozda ja precenjujem njihove potrebe, mozda je malo ozbiljniji junior u stvari upravo ono sto njima treba.

Link to comment

Mada, mozda ja precenjujem njihove potrebe, mozda je malo ozbiljniji junior u stvari upravo ono sto njima treba.

 

па оно, кад напишеш "Potrebno da je da si brži od munje, precizniji od katane i promišljeniji od Sun Cua. Potrebno je da si istinski nindža front end developer i da kidaš svoj posao. Pošalji nam svoj CV i linkove ka svojim majstorskim ostvarenjima." и притом ни не споменеш плату (не цифру наравно, али нешто типа, конкурентна, боља од конкуренције и слично) не верујем да реално можеш очекивати да ће ти се јавити неко са озбиљним сивијем, пошто такав сигурно има посао, а овим ћеш га тешко мотивисати да размисли о промени, делује ми да пре таргетују неког напаљеног клинца који је разумео шта значе све речи које су наведене у потребним вештинама

Link to comment

Je l MatF stvarno dobar za računarstvo? To je upisao sin od mog mladjeg ujaka i vidim da se skroz popalio na školu otkako je treća godina. Analizu 1 i 2 sam morala ja s njim da radim i nemali broj puta sam htela da ga udavim golim rukama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...