Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kao mali sam imao zeca kao kućnog ljubimca. Onda sam ukapirao da je zapravo vrlo divalj, da se rita, udara, grize nameštaj i nehumano kenja svud gde stigne. Kada je počeo da grize kablove od televizora i sveže kupljenog Super Nintenda entuzijazam je dostigao najniže granice. Zec je ekspedovan natrag u selo. O njegovoj neumitnoj sudbini nisam se ni raspitivao.

 

Takođe, divlja zečetina je jedno od najboljih mesa kojima nas majka Priroda Srbija daruje. Crno, žilavo, golo meso, bez grama masti.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

I jeste, sem kad je u pitanju zecetina. Inace, primetio sam da je u poslednje vreme sve teze naci prasetinu koja ima i masne delove. Ne znam zasto je to tako. Ja sam nekad trazio samo krtinu, ali mi sad nije trebalo mnogo da shvatim da se bez masnog ne moze.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Kao mali sam imao zeca kao kućnog ljubimca. Onda sam ukapirao da je zapravo vrlo divalj, da se rita, udara, grize nameštaj i nehumano kenja svud gde stigne. Kada je počeo da grize kablove od televizora i sveže kupljenog Super Nintenda entuzijazam je dostigao najniže granice. Zec je ekspedovan natrag u selo.

ti stvarno mislis da je zeka stigao do sela?

 

morgana, objasni.

Link to comment

Odlično je meso zeca: prokuva se dok se ne odvoji od kostiju i složi sa povrćem u rernu.

 

moze i da se spikuje pa u tiganj s poklopcem. ocas posla.

 

zecevi se lako uzgajaju, nemaju nikakav ekoloski footprint. s obzirom da je zec mala zivotinja, lako se ubija tako da nema brutalnih klanja, iskvavljenja, omamljivanja i slicnih nemilih scena - jedan klap po glavi i gotovo. a i zecetina je bas zasitna; mislim da niko ziv ne bi mogao pojesti pola kile odjednom kao sto neki mogu drugih mesa

 

tako da je zecetina eticki u boljoj situaciji u odnosu na meso velikih zivotinja.

Link to comment

meni je poprilicno sumanuto da se vrsi eticka gradacija po kolicini prosute krvi. ako ti smeta krv to znaci da si osetljiva pizda, a ne moralna gromada. zivotinji je potpuno svejedno.

Link to comment

ako odustanemo od mesa moracemo da krcimo sume da dobijemo polja da gajimo pasulj, soju i boraniju pa ce mnogi zeko i srno ostati bez stanista i umrijece mlad i mnoga ce pticica i krtica stradati jer poseze za nasim biljoproteinom u rastu

Link to comment

meni je poprilicno sumanuto da se vrsi eticka gradacija po kolicini prosute krvi. ako ti smeta krv to znaci da si osetljiva pizda, a ne moralna gromada. zivotinji je potpuno svejedno.

 

kod tih postupaka cesto se desavaju greske i onda je zivotinja u agoniji. zamisli kako bi tebi bilo da te nekompletno omame strujom a onda ti pustaju krv dok ne svisnes.

Link to comment

ako odustanemo od mesa moracemo da krcimo sume da dobijemo polja da gajimo pasulj, soju i boraniju pa ce mnogi zeko i srno ostati bez stanista i umrijece mlad i mnoga ce pticica i krtica stradati jer poseze za nasim biljoproteinom u rastu

 

Šume su otišle i ovako i onako. Ako ne za pasulj i soju a ono za biodizel i naravno sojinu sačmu koja se isporučuje na one horor farme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...