Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Stvar se dogovara u 8 uveče a kopilot nije obučen za letenje u ovakvim uslovima.... nije ovo baš redovno stanje i događanje.

Ako se neko usmeno usprotivio ili izrazio negodovanje vrlo lako je mogao da se potegne taj argument pozivanja 'na vrha', tj. da se ubaci na početku priče. Naravno da ja to samo iznosim mišljenje koje mi deluje logično. 

 

Helikopter je imao izvađen 'magnetni kompas' koji je bio na opravci, ne znam koliko je to uticalo na probleme u orijentaciji kad su ovakvi uslovi letenja.

 

Ko zna i šta im se pričinilo u onoj magli i mraku kad je pilot dosta naglo reagovao, a možda je čovek i bio besan što ga cimaju i teraju na Teslu a ima Batajnicu gde verovatno može i vezanih očiju da sleće...

Edited by akibono
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

narod, naravno, ne pizdi po pilotu i to je uobicajeno nepotrebno forumsko lupetanje. cak se ni botovi ne usudjuju da kritikuju posadu.

Link to comment

O, još kako ima. Ovaj let je bio jedna spektakularna katastrofa od samog početka i na svim nivoima organizacije i sprovodjenja, i tek ovaj izveštaj otkriva prave, neverovatne razmere toga.

 

Pod "spektakularno" mislim na "smoking gun", neke nalaze koji će izazvati značajnu reakciju javnosti, što je njima jedino i bitno. Priča o tome pod kojim je uglom bio nagnut stajni trap u kojoj sekundi sletanja to svakako nije, a isto važi za priču o nepoštovanju komandne procedure. "Spektakl" je u očigledno ubudženoj informaciji o 0.7 promila. Meni jesu najviše zapali za oko oni ponovljeni zahtevi kontrole leta da se sleti u Surčin jer je tamo "organizovan prihvat bebe", ali ni to nije samo po sebi dokaz nečega.

 

Jedan laicki utisak nakon citanja izvestaja me muci, da li je O.Menic obucen za instrumentalno letenje, jer na samom kraju gde se pominju one sekunde do pada, kazu da je na osnovu instrumenata helikopter bio nagnut ovako onako (oni uglovi), pilot nista to ne konstatuje, stice se utisak da je radio vizuelno sletanje. Da li je ovo pogresan utisak?

 

Niko ne sleće baš isključivo na osnovu instrumenata. ILS je ispomoć kojom se kompenzuje za smanjenu vidljivost, ali do neke mere pilot mora da se osloni na svoje vizuelne informacije, makar kao stvar navike.

 

Meni (isto laički) nisu jasni podaci o brzini, zašto ako "ne vidi pistu" odjednom ubrzava do 140 km/h i ide na 250 metara visine, čemu sve to?

Link to comment

Pod "spektakularno" mislim na "smoking gun", neke nalaze koji će izazvati značajnu reakciju javnosti, što je njima jedino i bitno. Priča o tome pod kojim je uglom bio nagnut stajni trap u kojoj sekundi sletanja to svakako nije, a isto važi za priču o nepoštovanju komandne procedure.

 

Značajnu reakciju javnosti bi, kao što je neko već primetio, izazvao jedino nalaz po kojem je helikopter zapravo oboren Iglom ili Strelom. Ili da možda u izveštaju piše da je isključiv razlog udesa dijabolični PR plan dva ministarska zlikovca, uz preporuku hitnog krivičnog gonjenja. Problem je samo u tome što ti nijedna istražna komisija na svetu ne bi sastavila takav izveštaj, kako u banana republikama tako i u vrhunski uređenjim pravnim državama.

 

Ali to ne znači da nemamo smoking gun. Imamo ga i ne da se puši nego purnja poput parne lokomotive:

- vojska kreće u medevac misiju iako uopšte nema protokole za to

- vojska kreće u misiju za koju nema protokole pod nepovoljnim vremenskim uslovima

- sve se organizuje u nekim privatnim krugovima koji su potpuno potisnuli regularan lanac komande

- pilot ima primarnu i sekundarnu lokaciju za sletanje ali se na njega vrši pritisak da ide na tercijalnu

- posada nije obučena i nikada ranije nije letela IFR noću u nepovoljnim vremenskim uslovima

 

Samo ovo poslednje (premijerno IFR noćno letenje u nepovoljnim uslovima, sa dvoje civila i bebom u letelici) dovoljno je da čitavu stvar proglasimo za kamikaze misiju, tačno tim rečima. A kada dodaš i prethodne stavke dobije se potpuno ludačka kamikaze misija koja može da se dogodi samo u vojsci u kojoj više nikakva vojna struktura ne postoji nego su političari to rasparčali za sebe i služe se tim parčićima kao svojim privatnim igračkama.

 

Jok i nije smoking gun.

Link to comment

 

 

 

Niko ne sleće baš isključivo na osnovu instrumenata. ILS je ispomoć kojom se kompenzuje za smanjenu vidljivost, ali do neke mere pilot mora da se osloni na svoje vizuelne informacije, makar kao stvar navike.

 

Meni (isto laički) nisu jasni podaci o brzini, zašto ako "ne vidi pistu" odjednom ubrzava do 140 km/h i ide na 250 metara visine, čemu sve to?

Pa i ja (laicki) to mislim, malo instrumenti, malo vizuelno, ali mi je iz izvestaja zalicilo da je iskljucivo bilo vizuelno, ne obraca paznju na instrumente, a oni mu govore da je nakrivljen tamo-ovamo. Licni utisak samo, naravno.

Link to comment

vojna struktura ne postoji nego su političari to rasparčali za sebe i služe se tim parčićima kao svojim privatnim igračkama.

Meni je najbolja karikatura ovog arčenja ono što je Gašić potisao i prepisao tom istom Gašiću ceo jedan Mig-21, pa platio sređivanje i farbanje da bi ga isti okačio kao 'maketu-spomenik' i svečano otvorio na ledini pored puta, sve uz mini aero-miting ...

 

Gradonačelnik Gašić uputio dopis i potraživanje, koje mu je odobrio ministar Gašić kad je zaseo u tu fotelju.

Link to comment

Ali to ne znači da nemamo smoking gun. Imamo ga i ne da se puši nego purnja poput parne lokomotive:

- vojska kreće u medevac misiju iako uopšte nema protokole za to

...

ali ima.

 

iz izveštaja:

 

 

Стандардна оперативна процедура за ангажовање дежурне екипе за ТиС је разрађена и усклађена на свим нивоима командовања. Процедуром је прописана да ОЦ СО издаје наређење ОДТ РВиПВО за ангажовање дежурне екипе за ТиС. После пријема наређења, руководилац оперативног дежурног тима РВ и ПВО (РОДТ РВиПВО) подиже приправност дежурне екипе за ТиС, врши припреме за обезбеђење лета, наређује ангажовање и извршно командује операцијом.- Прилог бр . 2;

 

Поступање у случају хитног медицинског превожења реализује се по СОП за ангажовање ТиС у трећој мисији Војске Србије.

 

 

uvek se može debatovati da li su protokoli specifično adekvatni, ali prosto postoje protokoli za angažovanje vojske u medevac misijama.

Link to comment

To što su oni iskusno podveli medevac misije pod TiS protokole uopšte ne znači da to može tako da se radi. Da su medevac protokoli postojali onako kako bog zapoveda ovo se verovatno ne bi dogodilo.

 

Nisam hteo da komentarišem dok ne stigne izveštaj ali to što tamo piše se u prethodnim nedeljama već pojavilo u nekim upućenim™ krugovima i ti podaci su na žalost ukazivali na jednu kompletno samoubilačku misiju. Ovaj izveštaj potvrđuje sve te crne slutnje i ovo je potpuno neverovatno šta su oni svi zajedno uradili. I još su poslali helikopter na međunarodni aerodrom na koji su u tom trenutku prilazili putnički avioni pa se u avionu Er Srbije aktivirao TCAS dok je helikopter prilazio.

Edited by beowl
Link to comment

...- posada nije obučena i nikada ranije nije letela IFR noću u nepovoljnim vremenskim uslovima

 

Samo ovo poslednje (premijerno IFR noćno letenje u nepovoljnim uslovima, sa dvoje civila i bebom u letelici) dovoljno je da čitavu stvar proglasimo za kamikaze misiju, tačno tim rečima. A kada dodaš i prethodne stavke dobije se potpuno ludačka kamikaze misija koja može da se dogodi samo u vojsci u kojoj više nikakva vojna struktura ne postoji nego su političari to rasparčali za sebe i služe se tim parčićima kao svojim privatnim igračkama.

...

 

ne znam gde piše ovo za ifr.

 

Увидом у nланове летења 890.мхе у периоду од 14.01. до 11.03.2015. године (Прилози бр. 23 до 31 ), преглед оспособљености пилата за основну и помоћну намену (Прилози бр. 32 и и преглед тренутне тренаже пилата 890. мхе (Прилог бр.34) , као и у летачке књижице (Прилози бр. 35 до 38) и књижице евиденције налета пилата (Прилози бр.39 и 40), константовано је следеће:

 

- вођа ваздухоплова и други пилот су били оспособљени и у тренажи за летење у повољним метеоролошким условима (ПМУ) дању и ноћу,

- вођа ваздухоплова је био оспособљен и у тренажи за летење у сложеним метеоролошким условима (СМУ) дању и ноћу ,

- други пилот је био оспособљен , али не и у тренажи за летење у СМУ дању,

- други пилот није био оспособљен , а самим тим ни у тренажи за летење у СМУ ноћу.

 

 

Команда 890 . мхе је у Дневном оперативном извештају за 12.03.2015. године (стр.пов.бр. 1-46) доставила неажурне податке о оспособљености и тренажи за оба члана посаде , јер нису узети у обзир подаци о ноћним тренажним летовима извршеним 11.03.2015. године.

- Прилог бр.41;

 

С обзиром да је наређењем команде 204.вбр 10 прописана да други пилот треба да буде у тренажи за повољне метео услове дању, закључено је да је састав дежурне екипе ТиС био оспособљен и у тренажу за извршење додељеног задатка.

dva dana pre nesreće su imali trenažni let noću koji nije bio upisan u knjižicu. kopilotu je dakle falio trenažni let u smu/noću.

Link to comment

To što su oni iskusno podveli medevac misije pod TiS protokole uopšte ne znači da to može tako da se radi. Da su medevac protokoli postojali onako kako bog zapoveda ovo se verovatno ne bi dogodilo.

 

mislim da nema govora o medevacu posto nema medicinske opreme on-board.

ovo jeste spasavanje ali nije medevac.

 

 

edit:

 

Dva dana pre nesreće su imali trenažni let noću koji nije bio upisan u knjižicu. kopilotu je dakle falio trenažni let u smu/noću.

 

kapiram da kopilot nije gledao u ocitavanja ili ih nije razumeo i nije nista saopstavao a pilot se udubio u pilotiranje i pokusavao da vidi nesto.

Edited by Krošek
Link to comment

mislim da nema govora o medevacu posto nema medicinske opreme on-board.

ovo jeste spasavanje ali nije medevac.

 

Ne znam kako medicinski transport bebe u inkubatoru može da ne bude medevac ali ajde...

 

Naravno da nisu imali medicinsku opremu u helikopteru jer taj helikopter uopšte nije namenjen za misiju u koju su krenuli. Vojska nije predviđena, pripremljena niti opremljena za takve misije.

 

Podatak o obuci je štur i bilo bi dobro da se vidi kakvu je obuku i koliko tačno sati naleta vođa vazduhoplova imao. Ta obuka bi trebalo da se izvodi u inostranstvu i prilično košta pa je zato niko u Srbiji ni ne radi. Ako oni nisu uvežbavali tačno ono što su te noći pokušali na Tesli onda jednostavno nisu imali adekvatnu obuku za situaciju u kojoj su se našli. Obaška što su sva njihova IFR sletanja uvežbana na Batajnici, taj aerodrom poznaju a za Teslu čak ni mape prilaza nemaju iz prostog razloga što vojska nikada ne koristi taj aerodrom.

 

To što je kopilot imao jedan trenažni let dva dana ranije, ne znači da je bio osposobljen da radi noćni medevac bebe u nepovoljnim uslovima.

Edited by beowl
Link to comment

To što su oni iskusno podveli medevac misije pod TiS protokole uopšte ne znači da to može tako da se radi. Da su medevac protokoli postojali onako kako bog zapoveda ovo se verovatno ne bi dogodilo.

 

Nisam hteo da komentarišem dok ne stigne izveštaj ali to što tamo piše se u prethodnim nedeljama već pojavilo u nekim upućenim™ krugovima i ti podaci su na žalost ukazivali na jednu kompletno samoubilačku misiju. Ovaj izveštaj potvrđuje sve te crne slutnje i ovo je potpuno neverovatno šta su oni svi zajedno uradili. I još su poslali helikopter na međunarodni aerodrom na koji su u tom trenutku prilazili putnički avioni pa se u avionu Er Srbije aktivirao TCAS dok je helikopter prilazio.

 

da se ponovim:

pa sve je budževina :lol: i treća misija je faktički posledica činjenice da država nema smislenu civilnu zaštitu a da je vojska bar imala neko ljudstvo na raspolaganju koje može da gaca po blatu i neke inžinjerijske mašine koje bi stajale besposlene.

 

sve je to štap i kanap od starta, od same zamisli, a ne samo medevac misije.

 

 

imaš neke političke/društvene zamisli i uski tehnološki okvir - budži, seci uši krpi dupe.

...

 

da, mi imamo sistemski problem, koji se rešava štapom i kanapom dok neko ne pogine. what else is new?

Link to comment

Ne bih ja ovo nazvao samoubilackom misijom. Da je unutra bio Gasic ili Bandic ili cak i Loncar da.

Ovako je pre ubilacka misija. Ubili su ljude.
 

Link to comment

ko zastane na sekund isped vlade, promptno biva legitimisan. žena htela da upali sveću, panduri hteli da joj oduzmu.. to što je neko sa decom, ne znači da nije neprijatelj naroda

 

CBvglBkWAAIgmMo.jpg

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...