Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

2 hours ago, mackenzie said:

BERLIN - Nijemci se sve rjeđe i sve manje kupaju, navodi "Bild", pozivajući se na rezultate istraživanja agencije INSA.

Pozivi vladajuće koalicije socijaldemokrata, liberala i zelenih na štednju ostavili su utisak na Nijemce.

Tako je 62 odsto Nijemaca počelo da štedi vodu prilikom odlaska u kupatilo, dok se 35 odsto ipak nije promijenilo svoje ponašanje i kupanje im traje kao i prije.

Najdisciplinovaniji su glasači "zelenih" - njih 33 odsto /anketiranih/ sada se istušira za kraće vrijeme nego prije uvođenja sankcija Rusiji, a isto toliko počelo je rjeđe da se kupa.

U ostalim grupama birača, samo devet do 18 odsto se trenutno kupa rjeđe i kraće nego ranije.

Glasači Ljevice i Alternative za Njemačku ne haju za molbe vlasti - samo 29 odsto njih počelo je ekonomičnije da koristi vodu.

Prema anketi, skoro svaki drugi Nijemac (45 odsto) preduzeo je mjere da se sopstvenim sredstvima grije tokom "zime bez ruskog gasa", dok 44 odsto Nijemaca namjerava da učestvuje u demonstracijama protiv visokih cijena energenata.

 

Smrdljive Švabe uskoro će da šire raznorazne zaraze po Evropi od nekupanja.

 

 

 

Uzas jeste ali istina je cesto surova.

Link to comment
26 minutes ago, assignment said:

 

Ajde da zanemarimo da je Bild na nivou Kurira ili Informera u Srbiji, i da u ove brojke veruje jedino onaj koji ih je prezentovao, ali bold koji sam markirao je absolutni WTF,,,,

 

Kako mogu skoro 40 miliona stanovnika, koji mahom zive kao stanari da se greju i imaju toplu vodu sopstvenim sredstvima?!?!

Bild je vise kao Blic u Srbiji. 

 

Ljudi se spremaju za zimu, moj prijatelj (Nemac) ima rednu kucu sa kaminom (vise kaljev pec) i vec je spremio 2 m3 cepanica za zimu. Standardno koristi etazno grejanje na gas:). Ranije je kupovao godisnje 2-3 dzaka sa cepanicama i palio kamin zbog romantike ;)

 

Bice zanimljivo videti da li je povecan prodaja elektricnih grejnih tela: grejalice, tzv norveski radijatori, uljni ...

Link to comment
1 minute ago, x500 said:

Bild je vise kao Blic u Srbiji. 

 

Ljudi se spremaju za zimu, moj prijatelj (Nemac) ima rednu kucu sa kaminom (vise kaljev pec) i vec je spremio 2 m3 cepanica za zimu. Standardno koristi etazno grejanje na gas:). Ranije je kupovao godisnje 2-3 dzaka sa cepanicama i palio kamin zbog romantike ;)

 

Bice zanimljivo videti da li je povecan prodaja elektricnih grejnih tela: grejalice, tzv norveski radijatori, uljni ...

Bild je klasicni tabloid, sa golim sisama i tako to.... Neznam nasta lici sada Blic u Srbiji, dok sam pratio Blic nije bio na nivou Kurira, ali nebitno...

 

Da, taj primer prijatelja koji navodis je 1 koji ima svoju kucu i "prelazi" na drva, i koji ocigledno ima kamin i dovoljno para za drva koja su takodje poskupela ihaha, a u claku pricaju o 45% gradjana, sto je ca 40 miliona gradjana, znaci tezak bullshit, sorry....

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, assignment said:

 

Da, taj primer prijatelja koji navodis je 1 koji ima svoju kucu i "prelazi" na drva, i koji ocigledno ima kamin i dovoljno para za drva koja su takodje poskupela ihaha, a u claku pricaju o 45% gradjana, sto je ca 40 miliona gradjana, znaci tezak bullshit, sorry....

 

Ti si na terenu i bolje mozes da vidis stvari nego ja.

 

Moja logika kaze ovako, svaka druga porodica je uradila nesto sa ima alternativu za slucaj da ne bude gasa. Neko je kupio drva, neko pecku, nego onu grejalicu na gas iz boce (bas je alternativa), neko el grejalicu.

Cak i da je procrnat manji, posle tog clanka ce se povecati. Ljudi ce u panici krenuti da kupuju sta god - makar to bile cajne svece i saksije od pecene gline :)

Link to comment
53 minutes ago, assignment said:

Bild je klasicni tabloid, sa golim sisama i tako to.... Neznam nasta lici sada Blic u Srbiji, dok sam pratio Blic nije bio na nivou Kurira, ali nebitno...

 

Da, taj primer prijatelja koji navodis je 1 koji ima svoju kucu i "prelazi" na drva, i koji ocigledno ima kamin i dovoljno para za drva koja su takodje poskupela ihaha, a u claku pricaju o 45% gradjana, sto je ca 40 miliona gradjana, znaci tezak bullshit, sorry....

 

 

Blic je poceo sa golim sisama (cuvena peta strana :D )

Link to comment
30 minutes ago, x500 said:

Ti si na terenu i bolje mozes da vidis stvari nego ja.

 

Moja logika kaze ovako, svaka druga porodica je uradila nesto sa ima alternativu za slucaj da ne bude gasa. Neko je kupio drva, neko pecku, nego onu grejalicu na gas iz boce (bas je alternativa), neko el grejalicu.

Cak i da je procrnat manji, posle tog clanka ce se povecati. Ljudi ce u panici krenuti da kupuju sta god - makar to bile cajne svece i saksije od pecene gline :)

 

Protiv tvoje logike ne mogu nista, ali ajd da krenemo ovako, tvoj drug koji ima kamin, ce tako drvima zagrajti dnevnu sobu, sta ce sa decijom, spavacom, sobama na spratu?

 

Grejalicu na gas smo koristili u prostoriji gde je bend vezbao, to smrdi prilicno na gas, a grejalica na struju (koja je takodje najskuplja u Evropi) ce napraviti racun mnogo veceg nego na gas... Nista od toga nije alternativa, ali ok, za nedaj boze....

 

Sa druge strane, gas od danas opet tece, sto je do juce po nemackim medijama i izjavama politicara bilo deklarisano kao "cudo ako se desi". Nivo isporuke je kao pre ovih remonta, i niko ne zna tacno gde je ta turbina, lol

 

Meni je cena gasa skocila jos proslog marta (2021) za bukvalno 100% bez rata u Ukrajini i sankcija, to ima veze stim, da su pre dve godine odlucili da se gas preprodaje na berzi u Amsterdamu, a posto na berzi spekulanti zaradjuju mahom na vece cene, imas odjednom vece cene bez kraja. Ovog Marta sam dobio jos jedno povecanje od 80% a gas je tekao i tada jos uvek normalno...

 

Ja zivim sam, bukvalnu u stanu preko zime grejem samo dnevnu sobu, na 18 stepeni, i preko vikenda jednu manju sobu koju koristim kao radnu sobu... Platim na proslu godinu 1250€ samo za gas, a sada mi "savetuju" da se spremim za 3 x vise, znaci oko 4,000€, sto su moje 2 od 12 plata...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, x500 said:

Bild je vise kao Blic u Srbiji. 

 

Ljudi se spremaju za zimu, moj prijatelj (Nemac) ima rednu kucu sa kaminom (vise kaljev pec) i vec je spremio 2 m3 cepanica za zimu. Standardno koristi etazno grejanje na gas:). Ranije je kupovao godisnje 2-3 dzaka sa cepanicama i palio kamin zbog romantike ;)

 

Bice zanimljivo videti da li je povecan prodaja elektricnih grejnih tela: grejalice, tzv norveski radijatori, uljni ...

 

 

Sa ovim ce tacno isterati novembar

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, SNARC said:

 

 

Sa ovim ce tacno isterati novembar

Sa 2 m3 drva ce da zagreje ... Redna kuca na kraju niza sa otvorenim unutrasnjim stepenistem. Vuce od podruma stra boze. Kada se sve greje jos kako tako, ako bude samo lozio, onda mu je bolje da spava kao macak iza pecke. Ima prostor, jedno pola metra do zida.

 

@assignment mislim da imamo isto misljenje. To sve alternative su samo utesna radnja. Kao uradio si nesto da se spremis za zimu. Ako ne bude gasa, imas da cvokoces, ali si barem nesto probao da uradis.

Gas, i nafta/loz ulje, je vrlo kulturan i do skora jeftiniji nacin grejanja. Nazalost, to vreme je proslost, sada ce biti sve skuplje. 

Ljudi ce morati da se prilagode novom vremenu, mozda ce kao ljudi na selu nekada. Greju jednu ili najvise 2 prostorije i to je to. 

Link to comment

Ja pre neki dan vozim bajs po berlinu, ispred mene, na bajsu na semaforu gospodja sa nečim u gepeku a veličine malo veće mikrotalasne. Zagledam se bezveze a ono nacrtana drva kao u kaminu, zagledam se jos bolje a ono vaistinu mini kamin koji moz da primi 2 omanja crvceta, ispod aplikacija za pepeo a odvod za dim nisam uspeo da provalim, mora da ima. Ono, na semaforu prvo što mi je palo na pamet je da pratim požare po stambenim zgradama izazane dodatnim grejnim telima, pa cu da imam zabavu kada u januaru budem punio telefon na rewe steker a proveravao internet u starbaksu (ne zato sto sam snob nego će mega radnje dimaju sve. Kao što sad na 41 imaju klime tako i na -5 grejanje i struju)

  • +1 3
Link to comment

Ljudi su ocajni. Zele nesto da urade, ali tehnicki nisu u mogucnosti. 

Realno, sta bi bila alternativa grejanju na gas i kako to da se uradi u kratko vreme?

Ko ima kucu moze da prcka sa drvima. Jedna pec na drva za kucu od 120m2 i nije neki posao. Cak i da se ugradi kotao za cvrsto gorivo, treba spremiti 12 do 15 kubika drva.

Sve ostalo, druge alternative, su sarena laza.

 

Na drugoj strani, najlakse ne manipulisati ljudima kada se bore za osnovno prezivljavanje. Grejanje je na 2 ili 3 mestu, odmah posle vazduha i pijace vode. Cak je realno i ispred hrane.

 

U aprilu su bili jako qurceviti i zaklinjali su se u LPG iz US ili Katara. Kako smo blizi zimi tako im je spasla euforija. 

Link to comment

a jel negde piše u zakonu da moraju da greju svih 120 m2 pa ni njihovi preci sigurno nisu grejali više od 1 max 2 sobe, neka se malo stisnu i proći će sa 5m drva ovu zimu :happy:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, gone fishing said:

a jel negde piše u zakonu da moraju da greju svih 120 m2 pa ni njihovi preci sigurno nisu grejali više od 1 max 2 sobe, neka se malo stisnu i proći će sa 5m drva ovu zimu :happy:

 

Naravno da pise, 20 stepeni u stanu, a koliko sobe grejes je tvoje... A vecina Nemaca od 60tih zna samo za napredak i veći standard, boli njih čujko za patnje čukun-dede ... Ali o tome se ne radi.

 

Sve se vise ljudi pitaju kako su političari tako neodgovorno zanemarili interes sopstvene drzave, industrije i gradjana a pritom su tačno znali koliko zavise od ruskog gasa...

Kada sada Ministar Habek roni suze kako Rusija koristi gas kao oružje, pitaš se, pa majstore sta si očekivao, nakon sto uvedes sankcije i saljes oružje Ukrajini?

 

Jesi li se prosto nadao, ma biće neće???

Jesi misleo da ćeš lako da dođeš to gasa od drugih proizvođača?

 

Na bilo koji odgovor će izpati ili naivan, neinformisan, neodgovoran ili prosto glup ko kurac...

 

A da kaže, jbg, morali smo zbog USA i NATO ne sme...

  • +1 1
Link to comment

švabija bi trebalo da ima šestomesečne zalihe gasa, barem se tako pisalo u vreme kada je rusija zavrnula slavinu ukr zbog neplaćanja pre desetak godina, kada su švabe iz svojih rezervi snabdevale pola evrope pa i nas

- znamo da ameri imaju 18 mesečne zalihe sirove nafte, za slučaj nekog ozbiljnog rata, pa sada iz tih rezervi intervenišu kako bi sprečili revoluciju tamo u slučaju da galon benzina ode na 10$ :D

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...