Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Odvojeno, ali sam ipak odustala jer bih htela da dodjem ranije 19og u Beč. Idem ipak da prespavam u BG 18ti na 19ti, pa ću ranom zorom tamo. A za povratak mi nije problem. Hvala u svakom slučaju. :)

 

Nebitno sada, ali za ubuduce: za odvojene karte bi to bilo previse riskantno. Ja bih prepoucio bar 3 sata sa odvojenim kartama, osim ako let ne obavlja ista letelica.

Link to comment

Ne, otkad sam dobio booking code na Checkmytripu pojavljuje se i taj drugi let. Datum je čini mi se slučajno izabran, riječ je o povratnom letu koji mi ne treba (a, radnim danom je, b, idem autom natrag jer moram)

Prvi let, jedini koji sam aktivno kupovao :lolol: uredno je iskorišten.

 

PS. nemoj se više zamajavati, provjerio sam sad just in case i više ga nema (a bio je tjednima), valjda neki edreamsovi trikovi :blink:

 

No probs.

 

Moguce je da su [in the background] bukirali povratni let jer je bilo jeftinije nego u jednom smeru. Znam da neki travel agenti to rade, ali nisam siguran da li je kod eDreams-a taj proces automatizovan.

Link to comment

Nebitno sada, ali za ubuduce: za odvojene karte bi to bilo previse riskantno. Ja bih prepoucio bar 3 sata sa odvojenim kartama, osim ako let ne obavlja ista letelica.

U pravu si. Ne odgovara mi, bolje mi je ovako, da prespavam jedan dan u Begišu. Hvala još jednom.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne verujem da Djejms ima odgovor, ali nema prikladnijeg topika

 

Bio malocas da uplatim putno za Evropu u Generaliju i pitam za Izrael & Jordan... Kaze mi ova - dve osigurane sume 5-15 hiljada jura, premija 5-10 hiljada dinara i ucestvujem u steti 20% :frust:

 

Mislim se, wtf!?! Ocekivao sam vise (Evropa 2 nedelje, 1500 dinara, osig suma 30.000e), ali ne toliko. Pogledam kasnije na sajtu Uniqa osiguranja, za istu varijantu je 1300-2500 dinara u zavisnosti da li je osig suma 15.000e ili 40.000e (interkonti / svet)

Link to comment

A sta je pitanje? :D

 

Bitno kod svih tih osiguranja je da iscitas small print.

 

Ja sam ovde u nekoliko primetio da ne pokrivaju Iran [i jos par zemalja u koje ne bih isao sada], ali to tek na nekoj 53. strani T&Cs.

Link to comment

Pitanje je da li je ova u filijali pogresila (nadam se da jeste :D )

 

Prevelika mi je razlika jednostavno. Mozda je rizik na BI veci nego u Evropi, ali su pretpostavljam i troskovi lecenja nizi nego u VB, Francuskoj ili Nemackoj

 

Pri tome je i sluzbenica bila malo pogubljena, pa je pocela da mi prica kako je osiguranje za te egzoticne destinacije bas povoljno, kako je za Tajland maltene dzabe, itd. Alo, kakav Tajland sad!? :zbun:

 

Razumem ja i fine print, ali kada se u kalkulator unesu bazicne informacije, za Evropu se dobije ocekivana cena, dok za BI 5-7x manje od onog sto je receno u filijali.

 

Uniqa jeste jeftinija od DG, ali ne verujem da placaju vraceve da te lece, ako ti se nesto dogodi istocno od Istanbula.

 

Mislim, znam, najlakse mi je da pozovem telefonom i pitam, ali ne zelim da se jos uvek opterecujem tim putovanjem. Pa rekoh, ako je neko vec isao...

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment

Mislim da premija nije visa zbog vecih troskova lecenja, nego upravo zbog rizika [plus vecih troskova vracanja u tvoju zemlju]. A i uvek je premija veca sto je ucesce manje/nepostojece.

 

Ovdasnja osiguranja vrse podelu na:

 

- Evropa [najjeftinije]

- Svet [excl. US & Canada]

- Svet [najskuplje], mada fine print nekad iskljucuje odredjene zemlje/teritorije

 

Btw, na sta se konkretno odnose te cifre u hiljadama evra?

Link to comment

Troskovi lecenja, tj koliko pokrivaju. Za Evropu pokrivaju 30.000e, za Izrael 15.000e. Za Evropu premija 1.500 din, za Izrael 10.000. Za Izrael ucesce u steti koje dodatno placa osiguranik 20% (a i premija je visa), za Evropu 0%

 

Al kao sto rekoh, provericu jos. Uniqa daje daleko razumniju cifru (i za Svet (-USA/CAN) i za interkonti koje pokriva celu Aziju, tako da se nadam da je mala iz Djeneralija pogresila nesto :)

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment
  • 4 weeks later...

Troskovi lecenja, tj koliko pokrivaju. Za Evropu pokrivaju 30.000e, za Izrael 15.000e. Za Evropu premija 1.500 din, za Izrael 10.000. Za Izrael ucesce u steti koje dodatno placa osiguranik 20% (a i premija je visa), za Evropu 0%

 

Al kao sto rekoh, provericu jos. Uniqa daje daleko razumniju cifru (i za Svet (-USA/CAN) i za interkonti koje pokriva celu Aziju, tako da se nadam da je mala iz Djeneralija pogresila nesto :)

 

Sent from my Nexus 4

Kod Generali-ja, proveri 6 puta small print, i proveri da li su uslovi na tvojoj kopiji identični sa onima koji su njihovoj kopiji(nije retkost kod italijanskih osiguranja da se razlikuju :naughty: ). Inače da bi ti italijansko osiguranje platilo troškove od 30.000 EUR za lečenje, potrebno je da te u četvrtak izmedju 19,00 i 19,01 simultano pogode dva nuklearna projektila od po 250 megatona, kao i da vlažnost vazduha u momentu pogotka ne bude veća od 41%.

Link to comment
  • 2 months later...

Je l može naknadno da se kupuje bagaž na Wizzu?

 

Baggage allowance can be purchased as follows:

  • Online at the time of booking
  • Online through Add Services and Online Check-in
  • Up to 3 hours before departure online or via the Mobile App
  • Via the call centre
  • At the airport
  • Note: Fees at the airport are MUCH HIGHER than if you book online.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...