Jump to content
IGNORED

Islamska drzava


iDemo

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    107

  • Bane5

    86

  • Ryan Franco

    85

  • Muwan

    67

Top Posters In This Topic

pa eto, polozaj zena mi recimo prvi pada na pamet.

procitaj u kuranu kako je muhamed nabadao svoju zenu jer nije u sekundi izasla kad joj se obratio, i kako to isto preporucuje.

 

a onda uporedi broj kamenovanih zena zbog kojekakvih idiotarija u toku godine po glavi stanovnika u hriscanskim i muslimanskim zemljama.

 

elem, verujem da ipak hriscanstvo nosi snjur kroz istoriju, u pogledu zala pocinjenih u ime vere. ali pricam o sadasnjem trenutku.

Link to comment

sto bi sad uplitao ideologiju u sve ovo? btw, ja sam citao da se talibani ogradjuju od talibana koji pobise decu u Pakistanu, jel to znaci da je 95% talibana OK?

 

ne. to znaci da ni 95% jebenih talibana nisu bas ovoliki divljaci.

Link to comment

ili prostom indukcijom da je ~95% ljudi na svetu nesposobno da ovako nešto podrži, nekmoli da počini

 

da nije tako, sledi, ne bi nas odavno ni bilo

carski. zbog tog manje vise procenta, nikad ratova i zlocina nije ni bilo na planeti.

Link to comment

pa eto, polozaj zena mi recimo prvi pada na pamet.

procitaj u kuranu kako je muhamed nabadao svoju zenu jer nije u sekundi izasla kad joj se obratio, i kako to isto preporucuje.

 

a onda uporedi broj kamenovanih zena zbog kojekakvih idiotarija u toku godine po glavi stanovnika u hriscanskim i muslimanskim zemljama.

 

elem, verujem da ipak hriscanstvo nosi snjur kroz istoriju, u pogledu zala pocinjenih u ime vere. ali pricam o sadasnjem trenutku.

 

super. sta predlazes da se uradi onda sa islamom kao religijom? i kako unistiti hriscanstvo do kraja da se ne bi povampirilo i ponovo odnelo snjur?

Link to comment

i da, verujem da je islam od svih zvanicnih religija u ovom momentu najdestruktivnija.

 

Svet se suočava sa apgrejdovanim islamom, proporcionalno agresivnim/destruktivnim u odnosu na agresiju sa kojom se muslimanski svet susreo od kraja 20. veka pa naovamo. Priroda te agresije dosta je jaka i kompleksna pa se u takvoj retorti konačno i rodio IS-ovski Frankenštajn. I ne mislim da se pojam te "agresije" odnosi samo na vojne napade na muslimanske zemlje, već na čitav globalni kontekst u kome jedan deo ljudi na raznim geo širinama/dužinama ima osećaj da (liberalnog) zuluma više trpeti ne može....

 

A teško je reći da znakova u prethodnim decenijama nije bilo: treba se setiti, naprimer, napada na hotele u Mumbaju u Indiji i još par situacija. Tada je sve predstavljano kao nekakav nerazumljivi lokalni terorizam, što je izraubovani pojam na koji je svet naviknut još od 1970-tih, bez poimanja šire slike (globalne ideje).

 

Mislim da je neko ovde napisao, a potpuno bih se složio, da priča sa IS islamom liči na ideju komunizma na početku 20. veka: jedan deo ljudi veruje da društveni odnosi moraju da se drastično menjaju, ima zapaljivu ideju, nadnacionalnu i prihvatljivu nevezano od nacije & teritorije, nepojmljivo mrzi neprijatelje i spreman je na ultimativno nasilje kako bi proširio klasnu borbu.

 

S obzriom da je IS znatno pomerio razne pragove globalne tolerancije i da je došao u situaciju da je svet već oguglao na nasilje koje sprovodi, ovo što se deislo u pakistanskoj školi je klasičan (očekivani) primer dizanja lestvice na viši nivo: što monstruozniji i nepojamniji zločin, to njima zagarantovana veća pažnja.

 

I onda, novi krug... 

Link to comment
×
×
  • Create New...