Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Preslušao sam ponovo one audio zapise i deluje mi da u komunikaciji između helikoptera i Prilazne kontrole Beograd vlada kompletna konfuzija i međusobno filovanje potpuno nepotrebnim podacima. Pilot traži meteo podatke za Banjički vis, kontrola mu daje podatke za Teslu. On čovek lepo kaže da bi najradije na Batajnicu na ILS prilaz, niko ga ne konstatuje, svako fura svoju priču. Itd. itd. U poređenju sa komunikacijom sa putničkim avionima koja se odvija paralelno sa svim tim, ova komunikacija sa helikopterom deluje kao korporativni sastanak pre kojeg niko nije pročitao bilo šta od materijala i došao je samo da izdeklamuje nešto svoje.

Link to comment

Odluka da se ide na Teslu je definitivno zapečatila sudbinu ovog helikoptera i stvarno bi trebalo saznati kom kretenu i u kom trenutku je to palo na pamet.

 

Pa onom iz KiZ i Gosi, oko 8:30 (lose vreme na VMA, brzi transport iz Surcina nego iz Batajnice i mislili su da je to super ideja: "Sto ne radi sletanje ovde na Surcin? - To sam sad hteo da te pitam, kakva je varijanta da sleti tu kod vas?"). Gosa onda proverio sa Bandicem, ovaj se slozio, jedino sto se niko nije setio da javi pilotu.

 

U komunikaciji koju pominjes nekoliko postova iznad:

- ovaj iz kontrole letenja misli da pilot zna da treba da bude Surcin (racuna da mu je neko javio, a nije niko sem Bandica SMS-om u 9:30, koji je isporucen tek 20 minuta kasnije), pilot misli da je ovaj iz kontrole letenja nesto pobrkao (plan leta je VMA, kakav mi sad Surcin pominjes) i trazi vremenske uslove za VMA.

- Kontrola letenja mu daje podatke Surcin (i govori mu da daje za Surcin), Mehic je izgleda precuo da mu ovaj govori da je to podatak za aerodrom i kaze da ce on u tom slucaju ipak na Batajnicu (lose vreme na VMA, gde cu drugo nego na Batajnicu).

- Onda ovaj iz kontrole letenja proverava o cemu se radi i javlja mu minut-dva kasnije da je ipak Surcin, sve je vec dogovoreno, tu su i ambulantna kola. Mehic se slaze (ne pravi problem sto je Surcin umesto Batajnice) i nastavlja ka tamo.

Link to comment

Biće zanimljivo šta je to danas Diković pričao avijatičarima, kakve odjednom nove perspektive i pravci razvoja.... jel su naplatili ćutanje oko nedostajućih detalja kod DečkaTM pa dobili nova obećanja o zanavljanju tehnike i oko zaustavljenih projekata.

 

 

Zanimljivo najsvežije saopštenje iz Vojske Srbije... malo SNSovskog štimunga, šta fali.... samo im Blic 'problematičan'  :isuse:

 

После више текстова објављених у листу „Блиц“, лице задужено за односе са јавношћу у Кабинету начелника Генералштаба Војске Србије контактирало је јуче редакцију „Блица“, с предлогом  да начелник Генералштаба да интервју, изјаву или коментар о удесу хеликоптера ХТ-48 за лист „Блиц“, с тим да саговорник начелнику Генералштаба буде директор „Блица“ господин Веселин Симоновић. 

Намера је била да директор „Блица“ дође у Генералштаб, како би га начелник Генералштаба упознао са истином о удесу хеликоптера ХТ-48.

Секретарица редакције „Блица“ дала је број мобилног телефона директора „Блица“ и пренела поруку да га начелник Генералштаба непосредно позове ради изјаве. Директор „Блица“ није дошао у Генералштаб. 

 

Edited by akibono
Link to comment

bljutavo postaje sve ovo oko pada helikotera, slutim da je tzv. javnost ionako vec sve to zaboravila i jos samo pojedini mediji odrzavaju secanje na to

Edited by Pontijak
Link to comment

Ovog sa rts-a, ne mogu da se setim imena sad, pominjan je na prethodnim stranama, bio je dežuran te noći,

pitala bih zaštu tu noć 13ti na 14ti, RTS nije emitovao vesti na svakih sat vremena?

Po čijem nalogu?!

Za one u 3h sam sigurna da ih nije bilo, jer je krenula frka po tviteru, a ja sam htela da cujem vesti.

RTS mi to nije omogućio.

Link to comment

Lažanjski briljira, vlada vremenom i prostorom, upravo prozvao pukovnika u penziji sa kojim je u emisiji da je u periodu 2003-2005 izneo plavu kesu sa 27 dokumenata u Hag - u emisiji o padu helikoptera  :ziga:

 

Samostalno će izazvati vojni puč u državi tokom emisije  :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...