Jump to content
IGNORED

Najdraži YU albumi


3opge

Recommended Posts

najbolju pesmu riblje corbe napisao je momcilo :)

 

 

ustvari, bora je tu bio car - onog trenutka kad bi zakljucio da je neko sazreo kao muzicar dovoljno da mu je bolje da nastavi solo, on bi mu to lepo i rekao. nije momcilo jedini.

+1

Link to comment

Od ovih sto su objavljeni kad sam bio mao ili jos pre, Odbrana, pa Treci svijet. A od albuma savremenika Paramparcad (mada sam Kolotecinu slusao vise nego ijednu pesmu sa ovog albuma).

Link to comment

Zašto svi pominju Treći svijet, a ne prvi Haustor koji je fenomenalan?

Godine / godishta.

Neko je bio svedokom, neko "nosilac spomenice '81" ili bar simpatizer, neko imao srece da ima starijeg brata/sestru a neko se samoobrazovao... Pa kako se kome zalomilo. A ukusi, dragom bogu hvala, razliciti...

Link to comment

Godine / godishta.

Neko je bio svedokom, neko "nosilac spomenice '81" ili bar simpatizer, neko imao srece da ima starijeg brata/sestru a neko se samoobrazovao... Pa kako se kome zalomilo. A ukusi, dragom bogu hvala, razliciti...

 

upravo! tako sam ja odrasla uz SMAK.. cale je vrhunski kopirao Borisa i toliko cesto je pevao njihove pesme [po kuchi i na putovanjima] da mi je SMAK kao prirodni deo mog odrastanja.... 

Link to comment

upravo! tako sam ja odrasla uz SMAK.. cale je vrhunski kopirao Borisa i toliko cesto je pevao njihove pesme [po kuchi i na putovanjima] da mi je SMAK kao prirodni deo mog odrastanja.... 

Generacijo nasha, ne?

A danas pola klinaca nije culo ni za Smak ni za Tocka.

Link to comment

Nego, zna drug Nikola Kiric - kad je gostovao u Sidneju - bilo shareno drustvo - i neka omladina - pa smo u razgovoru dosli do godina/godishta - i istorijskog fakta da sam imao srece da gledam Azru i jos kojesta drugo u SKCu u ona vremena (81/82 i pre toga) i tako dalje... "Blago tebi" je bio komentar - a ja - sta da kazem - je@iga - imalo se - moglo se... :)

Link to comment

Godine / godishta.

Neko je bio svedokom, neko "nosilac spomenice '81" ili bar simpatizer, neko imao srece da ima starijeg brata/sestru a neko se samoobrazovao... Pa kako se kome zalomilo. A ukusi, dragom bogu hvala, razliciti...

 

Šta znam, prva ploča je bila Rundek-Saherova, druga Saherova, treća Rundekova, tako je bar Rundek pričao, meni se prva najviše sviđa.

 

ko jebe buldožer

 

Kad bi me neko baš terao da izaberem najbolju ex-YU ploču, izabrao bih Zabranjeno plakatirati.

 

 

edit: Smak je imao ozbiljnih problema sa tekstovima tipa 'Idem u Holivud da vidim lejdi Vud' i slično.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...