Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Zlo i naopako u tom vasem Berlinu.

 

First world problems: moj bazen izgleda nece grejati halu tokom zime, ili nesto mininalno. Rade samo dva glavna bazena (jedan za odrasle i jedan manji i plici sa generalno toplijom vodom jer su tu najvise deca, koja je sada hladnija za oko 5 stepeni) dok je sav onaj "zabavni" deo zatvoren, takodje i sauna koja je u odvojenom delu nece raditi do daljnjeg. Oseca se da je hladno, i malo je zeznuto za decu i kada se ide sa njima. I verovatno je zbog toga bas prazno. U termama pored (koje su vecim delom privatne dok je bazen gradski) su pak odlucili da ostave sve kao i normalno, sa idejom da to bude deo gde ce svi ljudi (koji mogu da priuste :rolleyes: ) moci da se ugreju kao i pre. Sto i ima smisla, mislim terme sa saunama i nemaju nekog smisla ako je hladno.

Link to comment

Zato u Brandeburgu AfD prvi. SPD ludi zbog toga.

Niko ne komentarise izbore u Donjoj Saksoniji, bese druga oblast po povrsini u Nemackoj posle Bavarske. Tradicionalno uporiste levice u Nemackoj sa Bremenom i Hamburgom kao centrima, iako potonji nije formalno administrativno deo Donje Saksonije.

 

AfD skoro udvostrucio broj glasova u odnosu na prosle izbore, 6% i 11%, respektivno. I to.na zapadu Nemacke.

Haos na ARD.

 

U Istocnoj Nemackoj AfD se tuce za prvo mesto po popularnosti.

 

Zli jezici pricaju da je nestanak struje na zeleznici u celoj Severnoj Nemackoj pre 2 nedelje bio povezan sa velikim protestom AfD u Berlinu da bi sto manje ljudi doslo. Ali to su zli jezici.

 

Jbg. jedina stranka u Nemackoj koja se pizicionirala protivu vladajuceg narativa u medijima oko rata u Ukrajini koji je 101% proamericki.A u Nemackoj 25-30% ljudi smatra da je svrstavanje uz SAD u ratu u Ukrajini lose za Nemacku. 

 

Cak i Linke je krenuo za vodecim narativom pa im se stranka podelila.

 

I sada AfD na 15-16%, najveci rast od svih stranaka od 24.2.2022.

Merc ocajnicki pokusao sa komentarima na racun ukrajinskih izbeglica koje muzu nemacku socijalu da pokupi neki AfD glas ali pukose.

 

Vidim da su Vajdel pasifizirali, to znaci da je zastita ustavnosti unutar AfD. Vajdel im je glavna snaga sa govorima i nastupima. Slicno Milici Zavetnici u Srbiji, kida u nastupima. Ocekujem da padnu malko ali migratnti i ludjenje na Srbiju u nemackim medijima oko migranata mi govori koliko je vlast uplasena od rasta AfD.

 

 

Link to comment

Cene su dosta skocile i to puno nervira Nemce. Podjednako kao kada im americki ekonomisti govore da ide deindustrijalizacija Nemacke jer vise nema jevtinih sirovina iz Rusije.

  • +1 1
Link to comment

Evo zasto AfD raste, mislim da u ovome govoru ima i kritike SAD kako hoce da uruse privredu Nemacke, ali znam da su i to iz AfD prical ali nisam siguran za ovaj videoi, sto nisam ocekivao da cu skoro u Bundestagu cuti.

 

Ovo je Alis Vajdel, glavni govornik AfD.

Ovde su je ozbiljno stiskali zbog odnosa AfD prema Rusiji,

 

 

 

 

Edited by pasha
Link to comment

Ovo se prelama na celu Evropu. Primera radi, Nemacka je donela paket pomoci nemackih gradjanima od 200 milijardi Ojra. To je dovelo Berlin i ostatak Evrope u sukob. Sve zbog sve veceg nezadovoljstva nemacke populacije. Svi se bune jer ostatka Evrope nema toliko novca da omoguci svojim gradjanima kao Nemacka. A od leta su date brojni pomoci u Nemackoj....

Evo jednog primera iz Minhena, protest komunista protiv veisokih cena,

 

20221008-154859-1.jpg

Edited by pasha
Link to comment

Poskupelo chija seme pa hipsterski levičari neće moći da na novim Macovima, u Soho klubu pišu saopštenja o rastu cena a da ne ispadaju licemeri te postavljaju instagram storije o chiji od 17 evra a bio je 12, dok je nekom muceniku poskupeo crni lebac sa 1.59 na 1.90.

True story. Poslanica die Linke u lokalnom parlamentu u Soho klubu u Berlinu, radi na novom novcatom Macprou (bio unpacking pre toga), pije neko fensi pice i kenja da je leba poskupeo 20% i kako država ne radi ništa. Članarina u Soho klubu je oko 2000 evra godisnje, vegansko piće je preko 12 evra garant, novi Mac preko 1500 evra. Nekome je politika soho klub i cija seme a nekome maceha. Uglavnom je politika.

  • Haha 2
Link to comment

Poskupio mi lebac u Lidlu, onaj crni u foliji, od koga ne kenjam odmah cim ga konzumiram, sto je vecina proizvoda zdravoga Lidla, 20-30 punkt, usta ih...Sada je valjda na 0.89 a bio je 0.79....

 

Ja bio na nekim protestima levicara u Minhenu, nesto slabo ima ljubavi prema Linke. Hajde sto ne vole SPD i one njihove sindikate...Ali ovi moji ljuta levica, samo se ovo pusta...

 

 

Samo zbog te pesme idem...

 

Inace na skupovima levicara u Srbiji nikada ovu pesmu nisam cuo, ne znam zasto...

Sala, znam zasto.

 

Edited by pasha
Link to comment

@I*m with the pilots: zlo i naopako.

 

Evo otvoris novine svaki dan i slucajnim izborom se smejes i places istovremeno: danas sud proglasio zatvaranje Friedrichstr. od 2020. nezakonitim i nalozio da se ista pusti u saobracaj u roku od 2 nedelje.

Zasto smejanje/plakanje: zatvaranje je bio vodeci projekat berlinske vlasti u pravcu grada bez automobila.*
 

* ne vrednujem pri tome ideju grad bez automobila kao takvu nego se smejem / placem nasoj presposobnoj vlasti kojoj sud otprilike jednom mesecno ponistava odluke.

 

A prosle nedelje sam plakao kad su zelena i leva senatorka napisale otvoreno pismo sudijama da krse zakon i ljude koji ne placaju stanarinu ne izbacuju iz stanova*
 

* i ovde ne vrednujem ljudskost ideje da se ljudi nekako ne izbacuju na ulicu, ali kao vlast pisati sudijama da ne primenjuju zakon, what the sick fuck???

 

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, mackenzie said:

Kinezi ušli u Hamburg, 25%

 

 

 

 

Gluposti, to je 1 od 35 terminala u Hamburgu gde su sada usli sa 25 posto... A onih 10 luka sirom Evrope gde Kina ima i vece delove nisu do sada bile problematicne...

 

Sve je to vise u duhu, China is next na US listi, a Nemci su samo izvodjaci radova... Malo se koprcala Nemacka a nako sto su im prijatelji i verni saveznici iz Wasingtona poslali pozdrave preko NS1/2, sve opet ide svojim "prirodnim" putem....

 

A pritom je izjava od Bild :puke:

Link to comment
8 minutes ago, assignment said:

Gluposti, to je 1 od 35 terminala u Hamburgu

Nisam siguran da je 1 terminal: HHLA, Hamburger Hafen und Logistik, kaze da se radi o 3 terminala.

Na stranu uvijanje Nemaca, skripanje kicme da bi se na kraju od trazenih 35% naslitm na 25, tacnije 24.9% :D 

A na sve to poprilicno jadno trazenje srednjeg puta, tonski uvijeno u:

Quote

 

How the government handles the matter is seen as a gauge of how far Germany is willing to toughen its stance on China, its top trading partner, due to concerns about being overly dependent on the increasingly assertive authoritarian country. 

 

U narodu poznato kao bi da se jebes, al' da ti ne udje...

 

I opomene Nemackoj od strane EU sa, po Handelsblatt-u:

Quote

 

EU warned that sensitive information about the business could make it into Chinese hands if Germany allowed the investment.

 

 

A izistinski je najzabrinjavajuce od svega sto EU sve vise pocinje da lici na NATO privezak, sto se u praksi ali i percepciji prakticno identifikuje sa NATO-om i sto je 1 Nemacka koja ima itekakvu sprecificnu tezinu dozvolila sebi, ili spala bolje receno na to da minimalizuje svoj itekako veliki potencijal uticaja na evropska desavanja, ukljucujuci i odnose sa Rusijom...

Link to comment

Drago mi je što EU prepoznaje maligni uticaj Njemačke. EU bi trebala prekoriti njemačke dužnosnike, eventualno krenuti sa nekim sankcijama usmjerenim prema osobama poveznim sa ovim kineskom-njemačkim dilom, od koga će čitava Evropa ispaštati. Nije njemački narod kriv, tu je najkrivlji kancelar Šolc i politički vrh povezan s njim. Zato za odbranu evropskih interesa, EU mora da napravi odlučnije korake ka izolaciji njemačkih političara. Ovo Njemačkoj nije prvi put da dovodi EU do ivice ponora. Sjetimo se kako su postali ovisni o ruskom gasu i time doveli EU u nepovoljan položaj. Sada EU ipak mora odlučnije da iskaže nezadvoljstvo određenim koracima koje moraju preduzeti koji možda i neće biti tako popularni, ali EU mora stati na kraj njemačkoj svojeglavosti.

  • Haha 3
Link to comment

Poduzeti

 

„Verstehe den Bundeskanzler nicht“ – Merz wirft Scholz bei Cosco schweren Fehler vor

Friedrich Merz hat sich gegen einen Einstieg des chinesischen Staatskonzerns Cosco bei einem Containerterminal im Hamburger Hafen ausgesprochen und Bundeskanzler Olaf Scholz (SPD) in diesem Zusammenhang einen schweren Fehler vorgeworfen.

„Ich verstehe den Bundeskanzler nicht, wie er in einer solchen Situation darauf bestehen kann“, sagte der CDU-Vorsitzende am Mittwoch im „Morgenmagazin“ der ARD. „Diese Genehmigung zu erteilen ist falsch.“ Für ihn stünden bei dem Thema „nicht in erster Linie finanzielle Aspekte im Vordergrund, sondern politisch-strategische“, fügte Merz an.

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/verstehe-den-bundeskanzler-nicht-merz-wirft-scholz-bei-cosco-schweren-fehler-vor/ar-AA13obkT?cvid=32e47347649b47c7b62e6bed8c55ee96

--------------------------------

Kaze buduci kancelar Merc da ovo nije pitanje novca no geopolitike.

Zamisli da to kazes u Srbiji...

 

Quote

Es gehe bei dem Einstieg von Cosco „um eine ganz grundsätzliche Frage unter dem Aspekt der Sicherheitsinteressen der Bundesrepublik

 

Ju, ju, ju...

Edited by pasha
Link to comment

Njemačka je baš spustila ručnu ovih dana. Počeli su da se ponašaju hazarderski i da se mnogo kockaju. Vidimo da njihovi raniji potezi nisu dali rezultata, čak šta više veoma su nepovoljno završili, i ta neka nervoza se nadvila nad Bundesrepublikom. Ja sad neću da nabrajam koji su to potezi, ali iz glave znam najmanje 4-5. Evo sad hoće da legalizuju drogu kanabis a posvađali su se i sa Francuskom. Jako me ovo plaši sve. 

Link to comment
×
×
  • Create New...