Jump to content
IGNORED

Ubistvo navijača u Istanbulu


nautilus

Recommended Posts

i kao sliku je stavio onu vec objavljivanu, pa kropovanu. najobicnija svinjarija. jedino sta je tu autenticno je razmak ispred znaka uzvika.

Edited by Miralem
Link to comment
  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • boshoku

    36

  • kobni zelaya

    30

  • Miralem

    25

  • harper

    17

Ima na FB neki profil gde se to navodno nalazi, sad, da li je to zaista njegov profil ili ga je neko napravio u međuvremenu... Ne mogu da proveravam jer mi je fizički muka od onoga što posetioci pišu na zidu.

 

koji me đavo terao da idem na facebook, ono je katastrofa

Link to comment

Masovno šerovana vijest sa SAFF-a me potakla da potražim profil i poslednji status™. Nađoh tridesetak friško otvorenih profila sa imenom ubijenog i ispod svakog se u komentarima zametnulo čisto zlo. Ili se likuje zbog toga što je ubijen ili se priziva ispijanje turske krvi ne bi li se dostojanstveno osvetilo, zlo i naopako. Zbog toga, a baška i što je SAFF izvor, nisam ni kačio ovu vijest ovde.

Link to comment

molim moderaciju da brise ono sranje u mom postu sto su objavile 'novine', ocigledno je neki bolesnik iskoristio priliku da da gas medjunacionalnoj mrznji a posle se budale diljem neta popalile

 

sve to jeste relevantno za pdf drustvo ali ne mora ovde biti pomenuto

Link to comment

Zašto? Treba da ostane, treba da se vidi koja je to ludnica i na kakvom buretu baruta leži 20 miliona ljudi. Dobro je imati takve linkove, da oni što još imaju šansu da se izvuku iz tog pakla ne padnu u trip da će ono najgore možda nekim čudom biti izbegnuto.

Link to comment

Оно што мене импресионира је потпуни недостатак написа којима се влада критикује за неактивност у тражењу озбиљније акицје турских власти, како се ноншалантно прелази преко убијеног и како је пар форумаша написало такве постове од којих се човек јежи. 

Link to comment

tu bi trebalo da se postavimo kao francuska naspram nas u slučaju taton. naravno da je naša sila pritiska manja, ali bi vektor™ trebao da bude isti

Link to comment

Poručniče, mogao si već da pročitaš da su premijeri dve zemlje razgovarali o ovome, a odmah iza njih i ministri sporta. Danas je i ministar unutrašnjih poslova Turske pozvao svog srpskog, hm, kolegu, i obavestio ga kako za sada napreduje istraga. Ja ne znam kakav to ozbiljan pritisak srpskih vlasti ti očekuješ, to što ubica nije momentalno uhapšen ne znači da neće biti. Hoćeš možda da turski premijer izađe na presicu i najavi datum hapšenja ubice? To se možda u Srbiji tako radi ali nisu baš svuda takvi kreteni na vlasti. Šta bi još hteo? Prekid diplomatskih odnosa? Uvođenje sankcija? Objavu rata? Malo ti je što premijer Turske pozove premijera Srbije da mu izjavi saučešće a ovaj mu drži bukvicu i uslovljava prijateljske odnose? Malo ti je što je slinava činčila danas uradila istu stvar? Malo ti je što je konzul Srbije u Istanbulu optužio Tursku, onako generalno, da zabada nož u leđa Srbiji? Pa hajde, reci, šta bi ti još bilo po volji? Možda jedna mala mobilizacija, to bi recimo bilo kul, odavno već nismo to radili.

Link to comment

meni samo nije jasno što ga ne ograničite na topik o kućnim ljubimcima (nema sarkazma, čovek zna znanje o psima), a ako to nije moguće, barem da ne može da piše na severu foruma

 

lupetanja su mu u najboljoj tradiciji kinika

Link to comment

Poručniče, mogao si već da pročitaš da su premijeri dve zemlje razgovarali o ovome, a odmah iza njih i ministri sporta. Danas je i ministar unutrašnjih poslova Turske pozvao svog srpskog, hm, kolegu, i obavestio ga kako za sada napreduje istraga. Ja ne znam kakav to ozbiljan pritisak srpskih vlasti ti očekuješ, to što ubica nije momentalno uhapšen ne znači da neće biti. Hoćeš možda da turski premijer izađe na presicu i najavi datum hapšenja ubice? To se možda u Srbiji tako radi ali nisu baš svuda takvi kreteni na vlasti. Šta bi još hteo? Prekid diplomatskih odnosa? Uvođenje sankcija? Objavu rata? Malo ti je što premijer Turske pozove premijera Srbije da mu izjavi saučešće a ovaj mu drži bukvicu i uslovljava prijateljske odnose? Malo ti je što je slinava činčila danas uradila istu stvar? Malo ti je što je konzul Srbije u Istanbulu optužio Tursku, onako generalno, da zabada nož u leđa Srbiji? Pa hajde, reci, šta bi ti još bilo po volji? Možda jedna mala mobilizacija, to bi recimo bilo kul, odavno već nismo to radili.

Шта очекујем? Рецимо да напишеш како буја тај фашизам по Турској, како је несносно да се живи у Константинопољу, нешто као ономад што сте писали кад је несрећни Татон погинуо у Београду. Малко више емоционалне реакције, емпатије коју сте показали према дечку са југа Француске. Да будете малко гласнији кад се релативизује погибија вашег судржављанина ( рећи сународник је тако passe). Да се види да вам је жао.

 

Од државе да има свог опуномоћеника у Константинопољу који надгледа истрагу на оперативном нивоу, да се фамилија погинулог момка представи макар премијеру Турске, да им се лично у очи извини. Да се уручи нота за оне срамне ксенофобичне поруке навијача по турским спортским теренима. Што се Турске и пријатељских односа тиче ту није проблем у нама него у њиховом несрећном неоосманизму. Турска нама није пријатељ зато што је она тако одлучила. Али то је вероватно анатема да се каже.

Што се мобилизације тиче то ти је јадан покушај ироније на који могу да ти одговорим питањем: Да ли за тебе има ишта што је вредно мобилизације, а да није рат на Фокландима или опет неко тако чување територијалног интегритета империје куће Виндзора?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...