Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

konstruišuće zaplete dostojne megakomplikovanih krimića :)

 

Možda samo ne umem da na pravi način dočaram logiku svakodnevne komunikacije  :)

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Helikopter su promenili da bi uopšte moglo da se krene u noćnu misiju koja je već najavljivala solidnu mogućnost instrumentalnog letenja. Ali pošto Mi-17 nije bio na dežurstvu za 40 minuta su mogli samo ofrlje da spreme letelicu i posadu. Za onakvu misiju.

 

Ta stvar je od početka bila čist suicid za koji svi apsolutno svi umešani treba da robijaju i/ili lete sa pozicija na kojima su.

Link to comment

Kako je mi 8 bio na dezurstvu kad ne moze da leti nocu? pa kakvo je to dezurstvo

?

Mislim da može da leti noću ali samo u VFR režimu. IFR ni u ludilu, a bilo je odmah jasno da će raditi IFR.

Link to comment

Kako je mi 8 bio na dezurstvu kad ne moze da leti nocu? pa kakvo je to dezurstvo

?

isto kao ono kad sam ja pre 20+ godine, usred rata, tokom obuke "čuvao" vozni park sa puškom bez municije.

Link to comment

Ovde:

 

Вођа посаде јавља АКЛ Лађевци да је полетео и наставља лет према ВМА на 1800m по QNH притиску. По инструкцији АКЛ Лађевци посада прелази на рад са Прилазном Београд. Након јављања Прилазној Београд посада добија информацију од контроле да очекују слетање на а. "Никола Тесла", након чега посада саопштава да им је дестинација ВМА. Добија одговор да је место слетања аеродром "Никола Тесла", али посада и даље инсистира за слетање на ВМА и тражи податке о метео ситуацији. Након добијених информација посада саопштава да ће због видљивости имати проблема да слети на Бањички вис (ВМА) и да би ишао на слетање по ILS-y на аеродром Батајница, након чега би прелетео на Бањички вис. Контрола му саопштава да настави према Београду. Посада поново саопштава да наставља директно према Бањичком вису и да ће уколико буде имао услове извршити визуелно слетање, а ако нема услова да иде по ILS аеродрома Батајница, а после тога визуелно на Бањички вис. Контролор лета посади саопштава да је комплетан прихват бебе организован на аеродрому "Никола Тесла". Посада потврђује и тражи инструкцију за слетање на аеродром "Никола Тесла".

Prilazna kontrola Beograd je odvraćala posadu čak i od primarne destinacije, a potom od sekundarne. Oni to nisu radili na svoju ruku, morali su imati naredjenje da ih preusmere na Teslu. Taj koji je im je izdao naredbu je neposredno srušio ovaj helikopter a posredno su ga srušili svi zajedno.

Link to comment

...Након добијених информација посада саопштава да ће због видљивости имати проблема да слети на Бањички вис (ВМА) и да би ишао на слетање по ILS-y на аеродром Батајница, након чега би прелетео на Бањички вис...

 

Nije mi jasno sta ovo znaci, ako ne moze na BMA ide na Banjicu, slece, pa polece ponovo za BMA?...zato sto je u pitanju bolnica, otud mozda insistiranje za NT koji je pripremljen za prijem, onda se to tako i objasni, nije jasno

Link to comment

 

 


Nije ni bilo ni potrebe za guranjem u prvi plan (nisu ni oni mutavi, potenciranje ume da izazove suprotan efekat, pustimo ljude da uživaju u iluziji da su sposobni da čitaju između redova), dovoljno je pomenuti ljudski faktor i zaobići većinu onoga što se odvijalo nezavisno od ljudi u helikopteru.

 

nazirem već 1 confirmation bias, ne nužno i samo ovde ali na topiku već provejava teza o namernom stavljanju "bilo je alkohola u krvi" u izveštaj od strane komisije jer tako valjda odgovara vučiću.

 

pošto je rasprava o tome bespredmetna na racionalnom nivou ja ću da batalim tu temu.

 

 

na osnovu dugog rada u medijima, tvrdim da ova klika nije sposobna za tako sofisticiran spin.

 

+1
 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...