Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

radulovic ne veruje informaciji o alkoholu, kaze "nemoguce" (oko osmog min) http://rs.n1info.com/a51578/Video/Sasa-Radulovic-u-Novom-danu.html

Šta je on sad, i kvalifikovani patolog?

 

Da nije objavljeno sve ono što je objavljeno niko ne bi imao pojma šta se desilo. Ovako, dobili smo osnovnu sliku i ona je jasna kao dan: taj helikopter apsolutno nije smeo da poleti, za to nisu postojali uslovi, odluka da se ide na Teslu zapečatila im je sudbinu jer su uslovi tamo bili daleko ispod onih za koje je letelica bila opremljena a posada obučena.

 

Ko hoće da traži zaveru u smislu fabrikovanja podataka, može da npr. pita gde je nestalo devet minuta audio zapisa prilikom prvog prilaza. To može da bude mnogo bitnije od alkohola koji niko, počev od vojne komisije, nije označio kao glavni uzrok udesa. Tužno je kako srpska tzv. opozicija ništa ne ume da iskoristi i usmeri kako treba.

Edited by beowl
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slobodan Ilic se opasno upljuvao na Pescaniku sa ovim natezanjem zavere o fotosopovanim dalekovodima. Umesto da se izvini Srdjanu Ilicu, inace izvanrednom fotografu i apsolutnom profesionalcu, on nastavlja da sere.

Iznervirao sam se jos zbog prvog teksta. Kaze "na snimku se ne vidi dalekovod", a vidi se dalekovod.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Covek ocigledno ne poznaje optiku.

 

Ako fotografises poljanu objektivom od 300mm, dalekovod koji je kilometrima iza poljanceta delovace kao da je na poljancetu. 

 

fakin anbelivbl

Edited by Caligula
Link to comment

Ne iznenađuje me, realno. Na temi Er Srbije su pokazali koliko kvalitetno nemaju pojma o stvarima o kojima bi hteli da pišu, ovo je logičan nastavak.

Link to comment

Covek ocigledno ne poznaje optiku.

 

Ako fotografises poljanu objektivom od 300mm, dalekovod koji je kilometrima iza poljanceta delovace kao da je na poljancetu. 

 

fakin anbelivbl

 

Upravo to. Ne mora da poznaje telefoto pravila, ali brate pitaj nekoga.

Link to comment

Meni je jasno to sa teleobjektivom. Medjutim nije mi jasno zasto na agencijskom sajtu stoji ona fotografija na kojoj se dalekovodi ne vide. Jasno mi je zasto se ne vide, ali mi nisu jasni kriterijumi po kojima je ova fotografija izabrana, pogotovo ako je rec o dobrom fotografu. 

Link to comment

Malo mi je glupo ovo što ću sad uraditi, ali evo ovako: poznajem urednika fotografije Tanjuga dugi niz godina, prošao sam sa njim neka iskustva u kojima sam video kakav je čovek u pitanju, i bio bih spreman da garantujem svim što imam da se prilikom odabira fotografije vodio isključivo profesionalnim kriterijumima.

 

Znam da je ovo nikakav argument ali eto morao sam da kažem.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Stvarno su se ubljuvali. Srđan ima dovoljno znanja, da je hteo da budži mogli bi na glavu da se postavimo ne bi mogli da dokažemo. A ovi su nagazili...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Nadam se da se slazes da je ova druga fotografija (bez dalekovoda) "cudno" kadrirana. Meni deluje kao da je fotografisano rafalno, pa je ovaj kadar koji je uhvacen slucajno na kraju, kad je fotograf krenuo da spusta aparat. Cak je i fokus na ovoj njivi u prvom planu, a ne na helikopteru.

Link to comment

Ali ni ona nije bez dalekovoda, dve zice se vide...

 

edit: da, ovo nije dalekovod nego normalan vod.

ma hteo je u prvom planu da ima ovu zemlju, da bi se fotke razlikovale malo u volumenima, sta li

 

 

Tan2015-3-14_125522220_1.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Recimo da nije mogao da upadne na uvidjaj nego je informaciju lovio dugackim objektivom sa velike daljine. 

 

Fotografija sa dalekovodima je poprilicno sugestivna jer bi svaki laik rekao da se helikopter zapleo u kablove i tako srusio. Fotograf koji je znao realnu razdaljinu izmedju olupine i dalekovoda je, da ne bi zbunjivao ljude dodatno, odabrao fotografiju koja jasno pokazuje koliko je zapravo bio udaljen od mesta uvidjaja (stotine metara poljane).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...