Jump to content
IGNORED

Wimbledon 2015


Ros

Recommended Posts

Kad se samo setim da sam jedva pre par godina stidljivo napisao da mislim da Novak ima igru i karijeru za dvocifren broj GS titula ali me strah da to i pomenem. Evo ga na devet i kako stvari stoje smesi mu se jos najmanje par komada. Henman je u pravu kad kaze da Novak "is leaving no stone unturned" kad je u pitanju briga za karijeru i konstantni napredak, Novak se ponasa kao masina koja je programirana da se stalno koriguje i doteruje. sad je samo u pitanju koliko dugo ce imati drive da igra i pobedjuje. I tu bi mogao da se ugleda na Rodzera koji ce u avgustu napuniti 34 godine a vec vise od godinu dana je sustinski neprikosnoven na poziciji drugog igraca na svetu.

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    220

  • Timmy

    178

  • Max Morlock

    135

  • Musky

    99

Top Posters In This Topic

Posted Images

Samo je jos Kasparov imao osobine koje si naveo u toj meri. I sa devet Grand slemova je na osmom mestu svih vremena. Moze samo da se penje na toj lestvici, a tek je napunio 28 godina.

Link to comment

Harpere ocekujem tvoj carsaf™ naokon ovog turnira :D

 

Proslo je to vreme kad sam sa cudjenjem gledao stvaranje next level of tennis teniske masine u telu Novaka Djokovica, a cudjenje pise carsafe, ne pise ih svakodnevica. 

Link to comment

nisam bas ekspert ali me je u ovom mecu najvise iznenadio djokovicev servis.

ne secam se da mu je ranije toliko bio oslonac. verovatno statistika pokazuje jedno, ali je bukvalno u svakom prelomnom trenutku opaljivao po nekoliko vezanih, kojima bi federera u zaletu vracao nazad.

Edited by Takeshi
Link to comment

nisam bas ekspert ali me je u ovom mecu najvise iznenadio djokovicev servis.

ne secam se da mu je ranije toliko bio oslonac. verovatno statistika pokazuje jedno, ali je bukvalno u svakom prelomnom trenutku opaljivao po nekoliko vezanih, kojima bi federera u zaletu vracao nazad.

 

Da me ne mrzi, sad bih u stilu helle bump-nuo par postova gde su se onomad neki iščuđavali što Novak toliko radi na servisu i što je to bitno. Nema leba bez servisa. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment

nisam bas ekspert ali me je u ovom mecu najvise iznenadio djokovicev servis.

ne secam se da mu je ranije toliko bio oslonac. verovatno statistika pokazuje jedno, ali je bukvalno u svakom prelomnom trenutku opaljivao po nekoliko vezanih, kojima bi federera u zaletu vracao nazad.

 

Servis je na travi svakom igracu pojacani aset a Novak uopste nema toliko los servis koliko se cesto misli. Igrac koji ima raznovrstan servis tezak za citanje moze vise da profitira od brzine koju trava dodaje od nekog ko svejedno opaljuje redovno preko 210 km/h nevezano za podlogu, deluje paradoksalno ali tako mu dodje. Isto tako samo s druge strane je, recimo, Izner neke od svojih najboljih meceva odigrao na sljaci, jer koliko god da ona uspori lopticu to su svejedno servisi koji dolaze ogromnom brzinom i pod neobicnim uglom s obzirom na Iznerovu visinu pa ih nije bas toliko mnogo lakse ukrotiti na sljaci nego na nekoj brzoj podlozi. Po procentima ubacenog servisa, broja asova i konverzije poena nakon prvog servisa tu se negde bili, razliku je napravio drugi servis kod obojice, to jest, procenat osvojenih poena. Generalno se ocekivalo da ce tu biti razlike u korist Federera ali njegov bolji servis i Novakov bolji ritern su medjusobno poravnali procente.

 

Po meni ono sto Novaku daje prednost na travi u odnosu na druge igrace je kretanje. Zahvaljujuci njegovoj brzini, elasticnosti i sposobnosti da proklizava i na ovoj podlozi on ima veliku prednost u pokrivanju terena. Mislim da to Federeru predstavlja najveci problem jer ga tera na veci rizik a veci rizik dovodi do veceg broja gresaka. Kad greske krenu da se gomilaju igrac polako pocinje da gubi samopouzdanje kod udaraca, okleva i to odmah vise nije ta prica. Federer je u jednom trenutku tokom treceg seta prosto ostao bez opcija, nije u pitanju bio ni gubitak snage ni njegovih skoro 34 godine zivota. Jednostavno je ostao bez varijanti kako da okrene mec u svoju korist i vozio se na Novakovom reketu koliko je mogao, nadajuci se da ce se nesto desiti sto ce Novaka izbaciti iz ravnoteze, tipa gubitka fokusa ili neke serije gresaka. Not very likely u finalu Vimbldona.

Link to comment

RTS je 'ladno pustio reprizu sa sve pauzom zbog kise. :lolol: Divim se ljudima koji su bili u stanju da gledaju direktan prenos sa komentarom Mijaljevica, kakav je ono kreten majko mila.

 

Ali, bojim se da ce mi Timmijeve refleksije o Novakovom riternu ostati u glavi sve dok ovaj bude igrao tenis. :lolol: Gledam sad one serije ludackih riterna i svaki put kad ga ubode setim se one rasprave.

Link to comment

Tignor o glavi

 

 

 

Djokovic has a better return, a better second serve, and a better all-around game than the Scot. But Federer never played with the same sense of ease and self-belief that he did in the semis. He was pinned down by Djokovic not just physically, but mentally as well. 
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...