Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

Proteini se, kada ih unesemo u telo razlazu na aminokiseline, koje kombinacijom daju misice, tkivo, enzime, hormone.. Razlicite aminokiseline su bitne za razlicite stvari, kao sto vidimo ne samo za razvoj misica. Ipak, najvaznija odlika proteina je da sluze kao gradivni element za misice i osnovni su za stvaranje svog zivog tkiva.

 

Postoje esencijalne i neesencijalne aminokiseline. Esencijalne aminokiseline ne mozemo stvoriti samostalno i moramo ih unositi ishranom. One su i od velike vaznosti za razvoj misica. Biljni proteini su u ozbiljnom deficitu ovih aminokiselina i zato imaju nisku biolosku iskoristljivost. Ipak, ne postoji nijedna pojedinacna aminokiselina koju je moguce naci samo u mesu, ili proteinima zivotinjskog porekla. Da li to znaci da nekom suludom kombinacijom povrca i drugih izvora proteina mozemo nadoknaditi ovaj deficit. U teoriji da, zapravo ne. Jer, u povrcu takodje imamo i ugljene hidrate i druge nutritijente. U praksi prvo bismo morali da jedemo fizicki ogromne kolicine hrane, a onda bismo dobili i ozbiljan suficit ili neravnotezu sa ugljenim hidratima i mastima. Ne mozete prosto "izvaditi" ugljene hidrate i masti iz drugih namirnica. Bili bi nam takodje potrebni i suplementi, ali profesionalni, neka hemija, hormoni (sve ovo kako za normalan fizicki i mozdani razvoj tako i za neke naprednije ciljeve) i stalni lekarski nadzor. Za svakog coveka na planeti.

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ogroman procenat izlovljavanja mrežama devastira morsko dno, i drastično menja ravnotežu... Kad prođe koča sa potegačama, tu ništa više ne raste godinama, ergo ni riba se više tu ne zadržava i nema gde da se mresti.

Problem dakle nije samo u izlovljavanju, nego što se ribama ne ostavlja prostor za novi mrest... Kao kad bi lovili divlje prasiće u šumi tako što bi spalili celu šumu, pa čekali da šuma ponovo naraste za sledeći lov...

 

Edit: đe si bre Indy!

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Vec smo videli da postoje profi sportisti i bodi bilderi vegani.

Dakle ima sanse, ali zahteva vise vremena i cimanja, barem dok se ne nauce svi recepti i to.

Gde smo to videli? Na nekom sajtu? Na Guglu? Da li se ti bilderi mogu naci search opcijom na nekom topiku PPP? I, da nisu mozda slucajno u pitanju amerikanci?
Link to comment

 

 

Dakle ima sanse, ali zahteva vise vremena i cimanja, barem dok se ne nauce svi recepti i to.

Planiras da narod Srbije, koji jedva spaja kraj sa krajem ucis veganskim receptima i to?

Link to comment

Planiras da narod Srbije, koji jedva spaja kraj sa krajem ucis veganskim receptima i to?

 

 

:pera:

Edited by Lezilebovich
Link to comment

realno, objasnio™ si sve oko ishrane. nisi hteo da detaljišeš kojekavim nazivima, ali si suštinski postavio stvari na svoje mesto i zlobnici su ućutali.

Link to comment

Ja, evo, sramim se priznati, ne znam koliko je to tacno u gramima, ali mogao bih da zivim bukvalno iskljucivo na mesu, da ga jedem uz svaki obrok uz neku salatu ili jogurt. Zapravo cesto se tako i hranim, narocito zimi,  i to je ishrana pod kojom se osecam najbolje fizicki. Da, rekao bih da dobacim ponekad i do 1 kilograma, pola kila rutinski. Sto masnije, to sladje i bolje. Slanina i/ili jaja za dorucak pre nego sto krenem na posao se podrazumevaju gotovo svakodnevno.

 

Fora je u tome sto nikad ne jedem hleb jer imam intoleranciju na gluten, slatkise isto ne, i linija i krvna slika su mi super. Inace ako pojedem pomfrit, proju, pilav i tako to odmah mi se zalepi, zato i to izbegavam (a volim).  :dry:

 

A ono kad sam hteo da batalim meso hranio sam se uglavnom u studentskoj menzi, plus obavezno svaki dan pljeskavica, cesto i dve. Hranu nisam mogao sam da spremam, jer sam ziveo u studentskom domu. Tako da nije ni cudo da nisam mogao da batalim meso i da sam osecao kao da cu se svakog casa ugasiti.  :(  Problem je ocito u tome sto nisam imao cime da ga nadoknadim. Nadam se da cu jednog dana moci da se hranim povrcem, pecurkama, mlecnim proizvodima i jajima...

Link to comment

ja pojedem oko 120gr mesa dnevno u proseku. najvolim zeceve. prognoziram svetlu buducnost uzgajanoj zecetini. primecujem da sve vise ljudi izrazava zelju da ga cesce jede; svi su culi da je zdravo itd.

Edited by Krošek
Link to comment

ja pojedem oko 120gr mesa dnevno u proseku. najvolim zeceve. prognoziram svetlu buducnost uzgajanoj zecetini. primecujem da sve vise ljudi izrazava zelju da ga cesce jede; svi su culi da je zdravo itd.

Mene je iznenadilo koliko je zečetina jeftina u Univerexportu. Jeftinija od junećeg buta, čini mi se. Mada ne mogu,to mi je kao da jedem brežuljak Voteršip. Ili kao da ručam hobita.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...