Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jao Miraleme, molim te cuti. Ovde ima toliko gluposti da ne znam od cega da pocnem.

 

To da na dnevnoj bazi telo moze da apsorbuje samo 100g proteina je takva budalastina da... ne znam. Kako bi se onda nagruvao neko od 100kg, recimi?

 

Telo moze po obroku da primi oko 40g mada ni to nije tako jednostavno kako ti mislis. Na hemiji mozes dnevno da jedes po 6-7g proteina po kg, bez nje ajde max 4. Inace se jede minimum 2g proteina (neki savetuju cak po 3) po kg i generalno to sve zavisi od kilaze koju imas.

onaj od 100kg se nagruva polako, kao i svi ostali. koji nisu na steroidima. inace bi za dve nedelje mogao da pojedes 20kg mesa i nabacis 5kg misica sto je, moras priznati, malo nerealno.

pokusaj da o tome popricas sa nekim nutricionistom umesto sa nelepnicom na kutiji 100% whey proteina.

Link to comment

ja bih prihvatila opkladu ladno

 

tj. da ću sa istom količinom novca, nahraniti više ljudi ako u sirovinama imam uključeno i meso

 

ovde ne mislim na fensi ishranu i na sloj koji priča o bifecima sa jedne i avokadu sa druge strane

 

mislim na običan svet, a to bi u našim uslovima značilo - siromašan svet.

 

pod nahraniti podrazumevam da budu siti bar 3 sata posle obroka

Link to comment

ako govorimo o odrzivosti, zasto u pricu uopste ukljucujemo samo meso a ne mlijeko i jaja? u oba slucaja zivotinje se hrane necim i zauzimaju neki prostor pri tom u drugom dajuci manje hrane.

Link to comment

ja bih prihvatila opkladu ladno

tj. da ću sa istom količinom novca, nahraniti više ljudi ako u sirovinama imam uključeno i meso

ovde ne mislim na fensi ishranu i na sloj koji priča o bifecima sa jedne i avokadu sa druge strane

mislim na običan svet, a to bi u našim uslovima značilo - siromašan svet.

pod nahraniti podrazumevam da budu siti bar 3 sata posle obroka

 

to ne bi bio najbolji eksperiment jer ako je neko navikao na meso nece se moci zasititi bez njega

eventualno da uzmes objektivno prehraniti na neki rok (znaci iskljucujuci osecaj sitosti)...mislim da zapravo i bi mogla da prodjes jeftinije bez mesa, ili otprilike isto (socivo, kvalitetan hleb, jaja, mladi sir, spanac...)

ali - ako se radi o mladim vitalnim ljudima, koji nesto vezbaju, koji intenzivno rade, trose puno mentalnih kalorija, onda ne bi mogla, ne u srbiji trenutno.

Edited by Krošek
Link to comment

onaj od 100kg se nagruva polako, kao i svi ostali. koji nisu na steroidima. inace bi za dve nedelje mogao da pojedes 20kg mesa i nabacis 5kg misica sto je, moras priznati, malo nerealno.

pokusaj da o tome popricas sa nekim nutricionistom umesto sa nelepnicom na kutiji 100% whey proteina.

Da, naravno da ce se nagruvati polako i naravno da ne moze da nabaci 5kg ciste misicne mase za to vreme. Ali ajde mi objasni kako bi sa tih 100g proteina uopste odrzavao masu kod nekog od 100kg. Kako bi taj jelovnik izgledao, i koja bi to kolicina mesa bila. 400g jednom nedeljno?

 

Ja nisam rekao da se moze unositi neogranicena kolicina proteina, vec da ona nije tako fiksna i da se racuna po kilazi.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

mislite šta je na jelovniku?

Znao sam ja tako neke vegetarijance koji svaki dan naruce picu iz Senza Paure, pa potrose po 4000 din. dnevno na hranu. I to je meni super (iako se dave u salu), ali def nije jeftino.
Link to comment

pa ja to ne radim. 

evo, današnji meni - doručak mleko i kornfleks, ručak rižoto sa pečurkama, tikvicama i kikirikijem. večera verovatno salata od maslina, paradajza, crvenog luka i nekog sira.

sveukupno manje od 500 dinara.

plus jagode za užinu

Edited by belch
Link to comment

Da, naravno da ce se nagruvati polako i naravno da ne moze da nabaci 5kg ciste misicne mase za to vreme. Ali ajde mi objasni kako bi sa tih 100g proteina uopste odrzavao masu kod nekog od 100kg. Kako bi taj jelovnik izgledao, i koja bi to kolicina mesa bila. 400g jednom nedeljno?

 

Ja nisam rekao da se moze unositi neogranicena kolicina proteina, vec da ona nije tako fiksna i da se racuna po kilazi.

pocni sa recimo 400g kvalitetnog mesa dnevno, plus koje belance i mleko, rasporedjeno na 5 obroka i sasvim ti je dovoljno.
Link to comment

pa ja to ne radim.

evo, današnji meni - doručak mleko i kornfleks, ručak rižoto sa pečurkama, tikvicama i kikirikijem. večera verovatno salata od maslina, paradajza, crvenog luka i nekog sira.

sveukupno manje od 500 dinara.

plus jagode za užinu

ovaj, sve ovo sta si nabrojala normalnom coveku dodje kao uzina.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...