Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

par komentara na razlivcite teme:

 

- decembar - vreme moze biti razlicito od 20+ stepni danju, do snega (kao sto je bilo 2013 u Jedusalimu)

- prelazi Izrael - Jordan - most je vrlo naporan i traje oko 6 sati da se predje. Bolje je ici na jug i preci Eliat - Akaba

- IL/Jordan - Liban - zaboravi odlazak u Liban iz Jordana, zato sto ide preko Sirije. Takodje, prolaz iz IL u Liban je zaguljen.

- bezbednost - letovi ElAl imaju pojacanu bezbednost. Tipicno je da policija prati i stiti avion od sletanja do poletanja. Takodje, IL bezbednjaci vrse dodatnu proveru na gostujucem aerodromu. Sto se tice Lod-a, tu je uvek visoka provera i ima nekoliko koraka. U zavisnosti od guzve, moze da potraje oko 2 sata, zato treba rezervisati barem 3 sata za aerodrom. U Beogradu, sa letovima AS je redovna provera.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
- IL/Jordan - Liban - zaboravi odlazak u Liban iz Jordana, zato sto ide preko Sirije. Takodje, prolaz iz IL u Liban je zaguljen.

 

 

Moze avionom Bejrut-Aman, i Libanci [MEA] i Jordanci [RJ] lete svaki dan.

 

Ja sam leteo MEA-om 2011, kad je pocelo da se zakuvava u Siriji. Istina, lete malo duze jer obilaze izraelski vazdusni prostor, ali opet manje od sat vremena leta. I nije bilo uopste skupo.

 

Takodje RJ ima [relativno] jeftine karte za Aman-Akaba, kao i El Al za Eilat-Tel Aviv. Ako se nema mnogo vremena :)

Edited by jms_uk
Link to comment

Do jaja. Uzeh kartu malocas. 160e iz Budimpeste, 22. okt - 03. nov.

Zavrsim sve na sajtu, unesem podatke i kliknem. Standardno "wait until bla bla is processed, then we will take you to confirmation page". Izbaci mi error (opet standardni kada cela procedura od odabira datuma do placanja traje predugo, jer nesto racunam, razmisljam, itd). Medjutim, stigne mi SMS da je kartica zaduzena za iznos, mejla nema :frust:

 

I ono, sta sad? Da ih kontaktiram, cekam mejl,...

 

*ima na check in online neko logovanje, ali treba prezime i order number koji, jel da, nisam dobio

 

https://booking.elal.co.il/Status/statusWelcome.do?LANG=EN&_ga=1.257234955.1694779828.1432928372

 

**Na kontakt strani mi trazi flight number, a kada unesem LY2368 - kaze invalid. Ma, idem da spavam.

 

***Prihvatio 2368. Poslao, idem sad u kurac lepo.

Edited by nbg4ever
Link to comment

Ako pitanje nije zezanje, jesu - i to dosta.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Osim ranijeg dolaska na aerodrom (koliko sam shvatio, tri sata pre leta), koje su konkretne dodatne sigurnosne procedure na izraelskim aerodromima prilikom odlaska na gejtove? Obavezno izuvanje, prolazak kroz ove nove skenere koji "ogoljavaju" čoveka, dodatna pitanja putnicima, detaljno pretresanje svakog ručnog prtljaga i sl?  

Edited by stoka
Link to comment

Osim ranijeg dolaska na aerodrom (koliko sam shvatio, tri sata pre leta), koje su konkretne dodatne sigurnosne procedure na izraelskim aerodromima prilikom odlaska na gejtove? Obavezno izuvanje, prolazak kroz ove nove skenere koji "ogoljavaju" čoveka, dodatna pitanja putnicima, detaljno pretresanje svakog ručnog prtljaga i sl?  

 

 U prinicipu, moze da te zadesi sve to, a mozda i ne.

 

Nema pravila, nego kako te procene na licinom mestu.

Link to comment

Brate Djejmse, udeli neku rec utehe povodom sinocne ujdurme :cry:

 

Bice sve ok.... jel tako? :(

 

Izvini, ne videh tu poruku na telefonu.

 

Ja licno ne bih racunao na to da imas kartu, meni deluje da je doslo do neke greske prilikom bukiranja, ali dovoljno kasno u procesu da je izvrsena autorizacija tvoje kartice.

 

S druge strane, moguce je da je napravljena rezervacija [ili cak i izdata karta], ali da tebi nije prosledjena.

 

Ja bih na tvom mesto njih zvao i ispitao da li imas rezervaciju/kartu - vecina aviokompanija moze da vidi to ako im das prezime i datum i broj/rutu leta. Mozda ako vide to mogu da izvrse izdavanje preko telefona...

 

Preko skajpa mozes da zoves nekih od onih 1-800 besplatnih brojeva, a El Al sajt daje ovo za Srbija kontakt:

 

 

  • Address: Knez Mihailova 30/IV, 11000, Belgrade, Serbia
  • Phone 1: Tel: +381-11-2631327

 

 

pa nam javi sta si uradio.

Link to comment

Tnx

 

Estimated reply za klejm je tek 18. jun. Moracu nekako da pozovem, samo verovatno rade tek od ponedeljka.

Proverio sam i online stanje racuna i tamo stoji da su sredstva rezerevisana za ElAl.

Jednom sam tako podizao na bankomatu pare, isti zabagovao prilikom isplate, a meni stigao SMS da su sredstva skinuta. Medjutim, u filijali mi potvrdili da su i dalje na racunu. Pomislih da ce i sada biti slicno, ali dzabe.

 

Ne znam da li ima svrhe kontaktirati banku po bilo kom osnovu

Link to comment

Danas def ne rade (a i ti nasao kad da kupujes kartu u Izraelu), ali probaj sutra u US mozda.

 

Ne verujem da ti znaci da zoves banku dok ti avio ne kazu sta su uradili prvo.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Nista, pozvacu prvo ove u BGu. Samo reci mi, kako to funkcionise na globalnom nivou? Predstavnistvo kompanije u Srbiji moze da mi pomogne iako let ne potice odavde, niti je karta kupljena u Srbiji? Nisam imao slicnu situaciju do sada...

 

Ako tu ne bude rezultata, uplaticu onaj kredit za inocall pa cu pozvati kol centar u Izraelu. To su mi odmah i na FlyerTalk-u napisali.

Malo mi je glupo sto komunikacija ne moze da se odradi pisanim putem, pogotovo jer ce biti mnogo spelovanja, imena/prezimena, brojeva leta, pasosa, rezervacija i ko zna cega sve jos. Ne znam koliko ce da bude mutav onaj s druge strane zice

Link to comment

Zvao BG. Kazu da vide da je bio pokusaj rezervacije. Vide i ime/prezime, datume letova, ali stoji da je bio error

 

Ne mogu odavde mnogo toga da ucine, kazu da zovem ISR

Link to comment

zovi prvo banku da vidis status uplate. da li je vec skinut novac ili je samo rezervacija para ili ni jedno ni drugo. ako je ovo trece onda bukiraj iznova.

Link to comment

Malocas zvao Izraelce. Nevaspitana goveda.

 

Kazem lepo sve, kazem da nisam dobio nikakav mejl, niti konfirmejsn. Ovaj me pita da li imam buking referens. Nemam, jbte.

Ok, zovite Budimpestu, oni imaju podatke o kreditnoj kartici i prekide vezu. Pocinju opako da mi idu na nerve.

 

Poslao sam mejl Madjarima, sutra ih zovem. Jedino sto rade do 17h, pa cu morati da jurim s posla

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...