Jump to content
IGNORED

Најстарије репрезентативно такмичење на свету 44-ти пут


porucnik vasic

Recommended Posts

Maradona je maltene sam osvojio boginju. Izdominirao je ce Mundijal i bio izuzetno zapazen na jos jednom i igrao finale. Uzmi Pelea za primer, jos bolje. On ima i koliko hoces trofej sa Santosom.

 

Bog zna kolio ga cenim i volim, ali niko Messija ne primorava da igra bledo i nezapazeno na najvecoj sportskoj smotri ikada. Ne kazem da mora da osvoji titulu (mada jeste cudan kriterijum po kome najbolji igrac na svetu u istoriji moze da nikada actually ne bude prvak sveta), ali bio bi red da nekada na mundijalu pokaze zasto je uopste u konkurenciji za GOAT-a.

Link to comment
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    32

  • Meazza

    32

  • San Epifanio

    28

  • gervasius twinkleminkleson

    25

 

SP jeste najprestiznije takmicenje na svijetu, ali je smijesno po tome odredjivati ko je najbojli. Maradona je osvojio 3 [tri] bitna klupska trofeja u karijeri, i to ako argentinsko prvenstvo racunamo kao bitno], ali nikad se to ne pominje kao prepreka za zvanje najboljeg ikad.

 

Zato sto je usao u legendu 86 i pokazao svima ko je i sta je. Sam si sebi odgovorio ovim pasusom.

Link to comment

Koji se igra jednom u 4 godine, igra se 6 utakmica u roku od mjesec dana, plus ne ucestvuju svi najbolji igraci svijeta. Pa se desi da neko ko je prosjecan citave sezone odigra 4 dobre utakmice u tih mjesec dana i bude proglasen za najboljeg na svijetu u toj godini [Cannavaro]. 

 

SP jeste najprestiznije takmicenje na svijetu, ali je smijesno po tome odredjivati ko je najbojli. Maradona je osvojio 3 [tri] bitna klupska trofeja u karijeri, i to ako argentinsko prvenstvo racunamo kao bitno], ali nikad se to ne pominje kao prepreka za zvanje najboljeg ikad. 

pa okej, ali da li je bitnija statistika nagruvana po spanskim selendrama uz ogromnu pomoc sigurno najboljih saigraca koji je bilo koji od pomenutih ikada imao?

 

sto se mene tice, najbolji je onaj ko je najvise puta licno pravio razliku na najbitnijim mecevima.

Link to comment

Koji se igra jednom u 4 godine, igra se 6 utakmica u roku od mjesec dana, plus ne ucestvuju svi najbolji igraci svijeta. Pa se desi da neko ko je prosjecan citave sezone odigra 4 dobre utakmice u tih mjesec dana i bude proglasen za najboljeg na svijetu u toj godini [Cannavaro]. 

 

SP jeste najprestiznije takmicenje na svijetu, ali je smijesno po tome odredjivati ko je najbojli. Maradona je osvojio 3 [tri] bitna klupska trofeja u karijeri, i to ako argentinsko prvenstvo racunamo kao bitno], ali nikad se to ne pominje kao prepreka za zvanje najboljeg ikad. 

 

Maradonini uspesi sa Napolijem ispred onovremenskih ekipa Milana, Intera, Juventusa i Sampdorie nisu ništa manji podvizi od Mesijevih sa Ćavijem, Inijestom, Etoom, Suarezom....štaviše.

Edited by dillinger
Link to comment

Šteta što Maradona nije uspeo da makar jednom izdominira u Kupu šampiona. Mogao je kao na Mondijalu sve sam.

Link to comment

Vrlo je zajebano tražiti najboljeg pojedinca u timskom sportu. Plus po prirodi stvari napadači su u prvom planu tako da golman/zadnja linija nema šanse u tim izborima.

Link to comment

 

sto se mene tice, najbolji je onaj ko je najvise puta licno pravio razliku na najbitnijim mecevima.

 

Onda je najbolji ikad Iniesta.

Link to comment

Šteta što Maradona nije uspeo da makar jednom izdominira u Kupu šampiona. Mogao je kao na Mondijalu sve sam.

Samo jednom je i dobio priliku. A da li je u KES te godine igrao bledo, nek kazu oni koji su ga gledali.

Link to comment

bitni su razni faktori i parametri, ali mundijal je nepobitno parametar broj 1. pele recimo nikad nije bio šampion brazila (za njegovog vakta nije se igralo objedinjeno prvenstvo), ali je opet sa santosom bio 2 puta svetski prvak. koliko je bitan mundijal u percepciji tzv. običnih ljudi možda najbolje govori slučaj "di stefano" (a u budućnosti i potencijalni "slučaj messi"). mnogi ugledni stručnjaci, igrači i sportski novinari često ističu da je di stefano bio možda i jedini kompletniji igrač od pelea. 2 puta šampion argentine, 3 puta kolumbije, 8 puta španije, 5 puta prvak evrope, jednom najbolji strelac argentinske primere, 5 puta španske primere, jednom je osvojio i copa america sa arg, ali nikad nije odigrao ni jedan minut na mundijalu. a ovako kad običan narod u priči raspravlja o "najboljem ikad", skoro niko ne pomene njega. veliki broj njih ni ne zna da je argentinac.

Link to comment

Maradonini uspesi sa Napolijem ispred onovremenskih ekipa Milana, Intera, Juventusa i Sampdorie nisu ništa manji podvizi od Mesijevih sa Ćavijem, Inijestom, Etoom, Suarezom....štaviše.

Pa jebiga, i to je opet pretjerano. Em sto ispada kao da je Messi to sto jeste zahvaljujuci saigracima [kao da on ne cini i saigrace boljim, nego samo obrnuto], em je npr. Verona u to doba osvajala titulu, sto se opet zaboravlja. Znaci, moglo se i ako nisi Milan, Inter ili Juventus.

 

 

Opet, ja ni ne tvrdim da SP nije najbitnije takmicenje, ali nije jedino koje postoji, i uz to je specificno i po trajanju i po formatu. Messi ima otprilike jednu losiju sezonu u karijeri - proslu - koja je po brojkama nesto sto 99.9% igraca mogu samo da sanjaju. Pa makar bilo i 'protiv seljackih timova i spanije' [koja je u najgorem slucaju druga najjaca liga u poslednje dvije decenije, vrlo vjerovatno i najjaca].  

Link to comment

 Iniesta.

je svakako prvi igrac kog bih kupio da oko njega pravim tim, da sam neki ekstravagantni milijarder

 

nisi mi jasan gervsijuse, goat naprosto ne moze da dozvoli da igra onako u finalu svetskog, ili u finalu kopa amerike.

slobodno se ti drzi statistika, ali one ne dobijaju bitne meceve.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Pa makar bilo i 'protiv seljackih timova i spanije' [koja je u najgorem slucaju druga najjaca liga u poslednje dvije decenije, vrlo vjerovatno i najjaca].  

po meni, jačina lige u kojoj najbolji strelac godinama unazad daje uredno 40-50 golova je veoma upitna. recimo serie a je tih maradoninih 80-ih bila by far najjača liga, a najbolji strelac u celoj deceniji nije prelazio cifru od 20 golova. između ostalih, tu je jedne godine top scorer bio maradona sa sramnih 15 golova, tri puta michel platini (bednih 16, 20, 18), čak ni van basten u onom milanu je dobacio samo do 19...

Link to comment

slobodno se ti drzi statistika, ali one ne dobijaju bitne meceve.

Istu svar sam mu ja napisao kad smo pisali o Bejlovoj sezoni. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...