Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2015/16


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

@pbg12345

 

Za mene je normalno da Zvezda prodaje igrače kada je u ovakvoj situaciji. Nije stvar samo u finansijskoj stabilnosti, već i u želji igrača za razvojem karijere. U Zvezdi se mnogo toga može naučiti, ali glavne stvari dolaze tek u kvalitetnijim ligama od srpske igrajući za najjače klubove sveta. Fudbalski klubovi u Srbiji ne dosežu dovoljno koliki imaju potencijal. Fudbal za razliku od košarke je profitabilan sport i gde dobro organizovan klub može sa ovih prostora bez problema može da zarađuje novac. Dovoljno smo talentovani da proizvodimo igrače, ali očigledno nas izjeda fudbalski menadžment. Tvrdim, da jedan FK iz Srbije sa budžetom između 7 i 10 miliona evra na godišnjem nivou može da bude stabilan klub u Evropi, koji će da živi malo od UEFA takmičenja, finansiranja iz transfera i malo od sponzorstva i marketinga. Zvezda ima dobar potencijal, jer u Gazpromu preko vlade RS ima sponzora koji daje skoro pola tog potrebnog budžeta, a ako bi se na to nadovezali i konstantno učešće u bilo kom evropskom takmičenju, klub bi svake godine poslovao pozitivno. Uostalom, Dinamo Zagreb je dokaz toga, a ovim povećanjem premija je to još lakše održivo.

 

Za razilku od Lukića, Adžića i ostalih prevaranta, ja u Zvezdi nisam video nikoga ko je sposoban da prepozna ovaj projekat, sem Terzića. Daleko od toga da sam ja njegov fan, ali se makar na tom nivou razlikuje od većine njegovih prethodnika. Prepreka do te samoodrživosti je puno, a najjasnije se ogleda u dugu. Dug sam po sebi je enorman, ali je iz današnje perspektive najbitnije rešiti se problema koji nas mogu koštati Evrope. Nismo u mogućnosti da dižemo kredite, jer nam ih niko dati neće, tako da moramo da se oslonimo na prodaju igrača. Krckanje pet koka je očekivano i nije problem dok se nova jaja javljaju. Pojavilo se jaje Plavišić, a i omladinska škola obećava još koje jaje. Na sve to nadovezalo i par dobrih stranaca koje možemo da unovčimo u slučaju preke potrebe, baš kao i što Katai i Petković imaju vrednost, što potvrđuju i ponude koje su dobijene za pomenute igrače.

 

Od kako ja pratim FKCZ, nismo imali dublji roster, a ovaj prelazni rok za sada obećava da ćemo se samo dodatno ojačati, jer će Grujić biti ovde do juna. Već sam napisao, da nikako ne bih voleo da prodamo Jovanovića sada iz više razloga, a pre svega je taj što mislim da punuda ne izuva iz cipela (kao ni u slučaju Grujića), već samo realna. Pomirio bih se sa odlaskom samo ako bi Bordeaux pojačao malo ponudu, a mi iz mesta uzeli Veljkovića iz Tottenhama, kao direktnu zamenu.

 

Prema mojim saznanjima (a mislim i da su novinari baratali sličnim ciframa), Zvezda je na kraju decembra imala oko 5 miliona dospelih obaveza, tako da me ni najmanje ne čudi što je svih 4,5 miliona evra otišlo. Ostatak je planiran za izmirenje delova transfera Donalda i Le Talleca i plaćanje poneke plate igračima do leta, kada će opet postojati problem i kada ćemo opet morati da prodajemo igrače. Dobra stvar je što su igrači isplaćivanjem ovih zaostalih plata stekli poverenje u klub. Takođe, ne zavisi klub od jednog, već od desetak igrača koji mogu doneti finansijsku dobit koja bi pokrila dugove prema njima. Možda probaju da ubede Gazprom na leto da im opet da nešto novca unapred da ugase požar (Gazprom je dao zimsku i letnju ratu za 2016. godinu, ako se ne varam). Svi igrači Zvezde su na više načina pokazali lojalnost klubu, tako da ne vidim da će biti nekog ozbiljnijeg problema u vidu raskida ugovora. Nema tu nikakve laži ni prevare, na leto će opet potraživanja biti milionska, jer će se novac pojesti.

 

Na leto će se jasno javiti i nov problem, najverovatnije pred kvalifikacije. Određeni igrači će želeti sigurno da unovče svoju dobru sezonu i neće ih biti briga za jurnjavu za CL/EL, a i Zvezda će imati potrebu da unovči igrače koji ulaze u godine kada nemaju visoku cenu ili imaju igrače u poslednjim godinama ugovora (Vieira, Katai, Petković, Ibanez...).

 

Ono što sam video u poslednjih godinu dana je da klub zaista pokušava da stvori bolje uslove u OŠ i da se pomalo krenulo sa mrtve tačke. Doveli smo solidnog trenera, uglavnom vučemo dobre transfer poteze, igrači nam za sada ne beže uprkos besparici; u klubu je prilično dobra atmosfera... Moj utisak je da Terzić hoće da napravi neku verziju Dinama iz Zagreba od Zvezde, s tim što će za to biti potrebno malo više vremena nego što se misli, pre svega zbog nedovoljne razvijenosti OŠ i duga koji nam se vuče oko vrata.

 

Terzić je vukao i brdo loših poteza, od pomenutog kockanja bez šansi za uspeh, zbog kojeg smo prodali 70% Jovića i zbog kojeg smo ugrozili Joviću karijeru, jer je sada ni naš ni Zahavijev. Od bacanja para na Parkera, Jovovića, Orlandića i ostalih bezveznjakovića koji ne vrede ništa, a koji sisaju budžet kluba.

 

Biće zajebano naći dobre zamene za igrače kada god da odu, pogotovo se odnosi na domaće igrače. Katai se jedino može zameniti kvalitetnim strancem, zbog osvajanja U-20 SP većina talentovanih momaka je već napustila domaće prvenstvo, koje je postalo siromašno. Broj onih koji su nama dostupni, a talentovani se može nabrojati na prste jedne ruke, a i za njih je upitno koliko mogu pomoći kao starteri. Moraće da se bunare povratnici s nadom da će im karijera biti uspešno oživljena. Nastić iz Vojvodine je samo solidno talentovan levi bek (slično važi i za štopera Pankova), upitno da li može odmah da bude nešto više od back-up igrača. Ivanić nam je nedostupan, verovatno i Ožegović. OFK je svoje najtalentovanije prodao (mada ima par zanimljivih, samo je pitanje da li će biti spremni), Rad isto, Čukarički i ima po nekog, ali neće biti jeftini. Bucka veselog je dočekao Milivojević, Maksimović i Mladenović, danas takvih igrača u JSL nema. Došlo se u situaciju da i CZ i Partizan imaju strance na poziciji defanzivnog veziste. Zvezdi će obe opcije biti stranci, ako dođe Francuz.

Link to comment
  • Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1161

  • Nemanja Posrbica

    1084

  • katamaran

    968

  • Bright Billy

    861

Zasto bi kretao baraz (za baraz i kartec postoji dezurni krivac - Aleksandar Vucic)?  Ovo sto je Posrbica napisao je vrlo dobro.  Onaj ko bi ga kritkiovao morao bi da napise kritiku po meri Posrbicinog teksta.

Link to comment

Nema razloga da kritikujemo Posrbicu. Samo "nam" nije drzao stranu kad smo pricali da ne treba vjerovati Terzi da se Grujic prodaje da bi drugi ostali i napali Evropu vec da je Gruja samo prvi od mnogih koji ce otici do pocetka kvalifikacija.

Edited by MiddleClass
Link to comment

Zasto bi kretao baraz (za baraz i kartec postoji dezurni krivac - Aleksandar Vucic)?  Ovo sto je Posrbica napisao je vrlo dobro.  Onaj ko bi ga kritkiovao morao bi da napise kritiku po meri Posrbicinog teksta.

Link to comment

Сад си га угасио..кад крене баражна паљба картечом... :s_c:

dzaba zemo

imas li jos ociju??

 

terza=vizija

zvezda projekat hahaha

samo licno

!!

oko tog gruje bi se okupila bratija

nase, kvalitetno kao nekad oko stankovica

nije adza, nije lookic prevarant, no je eeej terzan izabran

terzan spasilac

???

Link to comment

dzaba zemo

imas li jos ociju??

 

terza=vizija

zvezda projekat hahaha

samo licno

!!

oko tog gruje bi se okupila bratija

nase, kvalitetno kao nekad oko stankovica

nije adza, nije lookic prevarant, no je eeej terzan izabran

terzan spasilac

???

Ког Станковића?

Link to comment

Posrbici se nema šta zameriti (osim onog na šta je brat middle već skrenuo pažnju). Jedino što je jasno da su pitanju njegovi utisci i nadanja, a vrlo lako može da se ispostavi na kraju balade da je terzin projekat ustvari bio - rasprodaj talentovane klince i zapali iz kluba.

 

Samo ne znam kako smo došli do toga da je na ovoj temi postalo toliko nepoželjno da se sprdamo sa dokazanim kriminalcem i lažovom na čelu kluba nam, čak i da sumnjamo u njegova "obećanja". Čovek priča drugu priču svaki put kad nastupa u medijima, uskače sebi u usta, dokazi o brojnom lažima se nalaze na 2 klika odavde...ali nije popularno da sad pričamo o tome, ne dok dominiramo. Stavićemo to pod tepih i praviti se da ne postoji, kao onu tekmu protiv ofke...sad je vreme za jedinstvo, svi sa bratom terzom kao jedan!

 

Čini mi se da je ova polusezona baš udarila u glavi nekima. Fazon skinuli se goli do pojasa i mlate bakljom po topiku prozivajući nedostatak zvezdaštva u nevernika.

Edited by Ruxin
Link to comment

Него кад смо већ код појачања из домаћих клубова...

http://www.mozzartsport.com/vesti/sjajna-ponuda-stigla-u-javor-rijeka-za-crnomarkovica-daje-200-000-evra-i-procente/125910

Против нас је испао смијешан, кад га је Хуго нанизао на шиш, гледао сам их још против Војводине... то је био судар два квалитетна бункера... Али Ријека ми дјелује као озбиљан клуб... Да ли би нам,наравно хипотетички говорећи, овај донио икакав бољитак или је само бункерлигашки балван. Не пратим ХНЛ, али Кек слови за тешког бункераша... цијеним да Звезда никад није имала љеба од тог... сем 29. маја 1991, но и противничка страна је тад паркирала бус па нам је прошло.

Ипак, цијена је дефинитивно нешто што можемо испратити,а срце ми штреца од идеје да имамо Бразилца на позицији аргентинског штопера.

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment

deki-ja

Деки је отишао у Лацио са исто година колико иде Грујан. Услови трансфера су били много мутнији Томица Раичевића је на њему обезбедио и чукунунуке. Око Декија као и око Грује није се правио никакав тим нажалост.

Link to comment

sustina je da u ovom timu zvezde, pored grujica, 5-6 igraca ima vrednost na terenu i transfer trzistu. vise od pola njih se ne bi pojavilo na prozivci da im do tad nisu isplacene zarade. dakle, jebo vas terzic i ucitavanje podrske njemu bilo kome na ovom topicu. pitanje je samo dal je bilo bolje jednog igraca prodati za pare ili tog jednog zadrzati po cenu da vam cetvorica podjednako dobrih odu za dz?

Edited by Bright Billy
Link to comment

Деки никад није остварио потенцијал који је показивао за те три године у Звезди и прве двије-три сезоне у Италији. Кајзерслаутерн, па оно растурање комшија кад су наши играчи правили возић... Кад је дошао на "чизму" први гол је звекнуо са 20 метара... а обештећење је било 15.000.000 долара, таман за један спрат Џајине куће. Па онда прво полувријеме против Дојчланда 98...

Све то се на крају свело на задњег безвезног у Интеру.

Link to comment

Деки је отишао у Лацио са исто година колико иде Грујан. Услови трансфера су били много мутнији Томица Раичевића је на њему обезбедио и чукунунуке. Око Декија као и око Грује није се правио никакав тим нажалост.

samo sto je deki-ja skinuo kajzera,igrao sa barsom egal..a ovaj nesrecnik propo protiv kartona hehe

tomica raicevic 1 od najmocnijih likova tog doba..

jos kukate panter-delije  :lolol:

Link to comment

sustina je da u ovom timu zvezde, pored grujica, 5-6 igraca ima vrednost na terenu i transfer trzistu. vise od pola njih se ne bi pojavilo na prozivci da im do tad nisu isplacene zarade. dakle, jebo vas terzic i ucitavanje podrske njemu bilo kome na ovom topicu. pitanje je samo dal je bilo bolje jednog igraca prodati za pare ili tog jednog zadrzati po cenu da vam cetvorica podjednako dobrih odu za dz?

Ok, ti se ne slazes sa Posrbicom. On veli da ce sigurno otici jos 2-3 od te cetvorice jer para i pored prodaje Grujica ce da zafali cim zavrsi sezona.

Edited by MiddleClass
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...