Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ok, ali u svakom slucaju to bi moglo da znaci da su ga bukvalno iz kafane spakovali u helikopter. Nije nemoguce, ali na kraju izaslo bi se sa ovim ranije da je istina, tako da...

 

Pa ne mora da znači da bi se izašlo odmah sa ovim, malo je za vojsku nezgodan podatak o tome da im piloti "pijani" sedaju u helikoptere.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ima li negde potvrde da je Loncar bio na aerodromu ili je to samo nagadjanje ? 

 

Ako je istina da je bilo i Tv ekipa i guzonja neko je celu tu svitu morao da vidi..

Link to comment

Pa da, ali to ako pretpostavimo da su ga neposredno pred let odvojili od flase. Jedno pivo je oko 0.3 promila, a za jedan sat se razgradi oko 0.15 promila. Da bi u trenutku poletanja imao 1.15 promila morao je to vece popiti ili 4 piva u kratkom intervalu, ili bar 5-6 piva u roku od par sati. Jbg, meni ni jedno ni drugo ne deluje logicno.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Jedan od bitnih detalja u hronologiji je da je dežurni helikopter tog dana u TiS-u (traženje i spasavnje) bio Mi-8 (HT-40), dakle ta služba radi 'po danu'! Helikopter Mi-17 (HT-48) stoji parkiran i upakovan pod ciradom.

 

Dežurna posada je očigledno završila svoj planirani radni dan pa je u 17h Mehić napustilo aerodrom, možda i otišao kući...

Čudo jedno da su dvojca imala par popijenih piva između 17 i 19:45... kad su bili van posla, i kad je bilo loše vreme po gradu.

 

Bandić je izvestio Gašića u 19:56 da postoje 'tehnički uslovi' ali da procedura nije ispoštovana - i Gašić izdaje naredbu da se leti jer je situacija urgentna! Ovi tehnički uslovi u principu znače da je helikopter ispravan i posada na broju...

 

Zanimljivo je preskakanje Dikovića, nego je sve direktno dogovarano sa Bandićem.... možda bi Diković i rekao jedno NE?

Edited by akibono
Link to comment

Ne znam, ne budi mi sve ovo poverenje da tu nema namestanja, bio je pre par godina slucaj gde su se beraci visanja potrovali pesticidom kog tada nije smelo da bude na vocu, pa su uzorci nestajali, zamenjivani, na kraju je ispalo da je sve u redu a ljudi popadali u seriji koordinisanih srcanih udara. Sto se mene tice hteli su PR akciju, terali ljude da lete bez jasnog plana leta, sa dubioznim lancem komandovanja i komuniciranja, i to mi je dovoljno.

Link to comment

Ima li negde potvrde da je Loncar bio na aerodromu ili je to samo nagadjanje ? 

 

Ako je istina da je bilo i Tv ekipa i guzonja neko je celu tu svitu morao da vidi..

potvrde naravno nema, nezvanično je bio

ne mora niko da ih vidi*, pošto sigurno nisu bili u onom delu gde taksisti saleću

 

*

možda neko iz obezbeđenja aerodroma

ako je zaista bio to mora da je zavedeno negde u arhivi aerodromskog obezbeđenja

Link to comment

Zanimljivo je preskakanje Dikovića, nego je sve direktno dogovarano sa Bandićem.... možda bi Diković i rekao jedno NE?

 

Bandić je od početka ove priče percipiran kao Vučićev čovjek od povjerenja. Nije mi jasno koja je situacija sa Dikovićem.

 

S druge strane, nigdje nisam mogao da nađem, a prilično sam siguran da je to psiho rekao jednom prilikom - jedan od članova posade je bio u nekom srodstvu sa Bandićem.

 

edit: A ovo za Lončara nije nikakva tajna, bio je tamo.

Edited by keitel
Link to comment

S druge strane, nigdje nisam mogao da nađem, a prilično sam siguran da je to psiho rekao jednom prilikom - jedan od članova posade je bio u nekom srodstvu sa Bandićem.

 

rekao je u intervjuu na rts-u, par dana nakon nersrece, da je bandiceva sestra udata za mehica.

Link to comment

rekao je u intervjuu na rts-u, par dana nakon nersrece, da je bandiceva sestra udata za mehica.

 

Hvala, već sam pomislio da sam umislio nešto, jer pretragom na internetu nisam našao ovaj podatak.

Link to comment

Pa ne mora da znači da bi se izašlo odmah sa ovim, malo je za vojsku nezgodan podatak o tome da im piloti "pijani" sedaju u helikoptere.

utoliko je manje verovatno da je podatak o alkoholisanosti lazan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...