Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nikakvo propagiranje vegetarijanstva od strane drzave ne moze biti realno. Jedino o cemu se moze ozbiljno razgovarati je suzbijanje tog intensive animal farminga, iz nekih sasvim drugih razloga i bez ikakvih "vegetarijanskih" kampanja.

intenzivni uzgoj itekako ima prednosti i nije sam po sebi los, naprotiv. cinjenica da ima mana te prednosti ne ukida.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

jeste itekako

drzava ne sluzi da propagira nego da aktivno sprovodi policy zakonima i merama za koje ce dobiti odgovarajucu podrsku na izborima

 

drzava ne sluzi da oblikuje nas, nego mi oblikujemo drzavu

 

pa iz onoga sto si okacio,  podrazumeva se da su holandjani ti koji treba da daju odgovarajucu podrsku na izborima.  

Link to comment

a šta ćemo sa time što je proizvodnja mesa na ovaj način toliko sebični čin da neće ostaviti mnogo toga za buduće generacije? kako to nije antisocijalno?

 

analogijom eksploatacije nafte

jel treba drzava da nam govori i da nas indoktrinira u biciklizam i pesacenje ili treba da regulise industriju?

 

zakoni, uredbe, odluke, ne indoktrinacija

 

 

pa iz onoga sto si okacio,  podrazumeva se da su holandjani ti koji treba da daju odgovarajucu podrsku na izborima.  

 

onaj procenat koji izadje ce dati podrsku da drzava menja kulturu i njihovu, ali u vecoj meri onih koji nisu glasali za njih

vlast da oblikuje svoje subjekte. za to ne moze postojati mandat u demokratiji. gradjani oblikuju vlast ne ona njih

Edited by Krošek
Link to comment

zvučiš ko da ja to propagiram, kad ja propagiram upravo suprotno.

šta ima država da mi govori da je eksploatacija nafte loša, ili da je factory farming loš, to vidim i sama, pa stoga odlučujem da im ne dam svoj doprinos

Link to comment

intenzivni uzgoj itekako ima prednosti i nije sam po sebi los, naprotiv. cinjenica da ima mana te prednosti ne ukida.

Rekao sam samo da je to jedino realno, a ne da bi i podrzao tako nesto. Inace se slazem.
Link to comment

zvučiš ko da ja to propagiram, kad ja propagiram upravo suprotno.

šta ima država da mi govori da je eksploatacija nafte loša, ili da je factory farming loš, to vidim i sama, pa stoga odlučujem da im ne dam svoj doprinos

 

sta mislis o onim pravcima delovanja o kojima pricaju holandjani, dakle o propagandnom frontu kulturne inovacije u cilju menjanja ponasanja prema odredjenom obrascu. to sto si ti u tom obrascu mozda danas ok, tebe to ne tangira. ali danas mozda jesi, a sutra neces biti kad prica ode jedan korak dalje. sta ces onda misliti o tome?

Edited by Krošek
Link to comment

sta mislis o onim pravcima delovanja o kojima pricaju holandjani, dakle o propagandnom frontu kulturne inovacije u cilju menjanja ponasanja prema odredjenom obrascu. to sto si ti u tom obrascu mozda danas ok, tebe to ne tangira. ali danas mozda jesi, a sutra neces biti kad prica ode jedan korak dalje. sta ces onda misliti o tome?

 

Aman, možda će misliti a možda nemisliti™. 

Doslednost je zgodna koliko i sposobnost za promenu mišljenja.

Link to comment

promeni mesara, ovaj te krade.

 

 

nego da ti da cika mileram jedan savet: telo ne moze da absorbuje vise od 30g proteina po obroku, a na dnevnoj bazi negde oko 100. ostalo sve ide u salo ili energiju. reci to i tvojim ortacima glupanderima, dzabe se ozderavate i dobicete cir ako ne i nesto gore.

Jao Miraleme, molim te cuti. Ovde ima toliko gluposti da ne znam od cega da pocnem.

 

To da na dnevnoj bazi telo moze da apsorbuje samo 100g proteina je takva budalastina da... ne znam. Kako bi se onda nagruvao neko od 100kg, recimi?

 

Telo moze po obroku da primi oko 40g mada ni to nije tako jednostavno kako ti mislis. Na hemiji mozes dnevno da jedes po 6-7g proteina po kg, bez nje ajde max 4. Inace se jede minimum 2g proteina (neki savetuju cak po 3) po kg i generalno to sve zavisi od kilaze koju imas.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...