Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Sto se tice Marsalovog plana i Nemacke.

Nemacka je primila manje novca od Britanije, Francuske i Italije

United Kingdom 3,189.8
France 2,713.6
Italy 1,508.8
Germany (West) 1,390.6
The Netherlands 1,083.5
Greece 706.7
Austria 677.8
Belgium/Luxembourg 559.3
Denmark 273.0
Norway 255.3

U pitanju su tadasnje milijarde i milioni $.

 

Ako se pogleda ovo vidi se da je na Nnemacku populaciju, koja je najveca od svih navedenih zemalja, Nemacka dobila najmanje novca po glavi stanovnika.

To su neke brojke.

 

Treba dodati da je Nemacka morala da vraca ratne dugove jos iz Prvog sv. rata, srecom nijedna vlast Jugoslavije i Srbije od 1945 nikada to nije potegla kod Nemaca koji su zavrsili to placanje negde pocetkom 2000ih prema npr. Britaniji i Francuskoj...glavno da je SFRj vlast slalai ljude na buljuke u Nemacku jer je 60ih pocela da preti socijlana bomba u SFRj...a da dobili su doslakom SDP na vlast mogucnost da preko udb tj. kriminalaca po Nemacko rokaju...nije ni to malo. Doduse FDP to nije voleo pa nam se javio Genser 1991...a ti pojasni ovde kolegama ko je on bio u istoriji nemacke politike...

 

Elem, nije se Nemacka razvila zbog Marsalovog plana, vise je na to uticao Ugalj i celik ali nijeni to osnova. Mnogo su stedeli i radili jer su bili naterani na to plus su imali izuzetno kvalitetan strucni kadar koji je sve dobro organizovao...licno sam video nekoliko puta kako matori Nemci pljuju moderne mlade nemacke generacije kao neradnike i dijabole...sto bi pusenje reklo: danas je Dan republike i stari je popio malo...

Oni su poturali svoja pleca

Gazili hladne rijeke

Jeli koru s drveca

 

Edited by pasha
Link to comment

@pasha Jesi ti na nekom speedu kad pises ove postove? :)

 

Bas nekad imam osecaj kao da bezis od nekog i onda nam nesto ispises pa nastavi bezati...

 

 

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, pasha said:

Iz Bosne sam dosao, sa Majevice a cesto sam na Sokocu...i mnogo mi je drago sto je 12e povecanje, hvala drugu i gospodinu Solcu. Kolega iz vas kao da progovara neko ko je blizak afd...sta ces ti iz Bosne meni govoriti...osecam se pomalo razocaran.

Struktura glasaca u nemackoj u poslednja 3 izborna ciklusa:

 

Altersstruktur der Wahlberechtigten bei den Bundestagswahlen 2013, 2017 und 2021

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1498/umfrage/altersstruktur-der-wahlberechtigten-bundestagswahl/

 

Kao sto mozes videti broj glasaca u grupi 18-29 pada...

 

Tipicna strktura CDU glasaca, jos 2005 kada je Merkel dosla...

 

Altersstruktur der Wähler der CDU bei der Bundestagswahl 2005

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/1496/umfrage/altersstruktur-der-waehler-der-cdu-bundestagswahl-2005/

 

Ono sto je tacno da je SPD na izbprima 2021 vise usao upravo u starije biracko telo i tu uzeo glasove CDU i tako pobedio, jedva...glasacko telo od 18-30 se stalno preliva izmedju zelenih, levice, fdp, ponekad sdp...baza glasaca afd je 35-55, najvise radnicka klasa, primer njihovih uporista sa istoka:

 

grafik-wer-waehlte-afd-100~1280x720?cb=1

 

Nikakav ja problem nemam, istine su cesto gorke za zaludjene omladince.

Nemacka je desnicarska zemlja...

 

 

Ja sam ceo život do sada sebe video kao levog liberala, nebitno da li sam imao 20,30, ili sada u mojim 40tim godinama. Sa svim ovim linkovima nisi potvrdio ama baš ništa od tvoje teze, a kod mojih nemačkih drugara takodje nisam to primetio..  

 

I molim te da ne izvrces, ja sam te pitao koliko dugo živiš ovde, a ne zašto si došao, to znam. 

 

Ovo za zaludjenog omladinca opraštam...  Ali ti očigledno ne razumeš da su se promenila vremena, kao da se nalazimo u nekoj Nemačkoj 80tih. A ta Nemačka više ne postoji, ona je nostalgija kao za mnoge stara Juga... Najveća razlika je u društvu ono se promenilo, ono je multi kulti. 

 

Nemačka je po godinama vladavine desnicarska, ali i to je plaćeno preko elite, i industrije, partija koja prima daleko najviše donacija od njih. To što je na papiru, ono ostalo po torbama je ekstra. Ali kao društvo nije desnicarsko...  I na takvim društvom, ja Cdu kao partiji ne dajem najbolja predviđena ili prognoze. I ne verujem u tvoju tezu da će stare glasače i generacije koje umiru da to nadoknade ljudi koji sada glasaju zelene ili fdp... 

 

 

Edited by assignment
Link to comment

Naravno, cdu jeste stranka nemacke industrije kao i fdp a od devdesetih i sdp. Nije cdu progurao gasenje prava radnika kroz ideje direktora VW vec sdp.

Zato afd uz multikuliti postoji na politickoj sceni nemacke...a to da li je vecini muslimana bliska levo-liberlana ideja, pa videcemo.

 

Link to comment
2 hours ago, pasha said:

Sto se tice Marsalovog plana i Nemacke.

Nemacka je primila manje novca od Britanije, Francuske i Italije

United Kingdom 3,189.8
France 2,713.6
Italy 1,508.8
Germany (West) 1,390.6
The Netherlands 1,083.5
Greece 706.7
Austria 677.8
Belgium/Luxembourg 559.3
Denmark 273.0
Norway 255.3

U pitanju su tadasnje milijarde i milioni $.

 

Ako se pogleda ovo vidi se da je na Nnemacku populaciju, koja je najveca od svih navedenih zemalja, Nemacka dobila najmanje novca po glavi stanovnika.

To su neke brojke.

 

Treba dodati da je Nemacka morala da vraca ratne dugove jos iz Prvog sv. rata, srecom nijedna vlast Jugoslavije i Srbije od 1945 nikada to nije potegla kod Nemaca koji su zavrsili to placanje negde pocetkom 2000ih prema npr. Britaniji i Francuskoj...glavno da je SFRj vlast slalai ljude na buljuke u Nemacku jer je 60ih pocela da preti socijlana bomba u SFRj...a da dobili su doslakom SDP na vlast mogucnost da preko udb tj. kriminalaca po Nemacko rokaju...nije ni to malo. Doduse FDP to nije voleo pa nam se javio Genser 1991...a ti pojasni ovde kolegama ko je on bio u istoriji nemacke politike...

 

Elem, nije se Nemacka razvila zbog Marsalovog plana, vise je na to uticao Ugalj i celik ali nijeni to osnova. Mnogo su stedeli i radili jer su bili naterani na to plus su imali izuzetno kvalitetan strucni kadar koji je sve dobro organizovao...licno sam video nekoliko puta kako matori Nemci pljuju moderne mlade nemacke generacije kao neradnike i dijabole...sto bi pusenje reklo: danas je Dan republike i stari je popio malo...

Oni su poturali svoja pleca

Gazili hladne rijeke

Jeli koru s drveca

 

 

E izvini, stvarno si u pravu, trebali su im dati još koji bonus na svaki milion ubijenih jevreja, sovjeta i ostalih. 

 

I da su govna jeli umesto kore sa drveta, dobro su prošli, a ovakav mit i božanstvo o Nemcima u životu nisam čuo od Nemca... Da Nemačka između 45-65 nije bila Diznilend I nije bila radna nedelja 35 radnih sati nego 60 nije neko iznenađenje posle rata... Ali taj marsalov plan nisu samo pare, već i druge stavke koje su omogućili razvoj.  Ali nebitno, kapiram i dižem ruke.

  • +1 1
Link to comment

Da i druge stavke tipa da im se dozvoli razvoj industrije sa 25% na 50% nivoa pre rata...jer je originalni plan bio da se svedu na poljoprivredu ali zbog zavisnosti cele zapadne Evrope od Nemacke to nije moglo da ide brzo a komunizam je kucao na vrata u Francuskoj i Italiji...

Link to comment
7 minutes ago, pasha said:

Naravno, cdu jeste stranka nemacke industrije kao i fdp a od devdesetih i sdp. Nije cdu progurao gasenje prava radnika kroz ideje direktora VW vec sdp.

Zato afd uz multikuliti postoji na politickoj sceni nemacke...a to da li je vecini muslimana bliska levo-liberlana ideja, pa videcemo.

 

 

Na koja prava ciljaš, ili misliš na Hartz IV? 

 

Što se muslimana tiče, očekujem uskoro neku njihovu partiju... 

Link to comment

To sa partijom ce biti velicanstveno docekano od Nemaca, mada ih nema jos dovoljno u populaciji tako da nece skoro pa zeleni i levi pokusavaju da im se priblize preko zenskih kadrova iz islama,, uspeh zagarantovan...uzgred kada govorimo o glasanju dosljaka, primer susedne Austrije gde buljuk Srba glasa za FPÖ sestinsku stranku AfD.

 

 

Razmisli o tome.

 

Mislim naravno na Harcovu reformu kada je gomila ljudi prebacena na teilzeit...plus na odvratne zeit firme koje masovno koristi nemacka industrija za izrabljivanje....to je SDP omogucio.

Edited by pasha
Link to comment

Uzgred, ti mislis da Zeleni nisu predstavnici nemacke privrede?

Stranka koja u spoljnoj politici prati svaki intervencionizam a kod kuce su liberali koji guraju zelene privreden grane, sto je inace interes nemacke desnice da se skine sa nafte i gasa 100 godina....

Takoreci proleteri.

 

Link to comment
10 hours ago, pasha said:

To sa partijom ce biti velicanstveno docekano od Nemaca, mada ih nema jos dovoljno u populaciji tako da nece skoro pa zeleni i levi pokusavaju da im se priblize preko zenskih kadrova iz islama,, uspeh zagarantovan...uzgred kada govorimo o glasanju dosljaka, primer susedne Austrije gde buljuk Srba glasa za FPÖ sestinsku stranku AfD.

 

 

Razmisli o tome.

 

Mislim naravno na Harcovu reformu kada je gomila ljudi prebacena na teilzeit...plus na odvratne zeit firme koje masovno koristi nemacka industrija za izrabljivanje....to je SDP omogucio.

 

Kao prvo, nema sta da razmisljam o tome, neka glasaju koga hoce, ljudi iz nasih krajeva ocigledno imaju smek za populiste i lazove. Jake likove, koji bi odlucno radili ovo ili ono...

 

I opet mesas redosled i zabe i babe, Reforma Hartz IV i ZeitFirme su bile direktna posledica 16 godina CDU i Helmuta Kohla.

 

Kada je SPD sa Schröderom pobedila, nezaposlenost je bila skoro 7 miliona. Zeitfirme su osnovane sa savim drugacijom idejom, da omoguce nezaposlenima da kroce opet u firme, dokazu se i budu preuzeti. Sta se posle toga desilo i kako je od strane industrije izkorisceno je druga stvar. Od svoje 17 godine nisam bio bez posla vise od 2 meseca, tako da me za Hartz IV realno boli bulja.  Problem je sto realno ima onih koji jednostavno ne zele da rade da bi "samo" preziveli, po onoj bosanskoj, "bolje dzaba lezat nego dzaba radit"

 

Cinicno je da svi iz CDU/CSU dan danas hvale Schrödera u vezi toga, i to je u datom momentu bilo neophodno. Pitanje je sto to tokom Merkelove ere, kada se privreda oporavila i nezaposlenost drasticno pala nije nista menjano. 

 

A istorija se ponavlja, sada nakon 16 godina Merkelove CDU ere, gde se znalo sta treba ciniti (klima, digitalizacija, energija) nije cinjeno NISTA, i samo su KOCILI, te sada treba drugi opet, kao Schröder tada, da donose teske i nepopularne odluke.

 

A sta si hteo da kazez ovim snimkom?! Afd koja kaze da Nemacka treba da stiti granice od migranata (sto je nemoguce), i da ne priznaju neophodnost promena u vezi klime, jer je "Klimawandel" izmisljotina koji oni ne priznaju :ajde:

Link to comment
10 hours ago, pasha said:

Uzgred, ti mislis da Zeleni nisu predstavnici nemacke privrede?

Stranka koja u spoljnoj politici prati svaki intervencionizam a kod kuce su liberali koji guraju zelene privreden grane, sto je inace interes nemacke desnice da se skine sa nafte i gasa 100 godina....

Takoreci proleteri.

 

 

Nemacka nema nezavisnu spoljnu politiku, oni su se 1 usudili da kazu Amerima ne, a to je bio Schöder i SPD u vezi Iraka. Na ovim izborima su prvi put dobili vece donacije, jer se ocekivalo da ce biti na vlast, treba da se unapred podmaze...

 

Ti ovde otvoreno simpatises sa AFD u kojoj sede ljudi na pozicijama, koje zakonski, pred sudom potvrdjenim, smes nazvati NACI FASISTIMA. sto i jestu, partija koju posmatra Verfassungsschutz :frust:

Link to comment

Ni meni nije jasno da spd koji je doneo reformu po modelu druga direktora VW nije promenio nista od 2005 do 2021 posto je spd bio u koaliciji sa cdu na vlasti 12 od 16 godine Angele Merkel, ukljucuju i poslednjih 8 godina tj. od 2013 do 2021. Jos je zanimljivije da su u poslednje dve Merkelove vlade imali Ministarstvo za rad...

 

Ja sam za afd samo na Majevici a kada se vrnem u zemlju Teuotanaca ondak manje.

 

- - -

 

Sto se tice Nemacke spoljne politike, ona je takva jer Nemacka tako zeli. Zapadna Nemacka je usla u nato 1955 tek kada je garantovano da ce nato smatrati Nemacku celovitu tj. sa sovjetskom okupacionom zonom kao delom SR Nemacke(Zapadne Nemacke). Pre toga su furali neutralnost, fazon Austrija.

Elem, sto bi Nemci terali Amere iz Ramstajna(pre ce oni sami sebe oterati jer su provalili sta se desava, sto je za vreme Trampa vec pokrenuto kao pitanje) kada im je to garant uspeha i pokoravanja. Itekako umeju da zatezu jaja po Evropi kada hoce od Irske do Grcke preko Italije. O kolonijalnom statusu I. Evrope da ne govorim. A sve to da euro-cent ne izdvajaju na vojsku. Nego odu u Vasingron i kazu: bravo Ameri vi ste carevi, vi ste novi Rima ili koji vec andrak zamisljate da jeste, nastavite tako dalje. Ondak se vrate u Jevropu i uloze u Polsjku 40 milijardi evra u jednoj godini...Poljaci kazu, pogledajte kakvi smo carevi, kako smo samo jaki cak i suficit sa odvratnim Nemcima imamo...Svaba kaze: bravo Poljaci, vi ste carevi a sada nastavite da radite za 700e u nasim pogonima(mi ionako nemamo dovoljno ljudi u Nemackoj za te kapacitete a i ne bi bas da vas dovodimo u velikom broju jer ste brate skupi u Nemackoj a i untermensch ste, moezete napraviti karambol kao u Britaniji...sala mala Poljaci, Danzig je vas)  i nemojte slucajno da gasite one TE na ugalj sto daju jevtinu struju, to se mi zajebavamo po Nemackoj od profita koji nasa preduzeca prave po Poljskoj, hocemo da napravimo da budemo energentski totalno nezavisni u buducnosti kako bi mogli jos vise da ulozimo kod vas a vi posteno da radite i povucete na poslu kako samo vi umete da zadovoljite nemacke standarde rada eto vec 2 veka...Poljak se nasmeje i kaze: glupi svabovi, mi smo buducnost i nacrta Merkelevoj molerove brke....a amerima kazu da posalju jos vojske protiv ruskih eksplatatora i uzurpatora. Posto americka vojska iz Ramstajna nece napasti americku vojsku u Poljskoj i obratno.

 

- - -

 

Plus ako Ameri hoce dragu Analenu, Lindnera...nije problem samo nesto sa kinezima da popricamo oko ekonomske saradnje...servus und moin Ameri, bis morgen.

 

I onda posle kazu Nemci nemaju smisla za humor. Nego je to vise filosofski-Nice, Kant, Hegel a sto ne i Spengler. To je relativnost humora jer sta je uopste realnost?

Da li je realnost da nema Britanske imperije, da je Sev. Irska odvojena, da kupujes u Aldi Nord, vozis se najboljim Deutsche Bahnom na britanskoj zeleznici, imas bmw mini u svojoj garazi kao britanski ponos...skoro kao Monti Pajton ali ne tako ocigledno. Nije bas u rangu poljskog humora ali tu negde.

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment

Od ostalih vesti, Latvija prucuje ljutito: svabe, da ste se odmah naoruzali i krenuli u mars na istok kao u dobra stara vremena a ne da glumite neke pacifiste, sramota. Mi, Latvijici, Estonci i Litvanci smo tradicionalni sluzitelji Tevtonskog reda, jos onomad kada ih protesratse sa Karpata i nadjose srecu u nas kada istrebise nasu bracu Pruse...als, bite möchte züruck.

 

Quote

"European security cannot be done without a German leading role. At this moment, when we’re looking at how they’re acting on European defense and NATO, the readiness of the Bundeswehr, the hesitance to use military force, it’s absurd for the current times," Pabriks described

 

Edited by pasha
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...