Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

  1. 1. Ko je vaš omiljeni jugoslovenski košarkaš? (PO PET ODABRATI)



Recommended Posts

Eto, dosta ti je to. Ako ti se glasa, glasaj, ako ne, poljubi pa ostavi.

 

 

Izvini, slomilo se na tebi, ali cenila bih jako da se ne prijavljuje vise ko fali na listi.

Zar ti to toliko pogadja sujetu? Pa sta ako si neke kosarkase preskocila i pa sta ako ljudi to primete i istaknu.

 

I cemu tolika intima sa topicom?

Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • б1lme3

    19

Top Posters In This Topic

Zar ti to toliko pogadja sujetu? Pa sta ako si neke kosarkase preskocila i pa sta ako ljudi to primete i istaknu.

 

I cemu tolika intima sa topicom?

Prvenstveno zato što sam sujetna, bolesno ambiciozna, sociopata i borderline psihopata, pa imam suludu potrebu kada neko pita zašto neko nije uključen u listu da zapravo i odgovorim, umesto nekog drugog ko nije otvorio topik niti je sastavljao listu. Sve ove moje karakteristike posebno dođu do izražaja kada to neko uradi n-ti put ili kada iskoristi topik da iskopava Dražu Mihajlovića.

 

Je l sad ok?

Link to comment

Samo da dodam - podelio sam glasove izmedju starih™ i novih™ a imao srece (i godina) da gledam i jedne i druge - a i trece, najnovije™. Stari (pre 1980-85) su bili zakon a novi (1987-1991) totalna dominacija. 

Link to comment

@ mau

 

previse ozbiljno ovo shvatas. lepo si samo napisala, ovo je igra. ne vidim zasto imas potrebu da odgovaras, podrazumeva se da ako je neko uvredjen sto njegov omiljeni igrac nije tu moze da poljubi i ostavi, ili da napravi svoju igru, pa da tamo meri dal je njegova igra bolja i potpunija od tvoje.

Link to comment

Cosic - jer je rodonacelnik moderne kosarke u SFRJ.

Drazen - jer je individualno najbolji igrac u istoriji SFRJ.

Bodiroga - jer je rodjeni pobednik, covek koji je igrao da bi resavao utakmice za trofeje.

Kukoc - jer je nevidjeni lik.

Stojakovic - jer je napravio najvecu licnu karijeru u NBA, sto samo po sebi govori o tome koliko je bio dobar.

Link to comment

Kukoč je imao i najveći odraz iz mesta u generaciji. U reprezentaciji iz 1990, najlošiji odraz je imao Paspalj :lol:

 

Hajde to nego sto je u onoj reprezentaciji imao daleko najduzi ravan izbacaj lopte s grudi, citava 22 metra. On je samo delovao strkljasto ali u sustini je imao opake prirodne fizikalije. Ne bi covek nikad rekao kad ga vidi onakvog gumiranog.

Link to comment

Cosic - jer je rodonacelnik moderne kosarke u SFRJ.

Drazen - jer je individualno najbolji igrac u istoriji SFRJ.

Bodiroga - jer je rodjeni pobednik, covek koji je igrao da bi resavao utakmice za trofeje.

Kukoc - jer je nevidjeni lik.

Stojakovic - jer je napravio najvecu licnu karijeru u NBA, sto samo po sebi govori o tome koliko je bio dobar.

 

to je to

 

(iako nisam glasao za drazena zbog sasvim licnih razloga vec za radju)

Link to comment

Ух, ово је у ствари питање који је ваш омиљени кошаркаш, а не који је најбољи.

Е па после много размишљања, ја бих издвојио Делибашића, стил, покрет, мекоћа, прецизност, све.

А још више да је већину врхунских партија пружио са несносним боловима у леђима, равним убоду ножа.

 

 

 

А не би требало стварати генерацијски сукоб овде мешањем играча из времена кад су богови ходали земљом и оног каснијег

Link to comment

Крешо је био специјалан лик. Долазио је да индивидуално ради са Дивцем током првенства, па остане да гледа утакмице. Седне међу народ са свима се поздрави, разговара се, скроман добар човек. У Јути је легенда један наш пријатељ, који је професор тамо на универзитету ми је послао јако лепу монографију коју су издали. Штета што ништ од његовог карактера није прешло на ону битангу коју је долазио да тренира. Дуци, опет један у милион, какав је кошаркаш био, као човек непоновљив. Ја бих поменуо Вилфана, чудо од играча, који због свог карактера није достигао ни 10% оног што је обећавао. Заборављен је и тихи човек Миховил Накић.

Link to comment

Ovde je neki baja dobro primetio, malo smo omašili - ne biramo pet najboljih, već pet najdražih košarkaša. Tu sam i ja malčice pogrešio jer mi je lista pet najdražih drugačija od prvobitne:

 

1. T. Kukoč, 2. G. Grbović, 3. Z. Avdija, 4. A. Petrović i 5. P. Stojaković ...

Link to comment

Obrazloženje za ovu trojicu:

 

Avdija, ljubimac Zvezdinih navijača, merna jedinica za borbenost i požrtvovanost! Skakao ko kengur, šutirao i pogađao, kucao ... Uvek spreman i za fajt, ako treba ...

 

"Aca-trica", sam nadimak je sve govorio. Član šampionske Cibone. Vrhunski provokator - kad da tricu Zvezdi ili Partizanu, vraća se u odbranu tako što pravi kolutove napred ili glumi avion. Tamo gde je on bio, uvek su se dešavali neki incidenti, zezanje ...

 

Peja Stojaković, poslednji veliki evropski šuter, čovek koji je dva puta pobedio u šutiranju trojki za vreme NBA vikenda. Šuterska institucija čak i u najjačoj ligi na svetu ...

Edited by stoka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...