Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Ukratko...

 

Djarme odgovsraju na majl promptno.

Rekose da je rezervacija otkazana zbog errora, a da su sredstva blok na mom racunu i da kontaktiram Intezu kako bi ih oslobodili.

 

U intezi kazu da su sredstva rezervisana za El Al i da ce to trajati 45d. Ako oni ne povuku novac u tom roku, isti ce biti raspoloziv.

 

Da bi ih oslobidio ranije, moram da kontaktiram El Al, koji onda mora da prosledi instrukciju svojoj banci, koja onda mora da posalje mojoj info da je kupovina otkazana.

 

I tako...

Link to comment

 a da su sredstva blok na mom racunu i da kontaktiram Intezu kako bi ih oslobodili.

 

U intezi kazu da su sredstva rezervisana za El Al i da ce to trajati 45d. Ako oni ne povuku novac u tom roku, isti ce biti raspoloziv.

 

Da bi ih oslobidio ranije, moram da kontaktiram El Al, koji onda mora da prosledi instrukciju svojoj banci, koja onda mora da posalje mojoj info da je kupovina otkazana.

 

 

To je manje vise standardno, na zalost.

 

Mene nervira to da ti 'uzmu' kintu za par sekundi - a vracanje uvek traje [najkrace] danima...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo nekog mini apdejta...

Prosle nedelje sam razmenio mejlove sa madjarima. Juce sam im ponovo pisao i pitao "sha ima"

 

Odgovorili sledece...

 

7d3e08ebefb777afc8179551a8255187.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dosadilo mi cekanje, pa sam kupio novu kartu. Dvajes evra manje, dva dana duze. Stigao confirmation, e ticket. 'supicku materinu!

Woot, woot!

 

One pare ce mi valjda vratiti polovinom jula

Link to comment

Da li kod aviokompanija postoji neka kompenzacija za duze kasnjenje leta, kao npr. kod vozova (imala sam to jednom u DBahn, dobih natrag pola novca od karte tog smera tokom kog se desilo kasnjenje tj strajk)?

 

 

Da, zavisi od udaljenosti i kasnjenja, imas vise na sajtu Direktorata civilnog vazduhoplovstva. 

 

 

Samo da prijavim da ovo sasvim lepo funkcionise kod AS, posalje im se odstetni zahtev prema upustvu sa sajta i odgovore za ~dve nedelje sa resenjem o nadoknadi.

Link to comment

Citam na drugoj temi kako je lep dozvivljaj sletanje na splitski aerodrom. Dzejmse, koji aerodrom iz tvog iskustva pruza najupecatljiviji vizuelni uzitak?

Link to comment

Citam na drugoj temi kako je lep dozvivljaj sletanje na splitski aerodrom. Dzejmse, koji aerodrom iz tvog iskustva pruza najupecatljiviji vizuelni uzitak?

 

Ja sam tamo sleteo nocu po nekom odvratnom vremenu uz jaku turbulenciju - pa mi nije ostao u lepom secanju :D

 

Mada, verovatno, po lepom danu jeste uzivancija [more, planine].

 

 

A za pitanje, moram malo da razmislim (trenutna brojka razlicitih aerodroma posecenih je 150 :D )

Link to comment

Takav osećaj imaš na bezmalo svakom aerodromu koji je uz more.

 

Fora je kad slećeš npr. na aerodrom za koji ukupno 8 pilota na svetu ima dozvolu (šou počinje na 4:30, to je jedan od razloga zašto marljivo štedim za dve nedelje u Butanu):

 

 

 

Dobar drugar leteo tamo, kaže da se bezmalo pola aviona uključujući njega opraštalo od života i najmilijih tokom završnog prilaza.

 

Od onih na koje sam ja do sata sleteo Ženeva mi je ostala u najlepšem sećanju, zbog nikad jačeg prilaza preko Alpa i jezera.

Edited by beowl
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...