Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

ja pretpostavljam da u razvijenim drzavama i velikim gradovima jeste skuplje, dok je kod nas jos uvek jeftiniji /cak i kada koristis visokokvalitetna ulja, semenke, pa i umereno articoke, avokada, spargle  itd.../ ali samo vegetarijanstvo. veganski a kvalitetan nacin ishrane je skuplji /a narocito ro klopa/

 

 

mislim na odbacivanje svih zivotinjskih proizvoda, ako je to veganski nacin ishrane, onda to. sa ribom vazi i za vegetarijanski.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo nije tacno, tj. tacno je u Americi, a mi zivimo u Srbiji.

 

Ne razumem kako nije tacno u Srbiji. Meso je sigurno skuplje od povrca, ovde i sada. 

 

Jedino ako mislis na izbacivanje jaja i mleka (veganizam).

Link to comment

dovoljan je jedan letimičan pogled na cene kvalitetnog povrća, voća, biljnih ulja itede, pa da nema dileme

 

sa pola kila mesa se napravi ručak i za 6 osoba ako mora i svi siti

ono, mleveno meso, naroka se luka, jeftinog ulja, vegete, sve se izdinsta, skuvaš ovamo špagete, pomešaš i divota

Link to comment

Ne razumem kako nije tacno u Srbiji. Meso je sigurno skuplje od povrca, ovde i sada. 

 

Jedino ako mislis na izbacivanje jaja i mleka (veganizam).

 

kog povrca? pasulj je ekstra skup

mladi sir kosta kao svinjetina ako ces po udelu proteina

 

edit: zapravo vise, dosta vise

Edited by Krošek
Link to comment

dovoljan je jedan letimičan pogled na cene kvalitetnog povrća, voća, biljnih ulja itede, pa da nema dileme

 

sa pola kila mesa se napravi ručak i za 6 osoba ako mora i svi siti

ono, mleveno meso, naroka se luka, jeftinog ulja, vegete, sve se izdinsta, skuvaš ovamo špagete, pomešaš i divota

pa treba baciti pogled i na cene kvalitetnog mesa

Link to comment

 Ne znam, tako svi kazu, ja slabo kupujem povrce. :D

 

pa ne kazu dobro. kod na ima problem sa slabom ponudom povrca. izbor sranje. sezonski karakter ponude jebe u mozak.

Link to comment

pa treba baciti pogled i na cene kvalitetnog mesa

 

pa ne znam. Ja u principu jedem uglavnom piletinu, i to ne full industrijski gajenu, nego imamo neke prijatelje tj roditelji imaju u jednom vojvodjanskom malom mistu koji gaje svoje i od njih kupujemo i oni i ja pa u zamrzivac. 

 

I sad ako bi umesto te piletine koju u principu jedem 3-4 puta nedeljno u raznim varijantama (doduse ne cele godine, al svejedno) morao da kupujem povrce koje ce to da mi nadomesti u smislu...svega, bojim se da bih prilicno osetio na budzetu*. Ne znam...

 

 

*prilicno povoljna cena je ovog sto nabavljamo

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...