Jump to content
IGNORED

Hoću da budem programerka


Recommended Posts

Ja bih pod agile stavio "we sort of do scrum".

 

Srpska verzija kako sam je ja najcesce video: "We are trying to combine waterflow and scrum in such way that we lose advantages of both".

Link to comment

Ima super likova sto izlaze odande sto znaci da ko hoce moze postati car tamo. E, sad, da li hoce, to je vec druga stvar...

 

No da se vratim na osnovnu temu, kad si vec tu - vidi koliko je proslo od kad si pozelela da postanes programerka i primeti da je sve ostalo na zelji. Nije do tebe uopste, ovo je najtipicniji razvoj dogadjaja koji sam vidjao vec, aj da ne preteram, 15 puta. Jel sad svima jasnije otkud tako velike plate za nesto sto je u osnovi zanat? Bas zato sto od onih koji bi da se ukljuce neki mizeran procenat uopste potrosi vreme na osnove, da uopste ne ukljucujemo one koji otpadnu kasnije jer im je tesko. Ajd jos i ti mozes reci da te bas briga, imas potencijalno isplatljiviji posao, ali isto ovo sam video i kod ljudi koji nemaju scenario u kome ce ikad zardjivati vise od republickog proseka (to jest - biti sirotinja). Sve vreme pricam o likovima kojima se u osnovi ideja jako svidela, ne oni sto vide da tu ima para pa se loze da ce to doci samo od sebe, ko kad igraju kladionicu.

Zato sam ja u RL napravio praksu za ljude koji krenu da se interesuju - dam im neku knjigu sa osnovama pa ko to iskida nek se javi za dalje. Jos nisam imao takav slucaj :D

computer-science-major.jpg

:P

 

ja cu u principu skinuti kapu svakome ko sam nauci programiranje (tu mislim na ozbiljno poznavanje algorithms and data structures i osnove computer science) bez ikakvog struktuiranog kurikuluma. znam da ima takvih ljudi, ali ja nikad ne bih mogla, meni je bio neophodan odlazak na faks.

Link to comment

 

Inače, meni nije baš najjasnije šta ti hoćeš, ozbiljno... Ja sa bavim bussines inteligence-om, što u suštini i jeste analiza velikih setova podataka...

 

BI analizira podatke da bi dao odgovor na to šta se dešavalo u prošlosti, a "Big Data", odnosno ML analizira podatke da bi dao odgovor na to šta će biti u budućnosti...

Link to comment

BI analizira podatke da bi dao odgovor na to šta se dešavalo u prošlosti, a "Big Data", odnosno ML analizira podatke da bi dao odgovor na to šta će biti u budućnosti...

 

hmmm... ne.

 

i jedno i drugo su buzzword u koji moz da udenes sta god ti se svidja.

Link to comment

Možeš, posebno u "Big Data", ali meni je za BI prva asocijacija klasičan data warehouse, ETL procedure i alati za analizu podataka, kreiranje izveštaja i slično, a ML je ipak nešto potpuno drugačije. 

 

Mislim da su numpy, pandas, scikit-learn i ostali Python paketi razlog zbog kojeg se MayDay odlučila za Python.

Link to comment

moje iskustvo iz prve ruke. i r i python su laki za ucenje, ali r definitivno fokusiraniji i laksi. u pythonu je vazno da izaberes biblioteke koje su ti potrebne i da naucis kako da ih koristis. meme frustrira to sto za mnoge stvari imas biblioteke koje nisu medjusobno komplementarne, a potrebno ti je nesto iz jedne, a nesto iz druge.

 

i jedan i drugi jezik su miljama ispred matlaba ili mathematice. ispred matlaba po korsnosti i opstosti i nekim drugim stvarima. mathematica je druga vrsta programa i nema nikakve veze sa ovim prethodnim - mislim, mozes i matematici da racunas i kencujes brojeve, ali ona nije tome namenjena i to je najgore moguce resenje.

 

racunarstvo na matf-u i na etf-u su razliciti sportovi. kao sto je fizika na fizickom fakultetu razlicita od fizike na etf-u. etf je inzenjerski fakultet i posvecen primena. matf pokusava da uci studente fundamentima racunarstva, a to su logika i matematika. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...