Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

On 21.12.2021. at 0:22, djordje geprat said:

preporučena mi je "patria".

eto, sada sam uhvatio priliku kod otključanog HBO. svojevremeno sam uzeo knjigu. bila je obimna, puna imena meni nepozntih, stranih, komplikovano, pa sam je odložio. preporučenomi je bilo da prvo odgledam seriju. zahvaljujem. meni je odlična, ženi su poslednje dve epizode bile, kako reče, "prznjikave". meni nisu. potražiću sada knjigu. biće mi jasnije.

 

elem, znao sam da ETA i baskija imaju dosta sličnosti sa IRA i severnom irskom. meni se u gledanju stalno provlačila paralela sa kosovom i OVK.

 

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment



evo još jedne. "hidden assets". isto pikboks klub. učini mi se poznata glavna policajka. sad videh, imelda iz "the Commitments". šefica je "biroa za nezakonito stečenu imovinu" dablinske policije. zamislite tako nešto kod nas!.
 
elem, odgledao sam 1/6 epizoda. izgleda vrlo dobro. idem na ručak, 2. dan sv nikole. nastavak po povratku. mora do kraja, sutra u selo.


Kad @djordje geprat predlozi seriju

:hail:

Odlicna... Hvala na preporuci
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nekako sam nabasala na netu na bbc -jevu seriju Sherwood od 6 epizoda  i baš mi se svidela . Pošto se dotiče i rudarskog štrajka osamdeset i neke u Velikoj Britaniji i vlasti Margaret Tačer i to vreme  ono što mi se nije svidelo je  kako sam zaboravila  i ono malo što sam o tome znala, a i kako mnogo nisam znala a ni pratila sa dvadeset i nekom nit me interesovalo. A nije da ne bi bilo poučno i za mnogo šta  sadašnje a bogami i kod nas i za naše situacije.

Ne znam da li je prikazivana kod nas na nekoj tv , baš bih volela da je bude

Plus naravno  kao i uvek fascinacija engleskim glumcima

 

https://www.imdb.com/title/tt13994572/

  • +1 1
Link to comment

Mini serija o otmici Alda Mora.Jedna od kontroverznijih prica iz Evrope je svedena na to da je Aldo imao problema sa snom.Da mi je partijski kolega Gulio Andreotti i ja bi slabije spavao.Za sada bas lose.

Link to comment
  • 1 month later...

Uf, mršav Luter :( ovo je kao ono kad Ameri prave rimejk neke UK serije, pa je malo poglupe i poamerikanizuju. 
Čak i da kažemo da je slučaj/zaplet zanimljiv, neke stvari su toliko lenjo i loše napisane, Weenie bi bromazepane pio.

 

Sad naknadno bih rekao i da im svakako fali Eeelistm, iako su baš loše hendlovali njen lik u petoj sezoni.

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

juče popodnešaramo gospođa i ja po SBB klubu i na pikboksu naleteh na "the ipcress file". čitam sadržaj i po malom mozgu počne da mi se mota hari palmer. tamo ga uvezah sa majkl kejnom. i, stvarno, kad smo odgledali svih 6 epizoda nađoh original, film iz '65. sa majkl kejnom.

 

serija je standardno kavalitetna, hladnoratovski period. tom holander je jedino ime meni poznato, dvoje glavnih solidni. holander, odličan. vredi gledanja

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

nešto neočekivano. na pikboks klubu pronađoh estonsku osmodelnu seriju "ko je ubio oto milera?"

 

počinje sa ubistvom milera na njegovoj rođendanskojposlavi. bogataš, vlasnik luke, pilane..........tiranin unutar porodice. istragu preuzima par detektiva, u toku istrage postaje pordična drama u kojoj isplivavaju nerašćišćeni porodični odnosi i kraj u stilu poaroa gde ubica priznaje delo. sledi neočekivan obrt u poslednjim minutima.

 

pošto sam zakeralo, višak su mi dve stvari: u jednom momentu impulsivan emotivni odnos detektiva i njegove partnerke i veza detektivke i ubijenog što je bašbaš nepotrebno. ima još nekih manjkavosti u priči, nebitnih, koje mogu da se stave pod lupu ako baš mora.

 

sve u svemu zanimljiva priča vredna gledanja ako su vam dosadili hiper aktivni kriminalci i mračni skandinavci.

  • +1 1
Link to comment

Ako neko nije predložio...

https://www.imdb.com/title/tt4474344/?ref_=nv_sr_srsg_0_tt_7_nm_1_q_blin

kod nas je prevedena kao "Šifra zločina" na HBO Max

 

Serijal Šifra zločina  prati ženu koja je izgubila sva sećanja o prošlosti. Pronađena je gola na Tajms Skveru, i telo joj je prekriveno složenim tetovažama. Pronalazak tela pokreće veliku i složenu misteriju, koja odmah privlači pažnju agencije FBI. Agenti prate složenu kartu na tetovažama, i dolaze do veće zavere, i približavaju se otkriću pravog identiteta žrtve.

Edited by Constantin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...