Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problem sa ribom je takođe interesantan u kontekstu teze da ne postoji realna potreba za onolikim količinama mesa nego bogatiji deo čovečanstva hoće da se prežderava pa zbog toga sav onaj horor na farmama.

 

Ako je tako, onda kako to da smo još malo pa izlovili svu ribu iz mora? Opet potreba za prežderavanjem? Ali, riba se generalno konzumira manje od mesa a pri tome je skuplja (dapače u mnogim zemljama predstavlja ozbiljan luksuz).

 

Ili možda ima nečega u strahovanju da okeani jednostavno nisu u stanju da podmire potražnju?

 

Bonus pitanje: ako nekako i možemo da ubedimo ljude da je mnogo mesa u ishrani loše po njihovo zdravlje, na koju foru ćemo da ih ubedimo da smanje doživljaj sa ribom koju sa aspekta zdravlja mogu da krkaju svakog dana i koju će im svaki lekar preporučiti umesto mesa?

 

Verovatno je potrebno par doktorata iz različitih oblasti da bi se na ovo moglo odgovoriti:

 

- "Prekomerno izlovljavanje" je samo jedan faktor u istraživanju zašto neke vrste ribe izumiru. Gore sam napomenuo da je od početka ove godine veliki problem izlovljavanje mlađi jer su ribe okasnile sa mrestom, jer su u potrazi za hladnijom vodom. Na ovo su uticale klimatske promene, odnosno zbir faktora koji su doveli do promene temperature mora i okeana.

- Drugi faktor je u direktnoj vezi sa prvim - druge, prilagodljivije, vrste preuzimaju nišu koja se prazni i tako dodatno narušavaju (ili uspostavljaju novi) biodiverzitet prema nastalim uslovima. Tako nastaje manjak riba i, koliko vidim, neki naučnici ulažu znatne napore da se uspostavi ravnoteža koja, u krajnjoj liniji, odgovara ljudskim potrebama za hranom.

- Kad smo već kod ljudskih potreba za hranom, svaki doktor će dati taj savet više zato što je opšteprihvaćena činjenica ili verovanje nego što zaista veruje u to. Realno, ako uzmemo u obzir neke tradicionalne navike u ishrani, nastale zbog samog lokaliteta koje određeno stanovništvo naseljava, možemo da utvrdimo da je ishrana morskom ribom za neka područja potpuno strana stvar.

Link to comment

secam se jednog lika iz Resavske koji je jeo 7-8 pljeskavica dnevno, godine 1993. lik je cuvao mesta ispred ambasada, i te pljeskavice su mu bile kao neki statusni simbol.

nekako sam mislio da su ta vremena prosla.

 

znas li ti sta je kilogram mesa dnevno jebote?

Link to comment

ovo je najsmjesnija rasprava na cijelom internetu, sto znam jer redovno citam cijeli internet

 

koga bre briga ko sta jede?

 

ima smisla raspravljati jedino o uslovima u kojima se zivotinje gaje prije nego sto pandrknu zarad naseg zadovoljstva, i to isljucivo imajuci u vidu posljedice koje bi nosila ekstenzivna umjesto intenzivne proizvodnje  - a posljedica bi naravno bilo, uvijek su kapaciteti ograniceni 

Edited by morgana
Link to comment

@Vasa = Skoro gram cistog holesterola.

to samo iz masnoce, i to pod uslovom da nije masna svinja.

a gde su tu kancerogene supstance iz nagorelih delova?

ono, ako se ovako hrane Fernuovi drugari ekstremni desnicari, apsolutno podrzavam takvu dijetu.

Link to comment

znas li ti sta je kilogram mesa dnevno jebote?

imaš one restorane tipa pink, avala, malo korzo... koji se diče tim porcijama od po 700-800 grama mesišta - ja ne znam ko to može da pojede, a pritom mi je i muka od pomisli (i na količinu, i na likove koji to obždiru)

Link to comment

ovo je najsmjesnija rasprava na cijelom internetu, sto znam jer redovno citam cijeli internet

 

koga bre briga ko sta jede?

 

ima smisla raspravljati jedino o uslovima u kojima se zivotinje gaje prije nego sto pandrknu zarad naseg zadovoljstva, i to isljucivo imajuci u vidu posljedice koje bi nosila ekstenzivna umjesto intenzivne proizvodnje  - a posljedica bi naravno bilo, uvijek su kapaciteti ograniceni 

 

+1

Edited by MancMellow
Link to comment

ovo je najsmjesnija rasprava na cijelom internetu, sto znam jer redovno citam cijeli internet

 

koga bre briga ko sta jede?

 

ima smisla raspravljati jedino o uslovima u kojima se zivotinje gaje prije nego sto pandrknu zarad naseg zadovoljstva, i to isljucivo imajuci u vidu posljedice koje bi nosila ekstenzivna umjesto intenzivne proizvodnje  - a posljedica bi naravno bilo, uvijek su kapaciteti ograniceni 

 

pa diskusija je negde pocela oko sportskog lova pa je krenula da skrece ka odrzivosti trenutne potrosnje mesa i njenim uticajima na planetu (bar sam se ja ponadala da cemo i nastaviti u tom pravcu). onda su se javili zakleti mesozderi koji su se brze bolje uplasili da ce im neko otimati meso iz usta i terati ih u zatvor za jedenje istog (karikiram naravno) pa se pretvorilo u to ko koliko jede mesa i da li je to u redu ili nije.

Link to comment

E jedna stvar mi je ovde promakla. Ja kazem:

 

Ti proteini nisu isti kao proteini zivotinjskog porekla - imaju drugaciji aminokiselinski sastav. Ukidanjem mesa ili drugih namernica sa proteinima zivotinjskog porekla organizam se lisava aminokiselona koje ne moze sam da proizvede i to je vrlo opasno i stetno. Proteini biljnog porekla imaju mnogo manju biolosku iskoristljivost od ovih proteina. Ja recimo svoje dete nikada ne bih ohrabrivao da se hrani na taj nacin.

A Vasa odgovara:

 

Veganska ishrana pati od nedostatka vitamina B12. laktovegetarijanska dijeta, koja je i inače zasnovana na održivim modelu proizvodnje, ima sve što je potrebno organizmu.

 

 

trebaju ti proteini, ugljeni hidrati, cink, jod, B12, omega3 masne kiseline, gvozdje, kalcijum, i vitamin D. laktovegetarijanska ishrana sadrži sve ovo, ukoliko se jede jodirana so. ovo nije neko tajno znanje, nego nešto što ti kažu vrlo konzervativni lekari, recimo klinika Mejo, koja ima svoje smernice za vegetarijance i vegane, i koja navodi da su veganima zaista potrebni suplementi, pre svega B12.

I dalje nastavlja na isti nacin...

 

Nisam uopste govorio o vitaminima (tacno je to za laktovegetarijansku dijetu, bar sto se tice vitamina B12), vec sam najpre krenuo od proteina. Ti si Vaso to potpuno izignorisao i krenuo na pricu o vitaminima, mastima itd.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

a, dobro, stižemo negde najzad.

daj neku studiju koja to potkrepljuje pa da pričamo dalje!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...