Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

dominira covek :D

mau, zao mi je, al stoka ti je oteo temu :D

Ту су негде обоје. [emoji3]

Кад је та најбоља икад генерација одрастала кружила је прича да је Лука Павићевић убедљиво најталентованији од њих. Та несрећа коју је преживео неким чудом га је спречила да буде вођа те генерације. На кадетском првенству у Краљеву Будућност је развалила, Југопластика била друга, Слога трећа...тих дана кафићи по вароши су пуни били НБА играча што ће још једном да се понови пар месеци касније каda их је Пешић водио у квалификацијама где су на муфте изгубили од Кипра не би ли Израел пропустио да се квалификује... Но то је једна друга прича.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • б1lme3

    19

Top Posters In This Topic

Djordjevic, trojke 9/12 u finalnoj utakmici prvenstva Evrope, taman da nista vise nije uradio, to je dovoljno za titulu™.

Drazen, koji mi je kao detetu skrenuo paznju da mimo Deje i Pikseta, i naterivanja lopte po livadi, postoji jos jedan sport.

Bodiroga, beli Medzik.

Sad si uzo trofej Paspalje, kako ne voleti igraca sa onakvim sutom, pa jos levicom. Mi koji sutiramo levom rukom umemo da cenimo sebi slicne. A i uzo je trofej.

Bane Prelevic, mora ipak i neko iz Zvezde, a Bane je svoje mesto zasluzio pokopavanjem one sampionske Drazenove Cibone 87. 28 godina je proslo od tada, a Zvezda jos nije videla igraca koji ce u nekoj presudnoj utakmici odigrati takvu partiju, ubaciti 30+ i odvesti svoj tim do pobede protiv favorizovanog protivnika.

Link to comment

paspalj
zaboravio sam na legendu  :isuse:

on u 5, ispada bodiroga...

 

mau, verovatno ti niko nije spomenuo, zaboravila si u anketu ubaciti paspalja i jos nekoliko jako bitnih igraca

Link to comment

Nije ovo moja tema. Ja sam samo imala zelju da nesto saznam na relativno velikom uzorku, sto se desilo, a i ovako sam ponesto naucila. Super veliko hvala ucesnicima! No, nisu ovo laboratorijski kontrolisani uslovi, pa da mogu i da biram ucesnike po dovitljivosti izmedju ostalog.

Edited by MayDay
Link to comment

salim se ja malo, u nekom momentu je delovalo da si prilicno ozbiljno shvatila ovu anketu :)

 

u svakom slucaju, ok je da imamo temu, bolje da je na jednom mestu, posto ionako svako malo dodjemo do ovih rasprava sirom kosarkaskih tema

Link to comment

Kad smo već kod teze da je nekada svaki klub imao (barem) po jednog rasnog šutera, nepravedno se u navođenju Jugoplastikine šampionske generacije izostavlja današnji uspešni trener Duško Ivanović koji je davao potrebnu dozu smirenosti u igri splitskih tića Tonija, Dina, Perasa ... Dok je igrao u Budućnosti bio prvi strelac lige, neverovatan šuter, a u Splitu je svojoj igri dodao novu dimenziju - en-bi-ejovsku igru u odbrani ...

Edited by stoka
Link to comment

Ту су негде обоје. [emoji3]

Кад је та најбоља икад генерација одрастала кружила је прича да је Лука Павићевић убедљиво најталентованији од њих. Та несрећа коју је преживео неким чудом га је спречила да буде вођа те генерације. На кадетском првенству у Краљеву Будућност је развалила, Југопластика била друга, Слога трећа...тих дана кафићи по вароши су пуни били НБА играча што ће још једном да се понови пар месеци касније каda их је Пешић водио у квалификацијама где су на муфте изгубили од Кипра не би ли Израел пропустио да се квалификује... Но то је једна друга прича.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

luka sa skidao sa 14 godina za prvi tim future i vazio je za jednog od najvecih talenata generacije. on se najpre zajebao sto je posao u usa na koledz dok je njegovo godiste haralo i treniralo po citav dan. na kadetskom je prva bila jugoplastika sa kukijem, radjom,videkom itd.u finalu su dobili futuru sa lukom,sutulovicem (kasnije sudija) i svercovali su paspalja.sloga je bila treca sa divcem,babicem,drobnjakom itd.na prvenstvu srbije sloga razvalila sve zivo.partizan i zvezda nikakvi.cini mi se da je radnicki ne znam odakle igrao finale.pamtim u toj ekipi blizanceod kojih je 1 tovario svakom kolko oces koseva

Link to comment

@pbg

Ja sve shvatam ozbiljno. Na one dijagnoze koje sam gore navela dodaj i Aspergerov sindrom. I da si napisao originalnu i dosad nevidjenu salu tek to ne bih primetila. Pa ti vidi od sada kako stoje stvari. :)

 

Ubacila bih Paspalja i Savica naknadno da mogu. Htela sam da ukljucim u ponudjenih dvadeset odgovora ono sto sam izvukla filtrirajuci vise lista top yu kosarkasa, ali sam upala u zamku da ovde ljudi ipak nemaju vise od 70 godina.

Edited by MayDay
Link to comment

Jedini problem sa listom jeste što je enciklopedijskog karaktera, u smislu da je očigledno uzimano u obzir dosta igrača koje naši ljudi (jer je ovo ipak srpski forum) nisu imali prilike ni da gledaju ni da zavole, plus ima i ta generacijska stavka, pa je logično da, ako se biraju najomiljeniji igrači, uvijek biti u prednosti Paspalj, Savić, Rebrača, Obradović (čelavi), da ne pričam o Grboviću, ili tako nekim šmekerima koji nisu dobacivali ni do reprezentacije iz raznoraznih razloga, pa na kraju krajeva i Teodosić ili Bogdanović, uvijek biti draži našim ljudima od Plećaša, Skansija, Šolmana, Daneua ili Đerđe. Tte ljude malo ko je gledao, pogotovo uživo, da bi bilo kome bili omiljeni, emocionalno su se čitaoci ovog foruma više vezivali za neke druge igrače. Meni je Đorđević uvijek bio najdraži jer sam bio siguran da kad je on tu, mi nema šanse da loše prođemo. Ukratko, clutch, plus ona trojka i partija protiv Litvanaca koja je bila prvi izlazak našeg sporta na veliku scenu nakon sankcija, i on je isporučio grandioznu partiju kad je to bilo najpotrebnije. 

Link to comment

Znam. Eto, ova anketa ide meni na obraz, nisam umela bolje, obila mi se o glavu, ishod je da mi se nece vise ovoga igrati sa vama narednih par godina.

 

Srdacno podsticem da neko drugi pokrece ankete, npr o najboljem treneru, zatim podsecanja na sjajne akcije i slicno, posto ja barem volim da to citam. Cheers!

Link to comment

Ne osecaj se porazenom, kada zena pokazuje toliki entuzijazam spram kosarke, to je za  :wub: , a sve eventualne manjkavosti su krajnje efemerne.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ma, ne fali anketi nista, ne glupirajte se. Niko vam ne brani da pisete o igracima koji nisu na listi ako zelite i imate sta da napisete. Ovo je diskusioni forum, zaboga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...