Jump to content
IGNORED

Најстарије репрезентативно такмичење на свету 44-ти пут


porucnik vasic

Recommended Posts

pa niko ne ignorise mesijev minuli rad.

samo ne mogu da smatram najboljim ikada nekog ko tako blede partije pruza u repci, koja pritom ne da nije slaba, nego je ludilo jaka.

da li je stvar njegove nemotivisanosti ili manjka energije, sve u svemu i nije tako bitno, ali je sigurno da je teze pretrcati i predriblati nekog anonimusa, koliko god nebitan lik bio, kada je dojaja motivisan igranjem za svoju zemlju.

Link to comment
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    32

  • Meazza

    32

  • San Epifanio

    28

  • gervasius twinkleminkleson

    25

tako blede partije pruza u repci, koja pritom ne da nije slaba, nego je ludilo jaka.

 

A čekaj, Dijegova Argentina je kao bila slaba? Rezultati i osvojeni trofeji zavise od milion faktora, nije fer da se navodni neuspesi natovare Mesiju. Posebno ako ti neuspesi uključuju dva supertesno izgubljena finala u dve godine.

 

Poređenja radi, da je juče u timu umesto Iguaina imao Kaniđu, danas bi verovatno bio prvak kontinenta. Da ga je imao prošle godine, verovatno bi bio prvak sveta.

Link to comment

Kanidja nije igrao 86.

 

Ova sad Argentina je ubedljivo najjaca repka na svetu, imaju apsolutno sve. Reci da neko ili nesto fali ovakvom timu je smesno.

 

Nisu toliko problem Mesijevi neuspesi i manjak titula sa reprezentacijom (dobro, i to), vec nestajanje sa terena onda kad je najpotrebniji, za sta mu niko nije kriv, ni nedostatak kvalitetnih saigraca, ni povrede, bas nista. Pricamo, zaboga, o NSV (najboljem svih vremena).

Edited by IndridCold
Link to comment

Sta ima da se razumije, ti si rekao da im nista ne fali, ja sam naveo jednog [ne i jedinog] koji realno nije na tom nivou. Mislim, pred svjetsko nije nas bilo vise od 2 koje su vjerovali da Argentina moze do polufinala, vladao je konsenzus da osim napada nemaju prakticno nista, sad odjednom savrsen tim kojem niko i nista ne fali. [a najveci problem im je trener, tj. jos veci cinjenica da je argentinski savez medju najkorumpiranijim na svijetu]

Link to comment

@Indrid, NSV™ je uvek bio i biće samo subjektivni utisak. Prosto ne možeš to da premeravaš i onda uračunavaš u nekakvu jednačinu na osnovu koje gradiš očekivanja o rezultatima. Kao, ako je X=GOAT a Y="ubedljivo najjača repka na svetu" :isuse: onda iz toga sledi da X+Y prosto mora da bude Z=titula prvaka sveta. Ali pošto X+Y ipak nije Z, onda X nije GOAT. 

 

Mislim možeš, ali to je onda samo bezvezno nagađanje koje apsolutno ništa nikome ne može da dokaže. Niti je sport egzaktna nauka niti je fudbal individualan sport.

 

Kaniđu sam pomenuo samo u kontekstu dva Iguainova promašena zicera u dve odlučujuće utakmice, mada koliko se sećam imali su Argentinci još jednu 100% šansu u produžetku protiv Nemačke. Apsolutno nikako na ishod takvih situacija nije mogao da utiče ni Messi, ni Maradona, ni niko drugi.

Link to comment

Niko nije verovao da Mesi i Di Marija mogu do polufinala? Ti se sa mnom sprdas za sve pare. To je mogao da kaze samo neko ko uopste ne zna fudbal.

 

I po hiljaditi put, pricamo o Mesijevom nastupu za repku, ne o timu kao timu. Na to sam mislio kad sam ti napisao da ne razumes. Ne vredi dalje da ti pisem, zaboravi, please.

Link to comment

@Indrid, NSV je uvek bio i biće samo subjektivni utisak. Prosto ne možeš to da premeravaš i onda uračunavaš u nekakvu jednačinu na osnovu koje gradiš očekivanja o rezultatima. Kao, ako je X=GOAT a Y="ubedljivo najjača repka na svetu" :isuse: onda iz toga sledi da X+Y prosto mora da bude Z=titula prvaka sveta. Ali pošto X+Y ipak nije Z, onda X nije GOAT. 

 

Mislim možeš, ali to je onda samo bezvezno nagađanje koje apsolutno ništa nikome ne može da dokaže. Niti je sport egzaktna nauka niti je fudbal individualan sport.

 

Kaniđu sam pomenuo samo u kontekstu dva Iguainova promašena zicera u dve odlučujuće utakmice, mada koliko se sećam imali su Argentinci još jednu 100% šansu u produžetku protiv Nemačke. Apsolutno nikako na ishod takvih situacija nije mogao da utiče ni Messi, ni Maradona, ni niko drugi.

Uopste ne sledi x + y = z, primer je Madjarska 1954. I uopste nije vazno sto Madjari niu tada pobedili, svi znaju za Puskasa i Kocisa, a niko nije ni cuo za nekog tamo Frica Valtera. Zasto? Zato sto su pokazali magiju na Mundijalu i ljudi poput mog dede recituju sastav Madjarske iz glave.

 

Vidi, slazem se s tobom, ali posto ipak vodimo taj neki promaseni razgovor o NSV, nije zgoreg da citamo jedni druge. Napisao sam da Mesijevoj karijeri nedostaje zapazen nastup za repku, onakav kao ove godine za Barsu, treba da zablista na Mundijalu da bi o njemu moglo da se govori kao o najboljem ikada. Pozeljno bi bilo i da osvoji, ali u pravu si, to ne zavisi od njega, zato sam se odmah na pocetku ogradio od toga, ali izgleda preskaces dok citas.

 

Zaista nemam sta da dodam, Moca, Toni i Vasic su dovoljno napisali.

Link to comment

Niko nije verovao da Mesi i Di Marija mogu do polufinala? Ti se sa mnom sprdas za sve pare. To je mogao da kaze samo neko ko uopste ne zna fudbal.

 

I po hiljaditi put, pricamo o Mesijevom nastupu za repku, ne o timu kao timu. Na to sam mislio kad sam ti napisao da ne razumes. Ne vredi dalje da ti pisem, zaboravi, please.

Ti si bukvalno rekao da su savrseni kao tim, a kad sam ja na tu konkretnu jednu jedinu recenicu odgovorio ti si poceo onako uvijeno da vrijedjas, i sad kao nisi rekao nista o 'timu kao timu'. 

 

Sto se prvog dijela tice, ima i dalje citav pdf o SP, pa pogledaj koliko ih je ljudi vidjelo kao favorite. 

Link to comment

Zato sto si se uhvatio te jedne recenice, a na ostatak se nisi ni udostojio da odgovoris. Drugim recima, odabrao si da prokomentarises najnebitniji deo mog posta i da skrenes raspravu potpuno u drugu stranu.

 

A ako je samo par ljudi moglo da zamisli Mesija i Di Mariju u polufinalu, tim gore po forum. Mada nesto ne verujem, a ne pada mi na pamet da iscitavam arhive.

Link to comment

Napisao sam da Mesijevoj karijeri nedostaje zapazen nastup za repku, onakav kao ove godine za Barsu, treba da zablista na Mundijalu da bi o njemu moglo da se govori kao o najboljem ikada. 

 

Znači, džabe što čovek u fudbalu kakav je danas daje milion golova i asistencija i osvaja sve živo i mrtvo na klupskom nivou toliko da će još malo imati trocifreno trofjeja, to je malo. Recimo, šta bi bilo da je u finalu SP-a dao neki šmrljavi gol, da prođe golmanu kroz ruke neki lagan šut, ili da mu odbrambeni igrač kapitalnom greškom tj glupošću da loptu u noge za 1 na 1 sa golmanom, i da tim golom recimo Argentina postane prvak sveta, jel to onda dovoljno da i Mesi bude najbolji svih vremena? 

 

Složio bih se sa Vinijem, tu igra previše faktora, toliko toga da je stvarno suludo očekivati da on sam (tačnije bilo ko) donosi titule na SP i sl. Da ne govorimo da je svaka tekma u skeneru™ njihovih protivnika sa samo jednom temom: kako zaustaviti Mesija. Pričamo o fudbalu gde je konkurencija stvarno nenormalno jaka, valjda znamo da "svako danas igra fudbal", a pri tom, Argentina stvarno nije toliko moćna bila ni u jednom momentu da se titule očekuju kao rutina.

 

Za mene je Mesi najbolji ikada, barem od ovog što sam ja gledao, ali nisam mnogo mator srećom pa ne mogu da govorim o nekim davnijim vremenima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...