Jump to content
IGNORED

Најстарије репрезентативно такмичење на свету 44-ти пут


porucnik vasic

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    32

  • Meazza

    32

  • San Epifanio

    28

  • gervasius twinkleminkleson

    25

fair enough, jesam malo karikirao, ali ti kazes da mora da bude najbolji u te dvije utakmice koje si naveo kao primjer [finale SP i CA], ali ni ti niti ostali koji tvrde da nije najbolji ne mjerite istim mjerilima Maradonu npr. Mit je da je on sam nosio Napoli do titula [oba puta Napoli je imao najbolju odbranu u ligi, a '87. nijedan jedini gol u Serie A nije dao protiv ekipa koje su na kraju zavrsile gornjoj polovini tabele. '90 jeste, ali je od 16 datih golova pola dao sa penala], nije osvojio nego 3 klupske titule, nijednu kontinentalnu [ni u JA ni u Evropi], na SP 90 nije dao nijedan gol. Ni na kraj pameti mi nije da kazem da Maradona nije bio car - meni sigurno drazi od Messija, ali prosto, ignorisati ovo sto Messi radi i u velikim utakmicama, a bobami ni same brojke, koliko god nekoga smarala statistika, ga kvalifikuju u vrh. 

 

Brzinski fact check. Dao je po gol Milanu i Romi i dva Sampdoriji.

Link to comment

 

Za mene je Mesi najbolji ikada, barem od ovog što sam ja gledao, ali nisam mnogo mator srećom pa ne mogu da govorim o nekim davnijim vremenima. 

То је твој проблем. на сречу н интермеку сад може свашта да се избунари, па да видиш шта су играли Казер, Кројф,Марадона и ти остали фолери...

 

Nemogućnost Ronalda i Mesija da iz klupskog u reprezentativni nivo prepišu ne samo uspehe, već i one sumanute statistike, dovoljno govori o tome koliko su i CL i Primera neko strašno merilo jače od WC

После овога да закључавамо дискусију.

Link to comment

Messi ispred Maradone, cisto zato sto se Maradona svojom "genijalnoscu" posrao na jedno Messijevo SP.

 

Mislim, sta je kriterij? Gazenje po SP? Zidane je Francusku vodjenu najvecim diletantom ikad odvukao do finala preko Spanije, Brazila i Portugala, a prije toga rijesio finale svog prvog SP-a. Baggio je ogrbavio do finala u SAD-u vukuci Talijane preko Nigerije, Spanije i Bugarske. Zidane je tragicar zbog glavometa sa Materazzijem, a Baggio zbog promasenog posljednjeg talijanskog penala? OK, ali zasto onda Maradoni titrati jaja kad je on, u odnosu na Zidanea, imao samo srecu da ga niko u njegovoj nelegalnoj radnji nije uhvatio (cak je i profitirao od toga)? Ili, dizati ga u nebesa za Mundjal u Italiji gdje je Argentina do finala dosla zahvaljujuci iskljucivo Pumpidovom lomu noge koji je na gol postavio Sergija G. i usprkos Maradoni (da ona dva mamlaza nisu promasili penale, Maradona bi bio tragicar penal-serije protiv nas)?

 

Trofeji? Tu bi tek usli u zajeban labirint. Debeli Ronaldo je ubivao finala, direktno rijesio finale SP i KPK , zabio i u finalu Kupa UEFA, a i za Real za svjetsku titulu. Znaci, jedino finale koje je igrao i bas ispusio je bilo ono u Francuskoj 1998.godine. E sad, jebe ga to sto ga ligaske titule bas i nisu isle, njegovim klubovima bi obicno svanulo kad ga prodaju. Zizou je direktno rijesio finale CL 2001-02, ali i polufinale protiv Barce i cetvrtfinale protiv Bayerna. Osvojio manje-vise sve i bio kljucni igrac u osvajanjima.

 

Zizou najbolji svih vremena?

Link to comment

Brzinski fact check. Dao je po gol Milanu i Romi i dva Sampdoriji.

Istina - gledao sam pogresnu tabelu. Mada su sve tri ekipe zavrsile debelo iza borbe za titulu. Ali poenta ostaje, nije on sam doneo titulu Napoliju, to je mit. I to je problem kod ovoga, sto se ne porede igraci Messi i Maradona, nego igrac Messi i mit o Maradoni, koji nije uvijek bas 100% tacan.

Link to comment

Nemogućnost Ronalda i Mesija da iz klupskog u reprezentativni nivo prepišu ne samo uspehe, već i one sumanute statistike, dovoljno govori o tome koliko su i CL i Primera neko strašno merilo jače od WC

Ko je igdje tvrdio da su CL i Primera 'neko strasno mjerilo jace od WC'? 

 

A Messi i Ronaldo vec jesu, ili ce vrlo brzo biti rekorderi u svojim zemljama po broju golova, imaju odlican odnos odigranih utakmica i datih golova. Messi je vec, sa par godina karijere pred sobom, bolji u tome od Maradone. 

Link to comment

Ko je igdje tvrdio da su CL i Primera 'neko strasno mjerilo jace od WC'? 

 

A Messi i Ronaldo vec jesu, ili ce vrlo brzo biti rekorderi u svojim zemljama po broju golova, imaju odlican odnos odigranih utakmica i datih golova. Messi je vec, sa par godina karijere pred sobom, bolji u tome od Maradone. 

 

Imaju dobar odnos, ali nemaju gol po utakmici već su ispod 0.5 a do pre tri godine obojica su bili tragični u tom segmentu, iako su već imali četiri zlatne lopte u vitrinama. Trebala je i Argentina a naročito Portugal da izmene komplet pristup igri i posvete se stvaranju tima oko njih dvojice, pa od tada imaš prvenstva sa Ronaldom koji šutira 15 puta po utakmici.

 

 

Maradona svakako nije pandan u tom segmentu, čovek ni nije napadač. Ali je interesantno pogledati Zubu na primer, koji ima izbalansiranu statistiku i u žutom i svim ostalim dresovima. 

Edited by dillinger
Link to comment

Imaju dobar odnos, ali nemaju gol po utakmici već su ispod 0.5 a do pre tri godine obojica su bili tragični u tom segmentu, iako su već imali četiri zlatne lopte u vitrinama. Trebala je i Argentina a naročito Portugal da izmene komplet pristup igri i posvete se stvaranju tima oko njih dvojice, pa od tada imaš prvenstva sa Ronaldom koji šutira 15 puta po utakmici.

 

 

Maradona svakako nije pandan u tom segmentu, čovek ni nije napadač. Ali je interesantno pogledati Zubu na primer, koji ima izbalansiranu statistiku i u žutom i svim ostalim dresovima. 

 

To nije baš najsrećnije poređenje pošto ima i kontra primera. Npr. Klose je najbolji strelac svetskog kupa u istoriji, dok mu je klupska karijera podosta slabija. Neko bi mogao da izvuče zaključak da je WC slabo takmičenje pošto je on na 0.66 dok mu je prosek kroz klubove ispod 0.4 za karijeru...

Edited by Deco
Link to comment

Istina - gledao sam pogresnu tabelu. Mada su sve tri ekipe zavrsile debelo iza borbe za titulu. Ali poenta ostaje, nije on sam doneo titulu Napoliju, to je mit. I to je problem kod ovoga, sto se ne porede igraci Messi i Maradona, nego igrac Messi i mit o Maradoni, koji nije uvijek bas 100% tacan.

Mislim da navijaci Napolija bolje znaju ko je bio najvazniji akter u celoj prici bolje nego ti sada sa ove distance gledajuci u tabele.

 

Propustas da uvidis da fudbal, za razliku od vecine drugih sportova (a sto je donekle uslovljeno malim brojem poena po mecu, gol je kresendo i vrhunac radnje) ima i tu epsku, narativnu dimenziju. Postoji itekako razlog zasto je Maradona mit, maltene svetac u Napoliju. Fudbalska utakmica mora da se odgleda da bi mogao da donosis sud. Od svih sportova u fudblu statistika najmanje pomaze da se dodje do istine.

 

Da sam Mesija recimo gledao iskljucivo u plavo belom dresu, nikada ne bih pomislio da je Jedan Od Najboljih Fudbalera Ikada. Maradona, Zidan i Pele su stvarali magiju svuda. To je sve sto hocu da kazem.

Link to comment

Još jedan mali prilog raspravi, ovo bi trebalo da bude screenshot pregleda Napolijeve sezone 1987/88, iz Gazzeta dello Sport. Ja sa italijanskim ne stojim nikako, ako ga neko razume bilo bi lepo da pogleda i eventualno prepriča najbitnije delove...

 

sqp8i9.jpg

Link to comment

Jel ovo Ciro Ferrara?

 

Najbolje ocene odmbrambeni i zadnji vezni. Maradona "uvek odlucujuci u svim pobedama. Dao vazne i izvanredne golove. Samo njegovo prisustvo stvara nemir kod protivniKa. Ali sto se tice ukupnog doprinosa (valjda sam dobro ovo protumacio), ne mozemo ga nstaviti na prvo msto medju azurima.

 

Jebem ti tBlet, jedva kucam. :)

Link to comment

Epski narativ se uzima u obzir kada je bira najomiljeniji igrač. Tu Argentinci nikad neće imati dilemu, koliko god naslova da im donese Mesi

 

Realni objektivni kriterijumi su nešto drgugo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...