Jump to content
IGNORED

Radnicka klasa danas, prekarijat ili svi


Ryan Franco

Recommended Posts

 

Ako je porez na dohodak + razni socijalni porezi 40%, isto mora da vazi i za nasledje ili profit od akcija.

 

Dobro da si ovo napisao da znam da nikad ne glasam za tebe  ^_^

Link to comment

Nece moci, gospa bubo. S jedne strane postoje argumenti, teorijski i iskustveno potkovani, a s druge strane se nosi pancir nadmenosti i sveznanja kroz koji nikakvi argumenti ne prolaze.

 

Pozdrav svima, odoh kod onih levicara permanentno.

bash ti hvala na svim ribama <_<

Link to comment

@buba

 

veza je samo u riziku poslovanja. a njega stvarno ima mnogo gdje, u slicnom obliku. klase se definisu ne samo po tom jednom prihodovno! parametru vec dugo. znaci ili je prekarijat uzi pojam, tj obuhvata samo nisko kvalifikovane niskih prihoda nezasticene cesto bez posla (npr u uk), ili je odlika niza poslova kroz vise klasa, dakle ne klasa.

 

a za raspravu na ovom topiku nama radnicka klasa skroz radi posao.

 

edit, manc, a pa da, ja sam nacelno za onaj zakon o obaveznom radu za primaoce soc pomoci, dobro se pokazao drugdje i u srbiji u posljednje dvije god u gradovima gdje je projekat testiran, pa ono zasto ne bi i generalno, osim ako ga vucic i vulin ne zaseru

Edited by morgana
Link to comment

Neće to na dobro da izađe...

A vidim, ovde jako dobro izlazi... samo ustanovis da najomiljenija ti osoba posle 10+ godina druzenja ovde i tamo™ stavi usi na ruke i ojka iz sveg glasa dok pokusavas da objasnis nesto sto smatras da je vrlo bitno.

 

Ko je vas znao, dobro je pripremljen za pakao.

Edited by Indy
Link to comment

jebiga, mislila sam da cete malo da mi olakshate posao, da ne moram da se bavim revolucionarnim akrivnostima na stranom jeziku. ovako vidim da moram <_<

 

a ti, juznjak ^_^, literaturu na pm, priti pliz.

 

(mislim, moze i ovde, znanje na stol, ako ne idesh bash mnogo brzo)

Edited by gospa buba
Link to comment

A vidim, ovde jako dobro izlazi... samo ustanovis da najomiljenija ti osoba posle 10+ godina druzenja ovde i tamo™ stavi usi na ruke i ojka iz sveg glasa dok pokusavas da objasnis nesto sto smatras da je vrlo bitno.

 

Ko je vas znao, dobro je pripremljen za pakao.

 

pa i oni su ti isti :D 

Link to comment

Dve stvari:

Koliko zaradjuje dobar profesor (plata + gostovanja + konsalting), a koliko prosecni zavarivac?

Red je da se, u nekoj analizi, poredi like for like.

 

Cak iako prosecni zavarivac zaradjuje vise od prosecnog profesora, to je jedna od anomalija koja ce se vremenom ispeglati. To ne znaci da ce, lupam, vremenom prosecan kamenorezac da zaradjuje vise od prosecnog profesora.

 

 

Ako vec zelis analizu like for like, onda bi trebali da uporedimo zaradu prosecnog varioca, i zaradu prosecnog imaoca diplome filozofskog, pravnog, dramskog itd fakulteta. Akademska profesura je funkcija unutar jedne struke, i to funkcija rezervisana za njen sam vrh.

 

Sama anomalija se nece ispeglati. Fakulteta, a samim tim i profesora je sve vise, diplome su sve jeftinije, dok je sa druge strane varioca sve manje. Najveci broj ljudi koji ovde dobro ume da vari tom savremenom elektrolucnom metodom pre ili kasnije ode u inostranstvo, a ovi isto ostanu diktiraju cenu koju zele.

 

Ljudi, ne potcenjujte zanate. Ovde zanatlije sa preduzetnijim duhom zaradjuju jebene pare.

Edited by Verterdegete
Link to comment

jebiga, mislila sam da cete malo da mi olakshate posao, da ne moram da se bavim revolucionarnim akrivnostima na stranom jeziku. ovako vidim da moram <_<

 

a ti, juznjak ^_^, literaturu na pm, priti pliz.

 

(mislim, moze i ovde, znanje na stol, ako ne idesh bash mnogo brzo)

 

Evo. Mada ovima sto sve znaju knjige ne trebaju. O precariatu i o tome kako (ne) sastaviti kraj sa krajem u Americi.

 

https://www.dropbox.com/s/pj9pwqwihxt4oyn/The%20Precariat%20-%20Standing%2C%20Guy.pdf?dl=0

 

https://www.dropbox.com/s/nc16ejtx1bktsug/Nickel%20and%20Dimed%20-%20Ehrenreich%2C%20Barbara.pdf?dl=0

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...