Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • б1lme3

    19

Top Posters In This Topic

Imao je Luka (Pavićević) saobraćajku, nimalo naivnu, ispao je iz kola i glavom suljao po asfaltu, otuda oni veliki ožiljci po lobanji ... Bio uvek u senci Sretenovića (koga su zvali i Kretenović), ali pamti se par njegovih sjajnih rola, protiv Denvera na Mekdonalds turniru i u finalu Evrolige 1991. godine ...

 

Na kraju su on, Zoran Savić, Razić i Radović ispali fukse, pa u jesen 1991. godine sa novim trenerom Žeravicom pobegli iz Splita, a da nisu obavestili krajnje korektnu upravu kluba o namerama. I ispali nefer prema rođenom Beograđaninu Sretenoviću, navodno zato što bio u vezi sa Splićankom Ludijom Bijuk, zbog toga kao ne bi želeo da napusti Split ...

 

Uprava kluba je zbog rata bez problema posle pustila Sretenovića uz ispisnicu, čak mu nisu tražili ni odštetu. U tom moru ludila, to je bio potez pravih džekova ...

Edited by stoka
Link to comment

Imao je Luka (Pavićević) saobraćajku, nimalo naivnu, ispao je iz kola i glavom suljao po asfaltu, otuda oni veliki ožiljci po lobanji ... Bio uvek u senci Sretenovića (koga su zvali i Kretenović), ali pamti se par njegovih sjajnih rola, protiv Denvera na Mekdonalds turniru i u finalu Evrolige 1991. godine ...

 

Na kraju su on, Zoran Savić, Razić i Radović ispali fukse, pa u jesen 1991. godine sa novim trenerom Žeravicom pobegli iz Splita, a da nisu obavestili krajnje korektnu upravu kluba o namerama. I ispali nefer prema rođenom Beograđaninu Sretenoviću, navodno zato što bio u vezi sa Splićankom Ludijom Bijuk, zbog toga kao ne bi želeo da napusti Split ...

 

Uprava kluba je zbog rata bez problema posle pustila Sretenovića uz ispisnicu, čak mu nisu tražili ni odštetu. U tom moru ludila, to je bio potez pravih džekova ...

o jbt. bilo kog srbina koji je u jesen 1991 napustio hrvatsku, nazvati fuksom, je najblaze receno, jako ruzno

Link to comment

Matori, rekao sam da su ispali fukse prema upravi, koja bi ih pustila, kao što su Sretenovića ... Ispali su fukse i prema saigraču Sretenoviću, koji kao nije Srbin?

Edited by stoka
Link to comment

Matori, rekao sam da su ispali fukse prema upravi, koja bi ih pustila, kao što su Sretenovića ... Ispali su fukse i prema saigraču Sretenoviću, koji kao nije Srbin?

matori™ tih dana onaj ko je morao bezati ili smatrao da mora bezati zato sto je pogresne nacionalnasti, gledao da za bezanje ne sazna ni najblizi komsiluk.

stavljati to u nekakvu kosarkasku ravan i pri tom lepiti etikete fukse je ruzno

Link to comment

Tada kada su oni otišli, još su funkcionisale avionske linije iz Splita, u stvari, kalendarski, nije bila ni jesen nego rani septembar, možda čak i avgust ... Obrisi splitskog pakla, koji je sledio narednih meseci, nisu se još nazirali ...

Edited by stoka
Link to comment

Tada kada su oni otišli, još su funkcionisale avionske linije iz Splita, u stvari, kalendarski, nije bila ni jesen nego rani septembar, možda čak i avgust ... Obrisi splitskog pakla, koji je sledio narednih meseci, nisu se još nazirali ...

 

Otisli su pocetkom oktobra, kolima preko Bosne. 

Link to comment

@stoka

ti ne samo da si potkovan kosarkaski, nego vidim i o ratu u hrvataskoj znas podosta

krajem avgusta se uveliko pucalo sirom hrvatske i vec je postojala jasna linija razgranicenja

Link to comment

Barikade po putevima su bile već 1990. godine zbog čega je deo Dalmacije bio odsečen od kontinentalnog dela. Sukob u Borovu Selu je bio u maju, incident sa JNA desio se takođe tog maja u Splitu ... Ali je sve to eskaliralo u rat u jesen 1991. godine ...

 

Ovo je bila digresija, replika, no vratimo se toj predivnoj igri pod obručima ...

Edited by stoka
Link to comment

U Chicagu sa obitelji. Ne znam što točno radi osim što sa Jordanom igra golf. Mislim da mu sin igra košarku.

Maknuo se on iz ovih balkanskih priča, nikad im nije ni pripadao.

Milo mi je. A čitah neki intervju gdje je pričao o počecima u nba i da mu je bila frka kako će ga Divac "dočekati" i da je sve ispalo super.

Link to comment

Сад, у гласовањима је очито да бирамо из различитих епоха играче, срећом увек их је било за извоз.

Волео бих да мало укључимо у тему омиљене противничке играче (других репрезентација), чисто упознавања ситуације ради да се зна ког смо карали побеђивали

Edited by kapetanm
Link to comment

đamši, san epifanio i himenez sa onim kukastim nosom, jebeni dino menegin, pa onaj šuter protiv partizana u finalu kupa koraća, kako beše, da riva! od rusa svi oni s kraja 80-ih, volkov, tihonenko, sabonis, kurtinaitis, homičus a posle i marčuljonis, francuzi su imali nekog beka s poljskim prezimenom, ne mogu da se setim, galis, janakis, hristodulu (mada je to bilo više klupski nego repstativno), oskar šmit koji jbg nije mogao sve sam, uvek je bio on + 4 slepca. bilo je euro-amera, kao bob mc adoo, posle njega i rivers

 

ed. setih se onog francuza - ostrowski, a posle njega čini mi se vrlo brzo i dacoury

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Ako Drazen ne bude u 5 (na bilo kakvoj listi, ne samo ovoj) svi koji ga nisu glasali trunuce u 9. krugu kosarkaskog pakla!

 

 

Ipak verujem u kosarkaski razum, pa da ce ova nepravda biti ispravljena.

Link to comment

Elem, jel na ovoj temi neku pomenu - Grba i makaze. Zar on nije uzeo te makaze iz lekarove torbe i pojurio ka valjda Meneginu. Meni su tako pricali. A ovde napisaste da je samo trazio makaze, a ne da je jurio sa njimj.

 

Molim onog ko se tacna seca da pojasni. Hvala :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...