Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Uhvatio Error fare turkishom Budimpesta - Tokio za 200e povratno 10 dana sredinom juna. Stigao da uplatim, skinuli sa racuna, poslali intinerary a posle i confirmation.

Sad dokle da strepim da nece da mi otkazu?

Link to comment

Uhvatio Error fare turkishom Budimpesta - Tokio za 200e povratno 10 dana sredinom juna. Stigao da uplatim, skinuli sa racuna, poslali intinerary a posle i confirmation.

Sad dokle da strepim da nece da mi otkazu?

 

Ako imas e-ticket broj i rezervacija ti je ok na TK sajtu, ja bih sacekao bar par nedelja pre nego sto krenes da bukiras hotele i ostali prevoz...

Link to comment

Ako imas e-ticket broj i rezervacija ti je ok na TK sajtu, ja bih sacekao bar par nedelja pre nego sto krenes da bukiras hotele i ostali prevoz...

 

Imam od expedie potvrdu a i TK broj na sajtu se slaze. Svakako necu jos mesec dva nista bukirati, a posle toga bi valjda trebalo da bude ok. U medjuvremneu naravno digli cene na skoro trostruke. 

Edited by *edited by mod
Link to comment

Imam od expedie potvrdu a i TK broj na sajtu se slaze. Svakako necu jos mesec dva nista bukirati, a posle toga bi valjda trebalo da bude ok. U medjuvremneu naravno digli cene na skoro trostruke. 

 

Nisu digli cene, nego su ispravili gresku ;)

Link to comment

Nisu digli cene, nego su ispravili gresku ;)

 

I stand corrected :D

 

Pri tom na sajtu Turkisha je uredno bila ista cena sve vreme, samo je izgleda expedia zabagovala.

Link to comment

Guglao sam malo oko tih error fares, pa mi nije jasno jedno: ako kompanija ne otkaže kartu i sve prođe u redu - ko snosi troškove do pune cene? Ako sam dobro razumeo ovde je expedia zeznula stvar? Znači za kartu koju su oni naplatili 200 € Turkish očekuje recimo 600€? Expedia plaća razliku u ceni ili Turkish ide sa gubitkom?

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Guglao sam malo oko tih error fares, pa mi nije jasno jedno: ako kompanija ne otkaže kartu i sve prođe u redu - ko snosi troškove do pune cene? Ako sam dobro razumeo ovde je expedia zeznula stvar? Znači za kartu koju su oni naplatili 200 € Turkish očekuje recimo 600€? Expedia plaća razliku u ceni ili Turkish ide sa gubitkom?

 

Najjednostavniji odgovor bi bio da Turkish snosi gubitak.

Link to comment

Bogami Dzejmse nista se ovo meni ne svidja:

 

aeroplane%20seats3_zpsnmbcrtdk.jpg

 

aeroplane%20seats2_zps3zbp7o7s.jpg

 

aeroplane%20seats4_zpshw0vkiql.jpg

 

Airbus i  European Patent Office su rekli svoje (EP2923946), US Patent and Trademark Office onomad takodje.

Trazi se pogodno ime, za sada je u opticaju Mezzanine koncept, Boeing ga je vec promovisao ali jos uvek samo u VIP varijantama, meni na pamet pada Tetris, necu da pominjem sardine  :)

 

 

Seticu se doduse one (zvanicno nepotvrdjene) price o avionima na unutrasnjim linijama u pokojnom CCCP u kojima su navodno postojala samo mesta za stajanje, a putnici se tokom leta pridrzavali za one GSP sipke.

 

aeroplane%20seats5_zpsxdsfnbdn.jpg

 

 

Edit, zaboravih da ti kazem  :), djavo je odneo salu, posla na razradi cele stvari su se prihvatili ozbiljni igraci:

 

 

Clip_2_zpsqqb3p6fy.jpg

 

AJPD_zpskg5hskhr.jpg

Edited by namenski
Link to comment

Problem sa sardina konceptima ce biti evakuacija. Teorijski ti mozes da napakujes puno ljudi, ali ako oni ne mogu da izadju svi za manje od 90 sekundi, US/EU ga nece sertifikovati...

 

Bio je pre neki dan Boeing patent za 8-9 across u biznis klasi - izgleda kao gomila kovcega :O

Link to comment

Priznaju oni to oko problematicne sertifikacije, ali imam dojam da se previse ne brinu oko toga, sredice se to, ako nikako drugacije onda izmenom propisa; vidim da ih najvise brine psiholoska komponenta, reakcije putnika, privikavanje.

Sumnjivo mi je da se koncepti mnoze, jedan sustize drugi, nije to bez nista i imam utisak da je stvar resena, cenim da cemo za najvise 4 - 5 godina imati ovakve ili neke slicne stvari po avionima samo tako.

 

Flex_Concept_Tangerine_zpsafhgeqpb.jpg

Ovaj Tangerine spavaci koncept, Flex, jos bih nekako i mogao da podnesem  :)

 

 

Sve na stranu, cini mi se da je komercijalna avijacija usla u poprilican corsokak i da se resenje velicina/kapacitet vs brzina polako priblizava svojim limitima, tako da ce brzina izgleda morati da ispliva ponovo u prvi plan, ovako nece valjati.

Sve ovo naravno sa rokovima od narednih 30 do 50 godina.

Al' 'ajde da ti ne kvarim topik  :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...