Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

On 7.4.2021. at 22:51, nezvanova said:

unforgotten je imao i boljih sezona od ove, a sada je definitivno kraj... :cry:

line of duty bas obecava, za sada je odlicna bas, a sto kaze chandra, ona je odlicna za bindzing, ali ko ce docekati.... 


 

Spoiler

 

odgledao unforgotten. prve tri epizode odlicne, druge tri se totalno rasplinule. zaboravilo se da je u pitanju ipak pre svega krimic, pa otislo u cistu dramu. a tu si britsi majstori, naravno, i sve je perfektno snimljieno, izmontirano i odradjeno, ali malo previse licnog cemera na sve strane, a premalo dobrog starog zapleta. definitivno najslabija sezona.

 

Quote

i par skoro pa katastrofalnih rupa u zapletu. penkalo je wtf momenat. kao i to sto ovaj uopste cuva les 30 godina, pa jos odvojeno glavu i kako ta glava stigne da se mumificira i jos kojesta drugo.


 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

da dopunim. evo na EON pikboksu završismo sa gledanje 13epizod španske serije "nestali"- za mene, ima veću vrednost od one američke koja se vrti godinama. preporučujem da pogledate. mislim da se moglo i bez dve epizode u kojima je obrađivan nestanak / otmica šefa ekipe istražitelja. 

Link to comment
da dopunim. evo na EON pikboksu završismo sa gledanje 13epizod španske serije "nestali"- za mene, ima veću vrednost od one američke koja se vrti godinama. preporučujem da pogledate. mislim da se moglo i bez dve epizode u kojima je obrađivan nestanak / otmica šefa ekipe istražitelja. 
Upravo gledam, malo mi ima praznog hoda, ali nije loše...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 3 months later...

u SBB klubu ide australijska 3 x 8 epizoda serija "dženet king". gospođa kaže da je dobra, danas je odgledala svih 8 prve sezone. ja sam gledao prvu. smetalo mi je ono što mi uvek smeta. uplitanje privatnog života u radnju (ovog puta je ženski gej par sa dve bebe bliznakinje) i, drugo, pošto je glavni lik tužibaba, svo ono preganjanje po sudovima. batalio sam ali, kome ne smeta ovo što meni nije po volji neka gleda.

Link to comment

sad me podsetio đorđe... kakve su to razne serije na nemačkom, a... ne umem da objasnim. zločini na jadranu. sve se događa u hrvatskoj, likovi imaju naša imena, ali glumci su njemci i govore nemački. nije sinhronizacija. a gledala sam jednom i nešto slično, valjda zločini u barseloni, isto, katalonska imena, sve u španiji, a glumci njemci...

šta je to?

Link to comment
sad me podsetio đorđe... kakve su to razne serije na nemačkom, a... ne umem da objasnim. zločini na jadranu. sve se događa u hrvatskoj, likovi imaju naša imena, ali glumci su njemci i govore nemački. nije sinhronizacija. a gledala sam jednom i nešto slično, valjda zločini u barseloni, isto, katalonska imena, sve u španiji, a glumci njemci...
šta je to?
To ti nemci prave za svoje tržište.







... Shiit has hit the fan

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

odgledao  sam prvu sezonu "rebusa". dešava se u škotskoj. nije loše ali je svaka sledeća epizoda slabija. videću ša je u sledećih tri sezone.

 

Ti si bas zaredjao po klasicima! Rebus je bolji u knjigama, nego u seriji. Gledljivo, ali ga je pregazilo vreme. Stott je istovremeno igrao u Rebusu i Messiah. Meni je potonji bolji, premda ih mozda sad i mesam u secanju.

 

Probaj Wire in the blood. Vise puta sam preporucivao. U top-10 zanra.

Link to comment

ma, gledam šta mi je tu pri ruci/daaljincu. a "klasici", pa i ja sam mator, uklapa mi se. ovo novo mi je previše nasilno, i patološko, preteško za stomak.

 

vidim da su ponuđene i sledeće tri sezone, kasnije snimljene, pogledaću pre odlaska na selo.

Link to comment

dobar je "rebus". bolji nego prva sezona.

zanimljiva je ova trivia

Quote

Ken Stott is a passionate supporter of Hearts football team. In this episode it is revealed that Rebus is a supporter of Hibernian, the other team in Edinburgh. Hearts and Hibernian supporters are fierce rivals. Ken Stott has said that pretending to be overjoyed when he sneaked into Hibernian's ground late at night with his girlfriend was the hardest thing had ever been asked to do as an actor. Ian Rankin, creator of Rebus, commented: "But he also has played Adolf Hitler. So he finds it easier to get inside the mind of Hitler than to get inside the mind of a Hibernian football fan."

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

izgleda da samo ja gledam slabo gledane. ili, davno odgledane.

evo, odgledah 8 epizoda italijanske krimi serije o komesaru maltzeu koji rešava ubistvo ispektora a prijatelja mu i problematično samoubistvo svog oca.

obzirom da se radi o pranju novca, potkupljivim političarima kada je u pitanju građeviarstvo i grešnim tužiocima i policajcima, podseća možda na nas. tim pre što je sve pod kapom mafije. dešava se sedamdesetih godina, policajci voze alfu, đuliju čini mi se. pogledajte na epik sekciji sbb kluba.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...