Jump to content
IGNORED

The Vikings


Geo

Recommended Posts

Ja mislim da ce se fokusirati na Bjorna kao glavnog lika, da ce on da nosi seriju. Ajvar ce imati svoj krvavi pir u Engleskoj i tamo ce da zagine, ovi ostali od brace su mi nekako tunjavi, jedino Bjorn deluje kao faca koja bi mogla da bude i posle Ragnara Ragnar.

i ja se nadam da ce ubuduce da krene u tom (Bjorn) smeru

Link to comment

Bjorn je najiskusniji u borbi i fizicki najjaci od brace, ali je pomalo tupav i donosi lose odluke. Ivar je surov i nepredvidiv, besan zbog svoje obogaljenosti. Ali je buducnost vec nagovestena, kada ga mali Alfred pobedi u sahu.

u svakom slucaju sledi krvopolice - great heathen army!

 

Ironicno, ali Rolov ce potomak ce osvojiti celu Englesku, ne Ragnarov  :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Bjorn nije lep kao Ragnar ali je opaka faca ^_^

 

Kazem ja, Bjorn je pravi kandidat za Ragnara posle Ragnara, jos onomad kad se sa medvedom rvao! :)

 

Nego, jel' to Lagerta muvala Ubea kad nu rece da je isti Ragnar iz mladjih dana (pre onog pokusaja njega i brata mu da je ubiju), ili sam previce ucit'o?

Link to comment

brzo se ovo razvija, u 3 epizode ode Ragnar, Bjorn otišo da se vrati i već se pripremaju za polazak :D da ne znam da su naručili još jednu sezonu od 20 epizoda pomislio bih da je serija ukinuta i da su sad skarabudzili kraj 

Edited by jiraiya
Link to comment

Istorijski, Bjorn je mnogo i dugo harao po Mediteranu. Njega nije ni bilo u Engleskoj sa velikom paganskom armijom, to je bio Ivarov sou. Mes'cini da je to sto Bjorna ubacuju u tu pricu jos jedan znak da ce ubuduce on biti glavni junak umesto pok. Ragnara.

 

A verujem da je na redu smena generacija, da ce sada u par epizoda da pobiju sve Ragnarove ispisnike (Lagerta, Floki...) i da ce umesto njih doci mlade snage.

 

Bogu (jednom, vise njih, ili nijednom :p ) hvala, istorijskog materijala ima napretek. Tek smo u drugoj polovini 9. veka, imamo jos 200 godina do Viljema Osvajaca i normanskog osvajanja Engleske. :)

 

6c0263400af3586769da4807430ac34d.jpg

Link to comment

Hebala te istorija! 

 
Ne znam, meni je Bjorn od starta nekako tupav. Mada u ovoj epizode napokon bio pametan. Prvo kad je smrio sve kad se vratio, a drugo kad kresnu najseksiju ribu u seriji :)
 
 A Lagerta pokusava da prezivi, pa i provociranjem malog. Koji se u sekundi primio...A ko ne bi :D
Link to comment

Pa nisam rekao nista sto nije opstepoznato. Valjda si cuo nekad za Robina Huda, Ajvanhoa i ostale likove iz popularne literature / filma / stripa, ono dobri domorodci Saksonci protiv zlih okupatora Normana i tako te fore? Mislim, to su stvari za koje je svako pismen cuo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...