Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Pa vremenski uslovi su izgleda bili takvi da bi jedino poleteo solidno pripit čovek <_<

 

Sve i da je tako, to nimalo ne abolira njegve nadređene.

upravo tako.
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije to bas tako, gotivac. mene su pre godinu dana ukebali sa 3 piva, od cega je poslednje bilo doslovce 10' pre duvanja. izduvao sam 0,55.

 

Sem toga, za ovakve poslove mora biti nulta tolerancija za alkohol. Ako nije bio na duznosti te veceri i popio je koju, nije smeo da prihvati duznost ni po koju cenu.

 

Ti sigurno imaš 200 kila ( :P), ja sam posle 3 piva popijenih u periodu od 4 sata (poslednje je bilo pola sata pre duvanja) naduvao 0.72.

 

Apsolutno se slažem za nultu toleranciju za alkohol za ovakve poslove, samo smatram da u ovom slučaju to nije uzrok udesa.

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

stvarno ne videh nikad nesto slicno... a i tesko mi je iskreno da zamislim ursulu fon der lejen npr. u toj ulozi.

Eh nju si nasao. Pa ona ponajvise voli da se proseta u panciru pustinjom:

 

afghanistan-anschlagserie-taliban-bild-1

 

Nakon sto u istu sama sleti helikopterom:

 

0,,17950284_303,00.jpg

Link to comment

Ti sigurno imaš 200 kila ( :P), ja sam posle 3 piva popijenih u periodu od 4 sata (poslednje je bilo pola sata pre duvanja) naduvao 0.72.

 

Apsolutno se slažem za nultu toleranciju za alkohol za ovakve poslove, samo smatram da u ovom slučaju to nije uzrok udesa.

 

90 kila.  zavisi to od bezbroj stvari, koliko je meni poznato.

Link to comment

Apsolutno se slažem za nultu toleranciju za alkohol za ovakve poslove, samo smatram da u ovom slučaju to nije uzrok udesa.

 

Ja razumem PPP stav da u ovom slučaju sve polazi i završava se kod SNS ministara ali:

A) to nije baš tako

B) ideja da pripit pilot nije uzrok udesa je blago rečeno neozbiljna

 

Alkohol je u najmanju ruku poslednja karika u lancu faktora koji su izazvali udes. Apsolutno stoji ona napomena u izveštaju, da je kod već premorene, dezorijentisane i nervozne posade alkohol samo pojačao problem. Da su bili na striktnoj nuli možda bi nekako uspeli da se domognu Batajnice.

 

To što su uspeli da se spuste u Raškoj ne znači ništa. Prvo, to spuštanje nije izvedeno u NMU. Drugo, pad se dogodio više od sat vremena kasnije, u daleko složenijim uslovima i kada je posada bila daleko iscrpljenija. Alkohol apsolutno nije smeo da se nadje u toj jednačini.

Link to comment

Pa vremenski uslovi su izgleda bili takvi da bi jedino poleteo solidno pripit čovek <_<

 

Sve i da je tako, to nimalo ne abolira njegve nadređene.

Naravno da ne abolira. Svi, ali svi koji su u ovome učestvovali svesno su ugrozili svoje i tudje živote. Jedni su to već platili najvećom mogućom kaznom tako da bi za ove preostale mogla makar neka robija da se nadje.

Link to comment

ja ovim kriminalcima uopšte ne verujem da je pilot bio pod dejstvom alkohola.

Edited by pacey defender
Link to comment

ja ovim kriminalcima uopšte ne verujem da je pilot bio pod dejstvom alkohola.

 

pa to je problem, meni je bezveze da diskutujem šta daje lažno pozitivan rezulatat

Link to comment

ideja da pripit pilot nije uzrok udesa je blago rečeno neozbiljna

 

Alkohol je u najmanju ruku poslednja karika u lancu faktora koji su izazvali udes. Apsolutno stoji ona napomena u izveštaju, da je kod već premorene, dezorijentisane i nervozne posade alkohol samo pojačao problem. Da su bili na striktnoj nuli možda bi nekako uspeli da se domognu Batajnice.

 

Pripit pilot je svakako jedan od faktora, ali nije odgovor na pitanja koja javnost postavlja od dana nesreće.

 

Pripit pilot je bačen u priču kao koska za medije, da se vrti po naslovnim stranama kako je "skandalozno" što tamo neki neimenovani ljudi "blate heroje", samo da bi Vožd mogao istog jebenog dana da pilote kurčevito odbrani od tih fantomskih napada i po stoti put "preuzme odgovornost".

 

Ko ih je i zašto poslao, po kojoj proceduri, zašto Surčin, kakvi su tačno bili vremenski uslovi i vidljivost, šta traže ministri na aerodromu - to sve onda ispadaju sporedna pitanja nekih nenormalnih likova sa B92, bitno je jedino da Vučić ne da na vojsku.

Link to comment

ja ovim kriminalcima uopšte ne verujem da je pilot bio pod dejstvom alkohola.

+1

Kao prica o vojnicima iz Topcidera da su imali sklonosti ka istom polu, meni je to slican rukopis

Link to comment

Teško je dokazati da je rezultat obdukcije fabrikovan. Poenta je u tome da sa ili bez alkohola posada snosi deo odgovornosti i stoga fokus ne treba da bude na njima (mrtvi su, ako ništa drugo). Fokus treba da bude na ostalima koji su svojim delovanjem doveli do ovoga.

Edited by beowl
Link to comment

Ja koliko sam skapirao onaj pilot što je bio na dežurstvu nije mogao da leti u ovim uslovima pa je Bandić okrenuo zeta (privatnom linijom, čovjek već bio završio smjenu) koji je valjda rekao da može i da će da leti drugim helikopterom jer ni onaj što je raspoređen za dežurstvo nije odgovarajući. Onda Bandić javlja Keramičaru da nisu ispoštovane procedure. Ovaj kaže - urgentno je. Vjerovatno je Bandić i bio onako popišan na KZŠ jer je skapirao šta je uradio i koliko je njegovog učešća u pogibiji zeta.

Link to comment

Pripit pilot je svakako jedan od faktora, ali nije odgovor na pitanja koja javnost postavlja od dana nesreće.

 

Pripit pilot je bačen u priču kao koska za medije, da se vrti po naslovnim stranama kako je "skandalozno" što tamo neki neimenovani ljudi "blate heroje", samo da bi Vožd mogao istog jebenog dana da pilote kurčevito odbrani od tih fantomskih napada i po stoti put "preuzme odgovornost".

 

Ko ih je i zašto poslao, po kojoj proceduri, zašto Surčin, kakvi su tačno bili vremenski uslovi i vidljivost, šta traže ministri na aerodromu - to sve onda ispadaju sporedna pitanja nekih nenormalnih likova sa B92, bitno je jedino da Vučić ne da na vojsku.

 

+1

 

vecina novina je imala naslov o pijanim pilotima. o kojima su prethodno pisali hvalospeve.

nema sanse da je slucajno bas taj detalj izdvojen.

vucic kaze otprilike da je insistiranje medija na objavljivanju izvestaja bilo greska, kao mogli smo da ih ne brukamo al kad ste vec trazili. i ajmo o budzetu.

deliveri™ u zataskavanju maksimalan.

jedino ne znam kako su racunali da ce u doba interneta ostati po strani reakcije porodice i prijatelja. a deluje da i mediji imaju razlicite motive u ovom slucaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...