Jump to content
IGNORED

The Vikings


Geo

Recommended Posts

E, stvarno. Usrali ste svojim perfektnim znanjem istorije gledanje serije mnogima. Svaka čast. Da ste išli malo dublje, ne bih morao ni da gledam bilo šta posle. 

Inače, ovo je standardno dobro, Najbolja scena mi je kada je Ragnar posetio Flokija i rekao mu na razlazu da ga voli (posle svega), posle čega Floki bukvalno počinje da jeca. :( Njihov odnos je malo je reći fenomenalno urađen. A Flokijeva gluma je bogovska. 

Link to comment

meni istorija ne smeta, baš naprotiv :D no trebali bi možda staviti to u spoiler zbog drugih kolega na forumu 

 

 

nego, ova scena borbe mi "bogato" izgleda, nisam nešto detaljnije gledao dal ima kakvih animacija u pozadini, dal je moguće da su samo zbog te epizoda morali da uštede na drugim te je i to dovelo do ovog zbrzavanja radnje

 

ja sam se baš ponadao da će prikazati nešto više taj mediteran 

Link to comment

meni istorija ne smeta, baš naprotiv :D no trebali bi možda staviti to u spoiler zbog drugih kolega na forumu 

 

Ču možda... Mislim da čovek ne može više da uživa u seriji nego kada zna šta čeka glavne likove.

Link to comment

Meni i ovako zanimljivo, cak i kad znam sta bi teoretski trebalo da se dogodi. Scenaristi se ne drze istorije k'o pijan plota, a cak i kad znas sta treba da se desi interesantno je za videti kako ce to da se desi.
 
Sto se tice istorijske potkovanosti, serija odlicno prikazuje vikinski nacin zivota i filozofiju, kostimi i scenografija su autenticni. Gde su uzeli malo vise slobode su medjuljudski odnosi / ljubavne i rodbinske veze medju likovima, a takodje i sto se tice dogadjaja - mnogi su izmenjeni tako da glavni likovi serije ucestvuju u njima iako su istorijski mozda bili negde drugde. No, to je sve razumljivo, jer treba napraviti nesto sto je dobro za TV.
 
A trenutno nema nista bolje na TV od Vikinga. :)
 
 
EDIT:
 

Ču možda... Mislim da čovek ne može više da uživa u seriji nego kada zna šta čeka glavne likove.

 

Nemoj mi reci da si i ti jedan od onih sto su se zbedacili na Titakin jer je brod potonuo! :unsure:

Edited by Radoye
Link to comment

Floki je car
Meni je najscena ove epizode kad Bjorn ulazi u dvoranu taman kad se Lagarta sprema da onu dvojicu šine u Valhalu. Gledala dva puta:)

Što se spojlera tiče mene ne remete ni najmanje

Edited by Sara
Link to comment

Ajd' da su spojleri, to su sve stvari iz opste kulture - mislim, svi znamo da su Vikinzi poharali Englesku (citali smo Hogara Strasnog ako vec nista drugo), znamo da su Englezi na kraju ipak prevladali (jer Engleska postoji jos uvek kao Engleska a ne Danska), i znamo da su na kraju Vikinzi ipak osvojili Englesku, doduse civlizovani Vikinzi kojima je maternji jezik francuski (gledali smo Robina Huda).

Link to comment

htedoh reci, nista me ne remeti  :D  :D  sto se istorije tice i sama sam istrazivala, ako mi neko sazvace pa kaze, jos bolje. ali eto, zbog uzivanja ostalih sa teme, koristi spojler, nije tesko osim ako ne kucas sa telefona, u tom slucaju kako ga postitici  je misterija neopisava, isto vazi i za smajlije :unsure:

Link to comment

jeste, osvajanje vikinga kojima je maternji jezik francuski je opšta kultura

 

ako nekome to smeta ( ponovo kažem, meni lično ne), ne znam zašto je tolko problem staviti u spoiler pa piši tri stranice o tome

 

razumeli smo da si načitan, u redu je 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...