Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

kljucno pitanje je sta dobijaju time sto falsifikuju taj nalaz? samo bes javnosti. čak ni oni nisu toliko glupi, da nisu znali kakva će biti reakcija i da neće niko skočiti da pljuje iste one koje su koliko juče onoliko glorifikovali.

 

zato verujem da je nalaz istinit i da su pilot i mehaničar bili pripiti.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

daj bre, bace kosku pa kerovi odma trk za koskom

 

sad se bavimo alkoholom i pilotima, a to je potpuno nebitna stvar u ovoj priči 

 

odbijam

Link to comment

+1

 

vecina novina je imala naslov o pijanim pilotima. o kojima su prethodno pisali hvalospeve.

nema sanse da je slucajno bas taj detalj izdvojen.

vucic kaze otprilike da je insistiranje medija na objavljivanju izvestaja bilo greska, kao mogli smo da ih ne brukamo al kad ste vec trazili. i ajmo o budzetu.

deliveri™ u zataskavanju maksimalan.

jedino ne znam kako su racunali da ce u doba interneta ostati po strani reakcije porodice i prijatelja. a deluje da i mediji imaju razlicite motive u ovom slucaju.

 

I ja mislim da su se malo preigrali. Mislim, pa porodice pilota više od svih znaju kako tamo stoje stvari i kome mogu, a kome ne mogu da vjeruju.

Link to comment

Ovo je više pitanje nego mišljenje:

Ne mogu sad da pronađem, ali koliko se sećam helikopter je bio opremljen za CAT I uslove? Ako je tako onda je opremljenost Surčina za CAT III kao argument za sletanje tamo besmislena. I letelica i aerodrom moraju biti jednako opremljeni da bi tehnologija mogla da se koristi. Odnosno - i Batajnica i Surčin su za taj helikopter sa tehničke tačke gledišta bili jednako "vidljivi". Tako bar ja razumem tu tehnologiju. Ima li to smisla ili sam se nalupetao?

Link to comment

Ako uzmemo za tačno to da je bio cirke vjerovatno je mislio da može to da izvuče i nije trebao da pristane (pitanje da li je to prijavio Bandiću), ali je greška i onog koji ga je cimao da vozi nakon isteka dežurstva (znao taj da li je Mehić cirke ili ne). Sve poslije toga ide na dušu drugih ali i dio odgovornosti za polijetanje takođe ide na dušu nadređenih. Ovo o promjeni mjesta sletanja pogotovo nema veze sa pilotom.

Link to comment

Ovo je više pitanje nego mišljenje:

Ne mogu sad da pronađem, ali koliko se sećam helikopter je bio opremljen za CAT I uslove? Ako je tako onda je opremljenost Surčina za CAT III kao argument za sletanje tamo besmislena. I letelica i aerodrom moraju biti jednako opremljeni da bi tehnologija mogla da se koristi. Odnosno - i Batajnica i Surčin su za taj helikopter sa tehničke tačke gledišta bili jednako "vidljivi". Tako bar ja razumem tu tehnologiju. Ima li to smisla ili sam se nalupetao?

CAT III je viši nivo osposobljenosti od CAT I tako da je to OK. Ako aerodrom ima viši nivo u odnosu na letelicu koja mu prilazi to ne pravi bilo kakav problem, bitno je da ne bude na nižem nivou.

 

Problem sa sletanjem je bio taj što posada nikada do te večeri nije bila u prilici da radi noćno IFR sletanje u NMU. Ono malo obuke što su imali em je nedovoljno u smislu broja sati em nije bilo onako ekstremno kao što se poklopilo u trenutku udesa.

Link to comment

Ovo o promjeni mjesta sletanja pogotovo nema veze sa pilotom.

Ima posada veze i sa tim. Vodja vazduhoplova je imao pravo da kaže da ne poznaje Teslu dovoljno dobro i da stoga ide na Batajnicu. Kontrola leta bi na to mogla samo da mu asistira, pa neka na Tesli čeka bog otac.

 

Moj utisak je da je on sve do onog drugog neuspelog prilaza imao ideju da može nekako da sleti na Teslu i da je zato prihvatio taj zahtev. Kada mu je dojadilo i kada je rešio da batali sve to bilo je prekasno. Jbg :(

Link to comment

CAT III je viši nivo osposobljenosti od CAT I tako da je to OK. Ako aerodrom ima viši nivo u odnosu na letelicu koja mu prilazi to ne pravi bilo kakav problem, bitno je da ne bude na nižem nivou.

 

Jasno, ali znači da je helikopter mogao da koristi samo ono što spada u CAT I, odnosno da su mu Surčin i Batajnica bili isti u tom smislu? (Batajnica bi trebalo da ima CAT I) Hoću da kažem - CAT I letelica ne može (po pravilima) da sleti na aerodrom koji je opremljen CAT III opremom u uslovima koji su CAT II ili CAT III? Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

kljucno pitanje je sta dobijaju time sto falsifikuju taj nalaz? samo bes javnosti. čak ni oni nisu toliko glupi, da nisu znali kakva će biti reakcija i da neće niko skočiti da pljuje iste one koje su koliko juče onoliko glorifikovali.

 

zato verujem da je nalaz istinit i da su pilot i mehaničar bili pripiti.

Koji bes javnosti? Likovi su u prvom svom mandatu uradili toliko stvari koje bi po tvojoj i mojoj logici izazvale bes javnosti onoliko, pa razvalili na sledećim izborima. Ponašaju se kao najgore bahate budale i to im sve vreme pali i sve su moćniji, ne znam zašto bi ovog puta njihovo ponašanje bilo drugačije. OK, u nekom trenutku će preterati i besa će stvarno biti, ali oni nisu toga svesni.
Link to comment

Koji bes javnosti? Likovi su u prvom svom mandatu uradili toliko stvari koje bi po tvojoj i mojoj logici izazvale bes javnosti onoliko, pa razvalili na sledećim izborima. Ponašaju se kao najgore bahate budale i to im sve vreme pali i sve su moćniji, ne znam zašto bi ovog puta njihovo ponašanje bilo drugačije. OK, u nekom trenutku će preterati i besa će stvarno biti, ali oni nisu toga svesni.

okreni se oko sebe, pročitaj komentare - videćeš da je informacija o alkoholu izazvala ubedljivo najjaču reakciju.

Link to comment

okreni se oko sebe, pročitaj komentare - videćeš da je informacija o alkoholu izazvala ubedljivo najjaču reakciju.

OK možda i jeste (mada nisam primetio, al nešto ovih dana nisam ni pratio), poenta je čak i da jeste, oni koji bi falsifikovali izveštaj ne bi računali na to, imajući u vidu šta im je sve ,,prošlo" do sada
Link to comment

ajde opet: šta dobijaju falsifikujući taj izveštaj, osim mogućnosti da onaj ko je izveštaj potpisao jednog dana propeva?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...