Jump to content
IGNORED

Pad helikoptera


svashtabezneshto

Recommended Posts

Jel ukljuceno u tu pricu dete od pet dana koje se bori za zivot?

 

Prospero je pitao sta je na slici, i ja sam mu odgovorio. Nista vise.

 

Ja cu te sada zamoliti da vise ne potezes umirucu decu u razgovor sa mnom na ovaj nacin, jer to ne volim i izbegavam takve razgovore kad god mogu.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Muwan

    190

  • Prospero

    132

  • wall

    98

  • Аврам Гојић

    74

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prospero je pitao sta je na slici, i ja sam mu odgovorio. Nista vise.

ma ukapirao sam da je to šule in the back seat, ali mi je nejasno za šta je to argument.

 

da, ministri odbrane će se tu i tamo "provozati" u vojnoj gvožđuriji, nije to valjda uzurpiranje i privatizacija vojne imovine (osim ako mu ne voze dete na fakultet, jel).

 

to je prosto uhodana praksa širom sveta.

Link to comment

Prospero je pitao sta je na slici

 

 

Tek sad videh ovo. Pa logicno je da pitanje nije ni bilo postavljeno tebi ali sam trapavo postupio jer sam te kvotovao. Kako god, pizdim od paralela tipa "svi su isti" jer nisu isti. 

 

Dakle, ne odnosi se na tebe, sorry jos jednom zbog nesporazuma.

Link to comment

Ima li ovde hemicara/biologa narode? Pod uslovom da neki instrumenti u kokpitu sadrze glikol/glicerin ili slicne supstance, da li je moguce da usled isticanja te tecnosti i kontaminacije tela rezultati krvi i urina pokazu prisustvo alkohola?

Link to comment

Glicerol imas u svakom sapunu, ne moze to sto na rukama ili gde vec imas malo glicerola da podigne nalaz u krvi ili urinu. Ja nemam iskustva sa klinickom biohemijom, ali sam prilicno sigurna da bi morao da popijes lepu kolicinu bilo kog drugog alkohola da bi se to pokazalo u testu. Pritom u ovom nalazu se ne radi o tragovima lakohola, pa da se sumnja na kontaminaciju, nego o konkretnoj kolicini. Eto, ako niko drugi ne odgovori ko se bas bavi biohemijskom analitikom.

Link to comment

Ima li ovde hemicara/biologa narode? Pod uslovom da neki instrumenti u kokpitu sadrze glikol/glicerin ili slicne supstance, da li je moguce da usled isticanja te tecnosti i kontaminacije tela rezultati krvi i urina pokazu prisustvo alkohola?

 

mislim da ovo može da se precrta kao mogućnost, valjda znaju da uzorkuju pravilno

Link to comment

a inače su u prošlosti vojsku činili sve karakterni likovi... not.

 

nego, čiji je kurir?

 

Тренутно Кирбијев. Иначе, како се Родић са ким договори.

Link to comment

Glicerol imas u svakom sapunu, ne moze to sto na rukama ili gde vec imas malo glicerola da podigne nalaz u krvi ili urinu. Ja nemam iskustva sa klinickom biohemijom, ali sam prilicno sigurna da bi morao da popijes lepu kolicinu bilo kog drugog alkohola da bi se to pokazalo u testu. Pritom u ovom nalazu se ne radi o tragovima lakohola, pa da se sumnja na kontaminaciju, nego o konkretnoj kolicini. Eto, ako niko drugi ne odgovori ko se bas bavi biohemijskom analitikom.

Iz udžbenika Sudske medicine:

Postoji tzv. endogeni alkohol, nastao ne unošenjem alkohola, već metaboličkim procesom unutar tela, npr. nakon obilnog unosa uglj. hidrata (Auto-brewery syndrome). Oboleli od šećerne bolesti (0.1-0.2 g/kg) i težih oboljenja jetre, a postoji I lešni endogeni alkohol

Edited by halloween
Link to comment

da, ministri odbrane će se tu i tamo "provozati" u vojnoj gvožđuriji, nije to valjda uzurpiranje i privatizacija vojne imovine (osim ako mu ne voze dete na fakultet, jel).

 

to je prosto uhodana praksa širom sveta.

 

gde, bre?

ja stvarno nikad cuo za tako nesto...

Link to comment

Iz udžbenika Sudske medicine:

Postoji tzv. endogeni alkohol, nastao ne unošenjem alkohola več metaboličkim procesom unutar tela, npr. nakon obilnog unosa uglj. hidrata (Auto-brewery syndrome). Oboleli od šećerne bolesti (0.1-0.2 g/kg) i težih oboljenja jetre, a postoji I lešni endogeni alkohol

 

ma jok, nema potrebe za ovim smerom, sada ćemo da razvijemo onostranu naučnu teoriju

 

pojeli su voćnu salatu posle mesišta, pa umesto da se svari, salata je počela vrenje

 

nema tu ono It is simplicity itself

Link to comment

Да ли се мења вредност алкохола у организму након смрти? Да ли је релевантно колико времена је прошло од тренутка смрти до тренутка вађења крви?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...