Jump to content
IGNORED

Fav YU Košarkaš


  

100 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • stoka

    35

  • MayDay

    29

  • iDemo

    20

  • б1lme3

    19

Top Posters In This Topic

 

 

S obzirom da Drazen nije rodjen negde u SAD ili Nemackoj vec u ovoj nasoj avliji za mene je on uvek bio nestvaran lik, nepripadajuc lokalnoj kulturi, savrseno neprilagodjen svemu sto ga je okruzivalo dok nije otisao u NBA, cudan konstrukt mediteranskog temperamenta, germanske radne etike i "skandinavski" hladnog i racundzijskog odnosa prema drugima. Skroz cudan lik.

Дражен је био први модерни титостански кошаркаш, што се приступа тренигну тиче.  Вероватно најталентованији бели бек икад, а опет питање је да ли је био најталентованији кошаркаш те земље. НИсам сигуран ни колико је у Хрватској вољен, колико поштован.

Link to comment

Ја бих те допунио карактеришући га као највреднији међу најталентованијим белим бековима евер у СФРЈ/Хрватској.

 

Иначе, поменусмо га, Цвијетичанин је имао највише обећавајућу каријеру, али то се негде сломило успут, отишао је за трећу хрватску виолину и некако је нестао из анкета налик овима

Link to comment

Od ovih za koje sam glasao, četvorica su trenutno top4 liste :D bemiliga, teško da ti neki igrač bude omiljen ako ga nisi gledao i pratio mu karijeru.

 

Nevezano za listu, bilo je još manjekvalitetnih igrača koje sam izuzetno gotivio - Vlada Kuzmanović (beli Medžik), Lončar, Vlada Petrović, Haris naravno, Slađan Stojković, Komazec.

 

Komazec je bio top igrač YUBA lige i njen najbolji strijelac (sa 19 god) pred raspad države, te je nakon toga bio i top grač u Evropi.

Link to comment

Komazec je bio top igrač YUBA lige i njen najbolji strijelac (sa 19 god) pred raspad države, te je nakon toga bio i top grač u Evropi.

 

obozavao sam ga. kad sam bio mao i slab da sutnem precizno bacanje bez skoka vadio sam se na njega :D

Link to comment

Ono koliko pamtim:

 

- Kukoč - po meni najbolji sa ovih prostora. Ne bih čak rekao ni košarkaš, već više kao umetnik košarke, spiritus movens Jugoplastike. Nit građe, nit neke savršene tehnike vođenja lopte i šuta, nit neke posebne brzine, nit neke radne etike, ali - umetnik. Fantastični improvizator, kreator, anticipator.

 

 

Savršene građe za košarkaša kakva se samo poželjeti može, savršene tehnike i vođenja lopte, dobrog ili odličnog šuta, odlične brzine, te vrlo vrlo jake radne etike.

O kojem ti Kukoču pričaš?

Edited by Mister No
Link to comment

haha to. svojevremeno malopre pomenuti čutura pričao o tome kako se svi utrkivali da pričaju o kukočevoj građi a on trčao 100m za 10 sekundi i imao raspon ruku 2.5 metra. da nije sreo igrača u karijeri protiv koga je bilo teže igrati.

Link to comment

Savršene građe za košarkaša kakva se samo poželjeti može, savršene tehnike i vođenja lopte, dobrog ili odličnog šuta, odlične brzine, te vrlo vrlo jake radne etike.

O kojem ti Kukoču pričaš?

Batica koji ga je trenirao u juniorima pričao je da je imao problema da nauči levi dvokorak ... Nije on bio brz, nije imao startnu brzinu, ali su ga vadile duge noge ... Da nije Dalmoš, da je imao Draženovu radnu etiku, pokidao bi u NBA, ovako je bio "samo" najbolji šesti igrač. Nije, na primer, nikada nastupio u ol-star" ekipi ...

 

Sve slabosti njegove igre došle su do izražaja u NBA, tačno je da je za Evropu bio pretalentovan ... NBA je bio malo drugačija priča, tamo je morao da nabaci masu, pa je izgubio na karakterističnoj gipkosti i skočnosti. E, tu je primio toliko banana pod koševima da je ladno mogao da otvori tezgu sa južnim voćem ... Ali kad je u poslednjem napadu poslednje utakmice finala protiv Jute ukrao loptu bačenu iz auta i zakucao u poslednjoj sekundi za ko zna koji prsten Čikaga, baš mi bilo drago ...

Edited by stoka
Link to comment

Batica koji ga je trenirao u juniorima pričao je da je imao problema da nauči levi dvokorak ... Nije on bio brz, nije imao startnu brzinu, ali su ga vadile duge noge ... Da nije Dalmoš, da je imao Draženovu radnu etiku, pokidao bi u NBA, ovako je bio "samo" najbolji šesti igrač. Nije, na primer, nikada nastupio u ol-star" ekipi ...

 

Sve slabosti njegove igre došle su do izražaja u NBA, tačno je da je za Evropu bio pretalentovan ... NBA je bio malo drugačija priča, tamo je morao da nabaci masu, pa je izgubio na karakterističnoj gipkosti i skočnosti. E, tu je primio toliko banana pod koševima da je ladno mogao da otvori tezgu sa južnim voćem ... Ali kad je u poslednjem napadu poslednje utakmice finala protiv Jute ukrao loptu bačenu iz auta i zakucao u poslednjoj sekundi za ko zna koji prsten Čikaga, baš mi bilo drago ...

sve, sve, ali boldovano :D

 

moram i ovo

nije on morao nabaciti masu u nba, odnosno, nije morao u toj meri, ja i dalje smatram da je to zajeb onih koji su mu to sugerisali

niti je bio 6ti igrac u pravom  smislu, bio je treci (cetvrti) igrac (verovatno) najdominantnije ekipe ikada, a jedan od dvojice koji su bili ispred njega je najbolji svih vremena

meni kukoc nikad nije bio omiljen, u periodu jugoplastike mi je radja bio taj (mada kasnije mi je savic zbog reprezentacije logicno bio daleko drazi, ali pricam o 89, 90toj), ako se gleda hrvatska, onda su mi i petrovic i radja daleko ispred 

 

prvi sportista kog sam zapamtio, prvi sportista zbog kog sm se nocu budio da gledam neki sport (dobro, otac me budio :D ) je petrovic, sta god da su posle njega uradili, meni ce on jednostavno ostati uvek najomiljeniji i uvek cu biti subjektivan kad se ocenjuje ko je najbolji

 

jbg, finale oi 92 sfrj usa ce mi ostati nedosanjani san ceo zivot

ubedjen sam da bi ih dobili :D 

Edited by pbg12345
Link to comment

Batica koji ga je trenirao u juniorima pričao je da je imao problema da nauči levi dvokorak ... Nije on bio brz, nije imao startnu brzinu, ali su ga vadile duge noge ... Da nije Dalmoš, da je imao Draženovu radnu etiku, pokidao bi u NBA, ovako je bio "samo" najbolji šesti igrač. Nije, na primer, nikada nastupio u ol-star" ekipi ...

 

Sve slabosti njegove igre došle su do izražaja u NBA, tačno je da je za Evropu bio pretalentovan ... NBA je bio malo drugačija priča, tamo je morao da nabaci masu, pa je izgubio na karakterističnoj gipkosti i skočnosti. E, tu je primio toliko banana pod koševima da je ladno mogao da otvori tezgu sa južnim voćem ... Ali kad je u poslednjem napadu poslednje utakmice finala protiv Jute ukrao loptu bačenu iz auta i zakucao u poslednjoj sekundi za ko zna koji prsten Čikaga, baš mi bilo drago ...

 

:lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...