Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

nema studije al ima tetku! tetka zna.

proteina ima sasvim dovoljno u biljnoj ishrani.

rekla mi tetka.

Ovim pokazujes da ama bas nista ne znas o ishrani. Proteina ima "dovoljno", ali oni nisu isti.
Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

kažeš da pričaš o proteinima, njih u biljnoj ishrani ima dovoljno. ili tvrdiš da nema?

kakve veze ima što su različiti

mislim, već je rečeno da nije dovoljno samo izbaciti meso iz ishrane, već treba jesti što raznovrsnije, i potrebe za svim aminokiselinama biće zadovoljene.

Edited by belch
Link to comment

kažeš da pričaš o proteinima, njih u biljnoj ishrani ima dovoljno. ili tvrdiš da nema?

kakve veze ima što su različiti

Naravno da ima veze. Razliciti proteini su bitni za razlicite funkcije organizma.

 

jest, i holesterolastiji, i antibiotikastiji, zatim hormonastiji i na kraju zasićenomasnokiseliji.

Holesterol je los? Gde si to pokupila?

 

Inace, manjak holesterola kod zena dovodi do hormonskog disbalansa. Neki ekstremniji slucajevi: koscato, musko lice, rast brade. No holesterol je svakako moguce nadoknaditi iz drugih izvora.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

djesi bre indi :)

Eto :)

 

 

 

 

koga bre briga ko sta jede?

 

 

Pa, npr. mene. Kad pomnozis 7 milijardi usta sa tim sto svi hoce lepo da pojedu (a hocemo, i to svaki dan) onda dobijes rezultat koji ne moze da nema efekte na zivote svih zivih bica (a o buducnosti da ne pricam, premda se mene kao matorog direktno ne tice... ali, valjda ce neko i za nju da preostane).

 

 

 

 

Carrying_Capacity.jpg

 

 

 

 

A jesti manje mesa, realno, nije tesko.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ovim pokazujes da ama bas nista ne znas o ishrani. Proteina ima "dovoljno", ali oni nisu isti.

 

pa jesi juce, kada sam te direktno suocila sa tvojim netacnim tvrdnjama, priznao da se sve esencijalne amino kiseline mogu ipak naci u biljnoj hrani? a sad se opet pravis blesav, pa ponovo....

Link to comment

Ne mogu se sve naci u pojedinacnom obroku, biljna hrana je siromasna njima. "Priznao" sam da ne postoji nijedna esencijalna aminokiselina koja se moze naci samo u mesu. I rekao jos tada da to nikad nisam ni tvrdio, niti da ti to moze biti argument.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ne mogu se sve naci u pojedinacnom obroku, biljna hrana je siromasna njima. "Priznao" sam da ne postoji nijedna esencijalna aminokiselina koja se moze naci samo u mesu.

 

zavisi od cega ti se sastoji pojedinacni obrok. niti je potrebno da sve bude u istom obroku. ali, iako to priznajes, i dalje tvrdis da je vegetarijanstvo opasno po zdravlje. tako da je dalja rasprava s tobom gubljenje vremena, pa cu i zavrsiti tu.

Link to comment

Ne mogu se sve naci u pojedinacnom obroku, biljna hrana je siromasna njima. "Priznao" sam da ne postoji nijedna esencijalna aminokiselina koja se moze naci samo u mesu. I rekao jos tada da to nikad nisam ni tvrdio, niti da ti to moze biti argument.

 

A u snicli se nalazi sve potrebno za jedan obrok?

 

a ovo za holesterol sto si napisao, gde si ti to pokupio?

Link to comment

A u snicli se nalazi sve potrebno za jedan obrok?

 

a ovo za holesterol sto si napisao, gde si ti to pokupio?

rekli mu drugovi endokrinolozi :lol:

jbt

Link to comment

 

 

A u snicli se nalazi sve potrebno za jedan obrok?

Naravno da ne, govorio sam o proteinima. Najkvalitetnije namirnice su one koje imaju sve aminokiseline nama potrebne - to je, pored ostalog, meso.

Link to comment

ovo je najsmjesnija rasprava na cijelom internetu, sto znam jer redovno citam cijeli internet

 

koga bre briga ko sta jede?

 

ima smisla raspravljati jedino o uslovima u kojima se zivotinje gaje prije nego sto pandrknu zarad naseg zadovoljstva, i to isljucivo imajuci u vidu posljedice koje bi nosila ekstenzivna umjesto intenzivne proizvodnje  - a posljedica bi naravno bilo, uvijek su kapaciteti ograniceni 

 

pa zavisi. za onog ko smatra zivotinje svesnim bicima sa nekakvim prirodnim pravima, verovatno ima smisla da raspravlja i o tome ko sta jede. Zato se o tome i raspravlja vec par desetina godina po raznim filozofskim krugovima.

 

Ovde se vodi nekoliko razlicitih rasprava, koje od kojih vecina ima neki naucni, filozofski ili eticki merit. 

Link to comment

a gde su tu kancerogene supstance iz nagorelih delova?

 

da uzmem da kidam nagorele delove? :D posto cu da naebem jer situacija nalaze da sport i teretana iscrpe pa se mora jesti neko meso a onda ispadne da se neko belo ili pljeskavica sa rostilja pojedu 4 puta nedeljno.

 

a voleo bih da mogu da predjem iskljucivo na zdraviju ishranu al prosto nema sanse da se to uklopi sa jacom fizickom aktivnoscu, bar meni ne ide.

Link to comment

Vec smo videli da postoje profi sportisti i bodi bilderi vegani.

Dakle ima sanse, ali zahteva vise vremena i cimanja, barem dok se ne nauce svi recepti i to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...