Jump to content
IGNORED

Islamska drzava


iDemo

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • iDemo

    107

  • Bane5

    86

  • Ryan Franco

    85

  • Muwan

    67

Top Posters In This Topic

pa jel ima neki združeni topik o IS uopšte?

Ima.

 

Nekad se zvao "kritika savremenog islama" i vjerovatno ne bi bio pogodan za rasprave o IS. Sad, kad je već onako prekumljen, savršeno paše za tu vrstu besjeda.

Link to comment

a protiv ISIS-a je dozvoljeno sve, slazem se. ali glavna meta treba da budu oni koji ih finansiraju.

 

 

znaci da je isis glavna meta jer se isis obilato samofinansira™ prodajom nafte i ko zna cega jos, posto smo to resili da vidimo sta je sve dozvoljeno protiv glavne mete™ :fantom:

 

 

"Konstruktivna" kritika je relikt iz nekog drugog vremena, ne?

 

kao sto vidimo uvek je aktuelno to neko drugo vreme cak i posle velikog odlaska™ IndridCold meni lici na simeta pod dejstvom bensedina jer mnogo mirno diskutuje ili na kima koji je prosetao kerove pa ima puno vremena a takodje je na bensedinima pa mirno diskutuje :lolol:

 

Mogu da dobijem ban ili smrtonosno veliki broj WP-ova ali ću da kažem: kretenizam na kome insistira novistari član je razoran.

razornost™ je relikt iz nekog drugog vremena ali kao sto rekoh, uvek je aktuelno to drugo vreme jer ga osvezavaju novi™ poklonici

 

Edited by Pontijak
Link to comment

@лрд

Веруј ми да си из мог угла ти тај који јури свој реп. Ја теби никада нисам рекао да је твој систем гледања на свет "у суштини лош". Напротив, инсистирам да ти имаш на њега право и да то што се ја са њим можда не слажем ("можда", јер ни не знам шта је твој поглед на свет ван Богоборства у коме си доследан).

 

Nisam ni ja tebi rekao da je tvoj sistem gledanja na svet loš. A ovo o pravu na izražavanje mišljenja i slobodi religije nije niko sporio, tako da ja stvarno ne znam sa čime ti diskutuješ, ali to svakako nema veze sa onim što sam ja napisao. Osim, naravno, što si se našao uvređenim i povređenim, ali dobro, to je očekivano.

Link to comment

kao sto vidimo uvek je aktuelno to neko drugo vreme cak i posle velikog odlaska IndridCold meni lici na simeta pod dejstvom bensedina jer mnogo mirno diskutuje ili na kima koji je prosetao kerove pa ima puno vremena a takodje je na bensedinima pa mirno diskutuje :lolol:

ne znam šta je tu loše?

 

novi član hladnoglavo rezonuje o zapaljivoj temi, što je svakako osvežavajući lahor na ostrašćenom forumu, sredini u kojoj su ad hominem napadi, prečesto, potuljeno, više učestalost do li slučajni izgredi

Link to comment

Nisam ni ja tebi rekao da je tvoj sistem gledanja na svet loš. A ovo o pravu na izražavanje mišljenja i slobodi religije nije niko sporio, tako da ja stvarno ne znam sa čime ti diskutuješ, ali to svakako nema veze sa onim što sam ja napisao. Osim, naravno, što si se našao uvređenim i povređenim, ali dobro, to je očekivano.

Симетова школа :)

 

Тако је и он умео да пребаци на лично, како сам увређен и повређен, само што би обично ставио и неку лепу слибу са бомбоњере... :(

 

Него, да мало конкретнији будем пошто видим да си у покушају да се еманципујеш, а ако би волео да ти израсту длаке на грудима није довољно да престанеш да их бријеш.

 

:unsure:

 

Како јадно претим :isuse:

 

Дакле, са тобом се тешко расправљати јер си ван ТВ серија млак и вртиш општа места без икаквог конкретног става. Односно, без икаквог става који би бар покушао да браниш пар секунди након што га изнесеш. Али, не: ти живиш за не фајт.

 

Ево, да ти покажем како изгледа покушај расправе са тобом у пракси:

 

jer su sada u suštini sve religije loše.

Ја теби никада нисам рекао да је твој систем гледања на свет "у суштини лош".

Nisam ni ja tebi rekao da je tvoj sistem gledanja na svet loš.

 

Јебем му миша, па шта ја сада са овим да радим? Осећам се као да сам усред рвачког меча са ђубришом са оног топика о дечијим играчкама. :isuse:

Link to comment

Islam se razlikuje od hrišćanstva, pa i judaizma, baš po tome što ne dozvoljava reformu i evoluciju.

 

Hrišćanstvo je imalo nekoliko svojih velikih reformi, pa se usput i menja. Ne znam kako bi se to sprovelo u islamu zbog same prakse te religije.

voleo bih da vidim istorijsko i teolosko objasnjenje ove teze. koja islamska praksa sprecava evoluciju - siitska, hanbali, sufi, hanafi, maliki? je li u pitanju intelektualno nasledje Ibn Taimije, mozda Al Gazalija? 

Link to comment

stavljanje plemenske vojske (talibani) i internacionalistickog projekta (ISIS) u isti kos, ne uliva poverenje u to da poznajete materiju. pored toga, ako cete o nekakvoj "evoluciji" od avganistankog dzihada do ISIS-a, mozda bi valjalo citati o veteranima iz Afgana u JAN i drugim islamistickim milicijama, i o onima u ISIS-u.

Edited by Gandalf
Link to comment

voleo bih da vidim istorijsko i teolosko objasnjenje ove teze. koja islamska praksa sprecava evoluciju - siitska, hanbali, sufi, hanafi, maliki? je li u pitanju intelektualno nasledje Ibn Taimije, mozda Al Gazalija? 

+1

 

Na stranu teze i 'teze' od ovde kao sto je ona da je dovoljno procitati prvih par strana Kurana pa da coveku sve bude jasno....

Link to comment

Симетова школа :)

 

Тако је и он умео да пребаци на лично, како сам увређен и повређен, само што би обично ставио и неку лепу слибу са бомбоњере... :(

 

Него, да мало конкретнији будем пошто видим да си у покушају да се еманципујеш, а ако би волео да ти израсту длаке на грудима није довољно да престанеш да их бријеш.

 

:unsure:

 

Како јадно претим :isuse:

 

Дакле, са тобом се тешко расправљати јер си ван ТВ серија млак и вртиш општа места без икаквог конкретног става. Односно, без икаквог става који би бар покушао да браниш пар секунди након што га изнесеш. Али, не: ти живиш за не фајт.

 

Ево, да ти покажем како изгледа покушај расправе са тобом у пракси:

 

 

 

 

Јебем му миша, па шта ја сада са овим да радим? Осећам се као да сам усред рвачког меча са ђубришом са оног топика о дечијим играчкама. :isuse:

 

Prsline, kada sam napisao da je sva religija loša, nisam mislio na tebe, nisam bio svestan da postoji tvoj forumski entitet, nisi mi prošao kroz glavu ni za nanosekund. Nije bilo namenjeno tebi , nisam se tebi obraćao, nisam s tobom komunicirao, nisam ni pomislio da to što pišem može na bilo koji način da se odnosi na tebe i tvoj bilo kakav sistem.

Što se tiče ličnog, tvoj prvi odgovor na to što sam napisao je bio kakav je bio, što može i da se shvati kao neki poziv na diskusiju. Ja sam odgovorio kratko jer sam slutio šta sledi. Ali sam ipak odgovorio i ti da si hteo da diskutuješ, mogao si da diskutuješ sa tezom koju sam izneo (jednostavno je, da te podsetim. Otprilike, ja sam napisao da je sva religija loša, ti si napisao da tako nešto može da misli samo neko ko sebe stavlja u centar univerzuma, na šta sam ja odgovorio da je ta moja teza upravo zato što nisam egocentričan nego zato što mislim na dobrobit celokupnog čovečanstva), ali si se ti raspao i počeo da pričaš sam sa sobom.

 

Da ponovim, poslednji put, ako te zanima diskusija, sledi nit argumentacije ili kandiduj temu™, ova pasivna agresija i rasprava sa imaginarnim protivnicima me stvarno ne zanima.

 

voleo bih da vidim istorijsko i teolosko objasnjenje ove teze. koja islamska praksa sprecava evoluciju - siitska, hanbali, sufi, hanafi, maliki? je li u pitanju intelektualno nasledje Ibn Taimije, mozda Al Gazalija? 

 

Nisam teolog ni istoričar. Mogu da ti napišem kako sam došao do tog zaključka ako želiš da me edukuješ ili da mi argumentima promeniš mišljenje. U tom slučaju ću drage volje napisati jer volim da učim.

Moram ovo da te pitam jer mi se vrlo često dešava da su razgovori o religiji i prirodi religije prosto nemogući. Ne kažem da si ti takav, samo kažem da ne znam da li si takav.

Link to comment

naravno da to nije tacno. da nije bilo zlatnog doba islama, svet sigurno ne bi u smislu tehnoloskog razvoja bio kakav je sada.

nego, stvarno me zanima, kako komentarisete polozaj zena u modernom islamu, i deo u kuranu sa muhamedom kad bije jednu od svojih?

Link to comment

superiorno odmahnes rukom da su sve religije lose i onda se cudom cudis sto se neko na to uvredi? zanimljivo. sta si ocekivao, da ti svi aplaudiramo?

 

edit: pitanje upuceno Lrd-u.

Edited by IndridCold
Link to comment
×
×
  • Create New...