Jump to content
IGNORED

Најстарије репрезентативно такмичење на свету 44-ти пут


porucnik vasic

Recommended Posts

Mesi :lol:

+1

 

Iako sam kontra ARG malo mi je muka i od Chilea sa domacinskim sudjenjem i generalno tvrdom igrom. Eto sta se desi kad Brazil ne postoji, lepsi fudbal bude na KupuAfrike.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    32

  • Meazza

    32

  • San Epifanio

    28

  • gervasius twinkleminkleson

    25

Čile igra najbolji presing od repstacijam ne samo u Južnoj Americi. Jesu pregrubi nekad, al jbg, meni je svejedno super za gledanje u većini slučajeva. A i sinoćnja utakmica je bila odlična.

Ne znam sto je Argentina gubila vrijeme sa Ćaćom, trebalo je odma Sampaoliju da daju posao. Mada se ipak nadam da će doći u Evropu...

Link to comment

Koliko mi je drago zbog Valdivije.  :wub:  :wub:  :wub: Car i Bog fudbala, takvi igraci su sve redji. Steta sto odlazi u Emirate, tako sam zagotivio da gledam Palmeiras zbog njega.  :cry:

 

Iguain je govno, to odavno pricam.

Link to comment

2007. finale Copa America -> Mesi nevidljiv

2008. Olimpijske igre -> tu je dominirao, ali budimo realni fudbal na olimpijadi je nebitniji od gimnastike.

2014. 1/8 finala SP -> Mesi nevidljiv; 1/4 finale SP -> Mesi nevidljiv; 1/2 finale SP -> Mesi nevidljiv; finale SP -> Mesi nevidljiv

2015. finale Copa America - Mesi nevidljiv.

Nijedan najvazniji mec u reprezentaciji nije odigrao na nivou, tacnije nije prelomio kao sto to u Barsi radi (protiv Bajerna na primer). Suarez je pola Urugvaja, bez njega su prosecni, a sa njim mogu da dobiju svaku reprezentaciju, cini svoje igrace boljim, istu ulogu ima i Nejmar u Brazilu, ali Mesi bas u retkim prilikama pravi takav doprinos. Meni to sve mirise na situaciju u Portugalu gde Ronaldo vodi glavnu rec i aminuje ko moze da igra. Ili ga ubija taj pritisak od prevelikih ocekivanja argentinskog naroda. Chile igra opasno, a gledati Valdiviju kako igra je neverovatan uzitak.

Link to comment

Higuain je strelac mnogih nebitnih golova i nijednog bitnog.

istina. ubica malih timova.

 

2007. finale Copa America -> Mesi nevidljiv

2008. Olimpijske igre -> tu je dominirao, ali budimo realni fudbal na olimpijadi je nebitniji od gimnastike.

2014. 1/8 finala SP -> Mesi nevidljiv; 1/4 finale SP -> Mesi nevidljiv; 1/2 finale SP -> Mesi nevidljiv; finale SP -> Mesi nevidljiv

2015. finale Copa America - Mesi nevidljiv.

Nijedan najvazniji mec u reprezentaciji nije odigrao na nivou, tacnije nije prelomio kao sto to u Barsi radi (protiv Bajerna na primer). Suarez je pola Urugvaja, bez njega su prosecni, a sa njim mogu da dobiju svaku reprezentaciju, cini svoje igrace boljim, istu ulogu ima i Nejmar u Brazilu, ali Mesi bas u retkim prilikama pravi takav doprinos. Meni to sve mirise na situaciju u Portugalu gde Ronaldo vodi glavnu rec i aminuje ko moze da igra. Ili ga ubija taj pritisak od prevelikih ocekivanja argentinskog naroda. Chile igra opasno, a gledati Valdiviju kako igra je neverovatan uzitak.

istina. i na onom kopuamerike kad su svi ocekivali da ce da pocepa, nebitni lik robinjo je izdominirao.

stvar motivacije, jebiga. 

Link to comment

Jebiga, sve tacno. Jeste ubedljivo najbolji igrac danasnjice, ali bez nekog velikog uspeha sa repkom, ili makar nekog vanserijskog nastupa za repku na nekom vaznom takmicenju, ne moze se nikada nazvati GOAT-om. Sto je najgore, igra verovatno za najjacu reprezentaciju po imenima na svetu.

Link to comment

"Valdivia is a marvel to watch, after Diego (Maradona) he is the best I saw"

"Right now, Valdivia in Brazil is the best player all... is the star of Brazil"

Pelé 2008

"I think he's one of the great players we have in world football"

 
Koliko su igraci kao sto je Valdivia danas potcenjeni i koliko mogu da doprinesu timu. :( Ode covek u jebeni Al-Ahli.
Link to comment

To za Higuaina su mahom mitovi - niti je tacno da mu treba pet sansi da da jedan gol [naprotiv, u zadnjih nekoliko godina je u top 5 po iskoriscavanju sansi u Evropi, a u repstaciji je bolji i od Messija po tome], niti daje samo nebitne golove - i za Real i za Napoli je i te kako davao golove u utakmicama protiv timova iz vrha. Istina je da mu je u CL ima nesto slabiji skor, ali nije ni tu katastrofalan. Nije tacno ni da daje samo golove sa pola metra, naprotiv. Jedina ozbiljna mana u njegovoj igri je skok, nedopustivo malo golova daje glavom za jednog vrhunskog spica. 

Cinjenica je da mu je prethodna sezona bila jedna od najslabijih u karijeri - ali je svejedno dao 20+ golova. Promasio je par bitnih penala i to ostaje da mu visi nad glavom.

 

bez nekog velikog uspeha sa repkom, ili makar nekog vanserijskog nastupa za repku na nekom vaznom takmicenju, ne moze se nikada nazvati GOAT-om

 

Naravno da moze, ali ajd da uzmemo da ne moze - ko je onda najbolji svih vremena?

Link to comment

utakmica je pocela u 4 po kineskom vremenu, skinuo je sa torenta, komentar na ruskom. jedan komentator je rus, a drugi je argentinac. kod prvog promasenog penala rus kaze argentincu kako vidi da ovaj hoce da prokomentarise udarac iznad gola: "reci sta mislis po povodu ovog udarca". argentinac: "puta madre...так високо"  :D  ...drzavna televizija  :whistle:   ...rus se cepa od smeha i objasnjava kako nije to imao u vidu, sta ce covek.  kod drugog promasaja naravno nije nista pitao argentinca 

Link to comment

Ne znam. Maradona, Pele, Zidan. Nije na meni da sudim.

Messi je osvojio neuporedivo vise trofeja nego Maradona i Zidane [da ne govorimo o ostalim brojkama]. Kriterijum po kojem je neosvajanje WC ili kontinentalnog prvenstva presuda koja ce Messiju visiti nad glavom je prilicno arbitrarna, nisu reprezentativna takmicenja toliko bitnija od klupskih [ako su uopste]

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Koji se igra jednom u 4 godine, igra se 6 utakmica u roku od mjesec dana, plus ne ucestvuju svi najbolji igraci svijeta. Pa se desi da neko ko je prosjecan citave sezone odigra 4 dobre utakmice u tih mjesec dana i bude proglasen za najboljeg na svijetu u toj godini [Cannavaro]. 

 

SP jeste najprestiznije takmicenje na svijetu, ali je smijesno po tome odredjivati ko je najbojli. Maradona je osvojio 3 [tri] bitna klupska trofeja u karijeri, i to ako argentinsko prvenstvo racunamo kao bitno], ali nikad se to ne pominje kao prepreka za zvanje najboljeg ikad. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...