Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Najjednostavniji odgovor bi bio da Turkish snosi gubitak.

Alternativa gubitku je neki negativan publicitet, pretpostavljam? Te online agencije ne zarađuju od avionskih karata koliko znam. Znači, u teoriji, agencija A bi mogla i namerno da napravi error fare za aviokompaniju X i tako joj napakuje malo antireklame ili gubitak?

Link to comment

Alternativa gubitku je neki negativan publicitet, pretpostavljam? Te online agencije ne zarađuju od avionskih karata koliko znam. Znači, u teoriji, agencija A bi mogla i namerno da napravi error fare za aviokompaniju X i tako joj napakuje malo antireklame ili gubitak?

 

Ne bih rekao da ne zaradjuju od prodaje karata. Mozda ne mnogo, ali kad se pogleda koliko karata se izda...

 

Zavisi kako je regulisano izmedju njih to izdavanje karata, ukljucujuci i 'fare rules' same karte.

 

Lako moze da se desi da avio kompanija agenciji posalje ADM [Agency Debit Memo] za taj iznos koliko su u gubitku. Takodje, moze [sto se i desava ponekad] da avio kompanija ukine odredjenoj agenciji da prodaje njihove karte.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Džejmse jel ti firma platila da letiš first class-om kod Qatar-a? :) To je A380? Na kojim rutama to sve leti (da ima onaj fensi lounge i kupee), i mogu li se karte naći ispod 1000e?

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Džejmse jel ti firma platila da letiš first class-om kod Qatar-a? :) To je A380? Na kojim rutama to sve leti (da ima onaj fensi lounge i kupee), i mogu li se karte naći ispod 1000e?

Nema firma nista sa time - ne letim nikad poslom.

 

Ta karta je placena miljama (award ticket).

 

Qatar A380 leti Doha-London, Pariz I Bangkok. Ali ne svaki let na tim rutama (Heathrow je npr. 2 ili 3 od 4-5 dnevnih letova).

 

Najjeftinije bi bilo BKK-DOH, oko 2500-3000 EUR one way. Ne verujem da moze da se nadje za ispod 1000. London je preko 5000.

 

 

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Btw, ako hoces fensi prvu klasu i A380, Etihad je mnogo bolji (ima i tuš), mozda cak i Emirates (ako ti ne smeta 'bling' faktor previse).

 

Emirates ima par kratkih add-on letova u Aziji/Oz gde se moze kupiti F za ispod €1k, tipa BKK-HKG.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Jel ima neki lounge na Ataturku a da radi i posle ponoci? I naravno da moze da se plati za ulaz.

Turkish-ev radi 24h, ali nisam siguran za placanje.

 

Proveri Priority Pass sajt.

 

Kolika ti je pauza izmedju letova? Ako je nesto duze i ides sa TK, ima neka varijanta gde dobijes hotel za dz.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

#firstworldproblems

 

Krajem meseca idem na put i imao sam dva leta bukirana na A350, jedan Qatar Airways, jedan Vietnam Airlines.

 

Prvo je QR promenio u B77W pre mesec dana, a danas vidim da je i VN [u A332]. Very disappointing...

Link to comment
  • 1 month later...

Uzeh kartu za Air Berlin let koji je zapravo AS (klasika, operated by AS). U slucaju da se ne cekiram online, na ciji salter idem na aerodromu, da li je uopste bitno? (Bilo bitno kada je moja mama putovala za Ameriku sa KLM/Delta, ne znam ciji je bio let a ko je bio u operated by, pa se ispostavilo da je cekala na pogresnom salteru da preda prtljag)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...