Jump to content
IGNORED

Најстарије репрезентативно такмичење на свету 44-ти пут


porucnik vasic

Recommended Posts

Samo jednom je i dobio priliku. A da li je u KES te godine igrao bledo, nek kazu oni koji su ga gledali.

 

Dva puta sa Napolijem. Jednom u prvom kolu iz je izbacio Real, drugi put u drugom Spartak Moskva. 6 mečeva, dva gola, Ujpestu. Za nekoga ko je sam pobeđivao na Mondijalu, Spartak Moskva bi trebao biti pičkin dim, zar ne?

 

Plasman sa Barcelonom u dve sezone, četvrto i treće mesto, postigavši po španskim selima 22 gola. Slabo je to za nekoga ko je sam osvojio Mondijal. U istim godinama Messi je uzeo tripletu sa Barcelonom kao najbolji igrač sveta.

 

Do pre 20 godina je Mondijal bio najmerodavniji. Danas teško.

Link to comment
  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • porucnik vasic

    32

  • Meazza

    32

  • San Epifanio

    28

  • gervasius twinkleminkleson

    25

Pa jebiga, i to je opet pretjerano. Em sto ispada kao da je Messi to sto jeste zahvaljujuci saigracima [kao da on ne cini i saigrace boljim, nego samo obrnuto], em je npr. Verona u to doba osvajala titulu, sto se opet zaboravlja. Znaci, moglo se i ako nisi Milan, Inter ili Juventus.

 

 

Opet, ja ni ne tvrdim da SP nije najbitnije takmicenje, ali nije jedino koje postoji, i uz to je specificno i po trajanju i po formatu. Messi ima otprilike jednu losiju sezonu u karijeri - proslu - koja je po brojkama nesto sto 99.9% igraca mogu samo da sanjaju. Pa makar bilo i 'protiv seljackih timova i spanije' [koja je u najgorem slucaju druga najjaca liga u poslednje dvije decenije, vrlo vjerovatno i najjaca].  

 

Pa sigurno Elkjaer onomad u Veroni nije nosio tim na svojim plećima kao Maradona, i to ne samo jedne godine.

 

Ja se slažem sa tobom da Mundijal nije relevantan kao pre ali iz drugih razloga: Nemačka i Španija su svojom superiornom timskom igrom prenetom iz Barse i Bajerna dovele u pitanje koncept da ''velika desetka'' rešava sve u završnicama

Link to comment

Da. A s druge strane, moze i da se kaze da Mesi nikad nije osvojio nista van projekta Barselona, najbolje, najdominantnije i najavangardnije ekipe modernog fudbala.

 

Ne mora titula prvaka sveta, ali prosto mora da ostavi traga i u reprezentaciji. Ne moze da se kaze da je GOAT neko ko nikad nije odigrao dobro na svetskom prvenstvu, a imao je itekako prilike da svima zapusi usta. (+1 na tonijev post.)

Link to comment

po meni, jačina lige u kojoj najbolji strelac godinama unazad daje uredno 40-50 golova je veoma upitna. recimo serie a je tih maradoninih 80-ih bila by far najjača liga, a najbolji strelac u celoj deceniji nije prelazio cifru od 20 golova. između ostalih, tu je jedne godine top scorer bio maradona sa sramnih 15 golova, tri puta michel platini (bednih 16, 20, 18), čak ni van basten u onom milanu je dobacio samo do 19...

Pa jebiga, danas generalno pada vise golova nego ranije, to nije mjerilo snage neke lige. Messi i Ronaldo daju gomilu golova i u CL. Mislim, opet, i da uzmemo da je to mjerilo, a ne uspjesi u Evropi, koja u najgorem slucaju moze biti u Evropi?

 

je svakako prvi igrac kog bih kupio da oko njega pravim tim, da sam neki ekstravagantni milijarder

 

nisi mi jasan gervsijuse, goat naprosto ne moze da dozvoli da igra onako u finalu svetskog, ili u finalu kopa amerike.

slobodno se ti drzi statistika, ali one ne dobijaju bitne meceve.

 

 

Istu svar sam mu ja napisao kad smo pisali o Bejlovoj sezoni. :D

Sustinski, ono sto vi tvrdite da postoji samo finale svjetskog i finale kontinentalnog prvenstva, nijedna druga utakmica nije bitna, i golovi u tim ostalim utakmicama su samo statistika?

Link to comment

I zavrsi Alexisovim penalom. Perfektno. Argentincima zabraniti da imaju ikakvog selektora.

Аха, гениијалци типа Меноти и Билардо су прецењени.

 

Čile igra najbolji presing od repstacijam ne samo u Južnoj Americi. Jesu pregrubi nekad, al jbg, meni je svejedno super za gledanje u većini slučajeva. A i sinoćnja utakmica je bila odlična.

Ne znam sto je Argentina gubila vrijeme sa Ćaćom, trebalo je odma Sampaoliju da daju posao. Mada se ipak nadam da će doći u Evropu...

 

 

pa zidan jeboga

 

:lolol:

Messi je osvojio neuporedivo vise trofeja nego Maradona i Zidane [da ne govorimo o ostalim brojkama]. Kriterijum po kojem je neosvajanje WC ili kontinentalnog prvenstva presuda koja ce Messiju visiti nad glavom je prilicno arbitrarna, nisu reprezentativna takmicenja toliko bitnija od klupskih [ako su uopste]

:isuse:

 

bitni su razni faktori i parametri, ali mundijal je nepobitno parametar broj 1. pele recimo nikad nije bio šampion brazila (za njegovog vakta nije se igralo objedinjeno prvenstvo), ali je opet sa santosom bio 2 puta svetski prvak. koliko je bitan mundijal u percepciji tzv. običnih ljudi možda najbolje govori slučaj "di stefano" (a u budućnosti i potencijalni "slučaj messi"). mnogi ugledni stručnjaci, igrači i sportski novinari često ističu da je di stefano bio možda i jedini kompletniji igrač od pelea. 2 puta šampion argentine, 3 puta kolumbije, 8 puta španije, 5 puta prvak evrope, jednom najbolji strelac argentinske primere, 5 puta španske primere, jednom je osvojio i copa america sa arg, ali nikad nije odigrao ni jedan minut na mundijalu. a ovako kad običan narod u priči raspravlja o "najboljem ikad", skoro niko ne pomene njega. veliki broj njih ni ne zna da je argentinac.

 

 

po meni, jačina lige u kojoj najbolji strelac godinama unazad daje uredno 40-50 golova je veoma upitna. recimo serie a je tih maradoninih 80-ih bila by far najjača liga, a najbolji strelac u celoj deceniji nije prelazio cifru od 20 golova. između ostalih, tu je jedne godine top scorer bio maradona sa sramnih 15 golova, tri puta michel platini (bednih 16, 20, 18), čak ni van basten u onom milanu je dobacio samo do 19...

Објашњено и указано. Плус печатно оверено.

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Pa ok, ajde, i meni je SP najznacajnije i najdraze, ali nisam uopste ubjedjen da i igraci tako misle - Liga Sampiona je svakako najkvalitetnije takmicenje, i tu svake godine igraju najbolji na svijetu. SP je jako cesto bilo liseno nekih od velikih igraca koji su imali nesrecu da se rode u zemljama u kojoj nema josh 15 dobrih fudbalera. 

Link to comment

Ma promenio se fudbalski svet do neprepoznatljivosti, šta vam je. Ne možete da merite merilima iz 86, a kamoli iz 1954

 

WC ni blizu nema takav značaj kao ranije, kad je bio jedina prilika de se vide neki igrači, svake 4 god. Sad je Liga šampiona  sve zbrisala, svi su tu, svakog utorka i srede.  Ko se tu dokazao taj vredi, i obrnuto

Link to comment

Бре не спрдајте се. ЛШ је досадна, никакву драж нема, никакву драма. Никакву митологију. Такмичење робота за роботе. 

Link to comment

 

WC ni blizu nema takav značaj kao ranije, kad je bio jedina prilika de se vide neki igrači, svake 4 god. Sad je Liga šampiona  sve zbrisala, svi su tu, svakog utorka i srede.  Ko se tu dokazao taj vredi, i obrnuto.

 

Jeste djavola tako.

 

Mundijal je bas zato i magican sto je na svake 4 godine i sto se igra tako malo meceva. GOAT mora da zablista kao supernova i da udje u legendu, ne samo da konstantno emituje svetlost, koliko god ona bila jarka.

 

Ligu sampiona gledas veceras, sutra se ne secas ni sta si gledao. 

 

GOAT mora da bude ne samo objektivno najbolji (a kako to izmeriti i uporediti?), nego i legenda. Mora da ima i jarku licnost, da povuce kad je najteze, da bude poseban, da prevagne. Sasvim sigurno ne sme da bude nevidljiv kada se od njega najvise ocekuju magicni momenti.

Edited by IndridCold
Link to comment

Бре не спрдајте се. ЛШ је досадна, никакву драж нема, никакву драма. Никакву митологију. Такмичење робота за роботе. 

To je tvoje misljenje [s kojim se ja donekle slazem, i meni nije zanimljiva do nokaut faze], ali cinjenica je da za veliku vecinu to nije slucaj, pogotovo ne za igrace. Na SP pogledam svaku utakmicu, ukljucujuci i one koje nema sanse da bi gledao da se igraju u bilo kom drugom kontekstu [ono, tipa Juzna Koreja - Grcka isl], ali jbg, LS je najkvalitetnije takmicenje. Jeste malo, hm, manje znacajno od SP samom cinjenicom da se igra svake godine..

Link to comment

To je tvoje misljenje [s kojim se ja donekle slazem, i meni nije zanimljiva do nokaut faze], ali cinjenica je da za veliku vecinu to nije slucaj, pogotovo ne za igrace. Na SP pogledam svaku utakmicu, ukljucujuci i one koje nema sanse da bi gledao da se igraju u bilo kom drugom kontekstu [ono, tipa Juzna Koreja - Grcka isl], ali jbg, LS je najkvalitetnije takmicenje. Jeste malo, hm, manje znacajno od SP samom cinjenicom da se igra svake godine..

 

Za ubedljivu vecinu ljudi to itekako jeste slucaj.

Link to comment

Sustinski, ono sto vi tvrdite da postoji samo finale svjetskog i finale kontinentalnog prvenstva, nijedna druga utakmica nije bitna, i golovi u tim ostalim utakmicama su samo statistika?

sustinski, bice da ne umes da citas ili da si uzasno zajedljiv, ili da citas svaki treci post.

Link to comment

sustinski, bice da ne umes da citas ili da si uzasno zajedljiv, ili da citas svaki treci post.

fair enough, jesam malo karikirao, ali ti kazes da mora da bude najbolji u te dvije utakmice koje si naveo kao primjer [finale SP i CA], ali ni ti niti ostali koji tvrde da nije najbolji ne mjerite istim mjerilima Maradonu npr. Mit je da je on sam nosio Napoli do titula [oba puta Napoli je imao najbolju odbranu u ligi, a '87. nijedan jedini gol u Serie A nije dao protiv ekipa koje su na kraju zavrsile gornjoj polovini tabele. '90 jeste, ali je od 16 datih golova pola dao sa penala], nije osvojio nego 3 klupske titule, nijednu kontinentalnu [ni u JA ni u Evropi], na SP 90 nije dao nijedan gol. Ni na kraj pameti mi nije da kazem da Maradona nije bio car - meni sigurno drazi od Messija, ali prosto, ignorisati ovo sto Messi radi i u velikim utakmicama, a bobami ni same brojke, koliko god nekoga smarala statistika, ga kvalifikuju u vrh. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...