Jump to content
IGNORED

VICE Srbija


nautilus

Recommended Posts

krajnje nebitno ali

 

http://www.vice.com/rs/read/portret-anksiozne-osobe-u-mladosti?utm_source=vicefbsr

 

je najgenerickiji od svih generickih tekstova a pisan je iz licnog ugla. manje mu vjerujem cak i nego onom o svingerskom klubu na novom beogradu.

 

Postoji taj klub na NBG

 

To 1, II, naucio sam da ne kritikujem textove iz VICE-a, nikad ne znaš dal ga je napisao neko s kim upravo u tom trenutku zajednički držiš neku liniju fronta na nekom PDF-u

Link to comment

znam da postoji klub ali tekst o klubu je bio los i zvucao je nevjerodostojno

a vice sam dovoljno iskreno hvalila da bih mogla da kazem i kad nesto ne valja, nije to nista strasno reci, strasno je otici pet koraka predaleko. to sve shvatajuci da znam ili 'znam' izvjestan broj osoba koje pisu na njemu.

Edited by morgana
Link to comment

meni pak potpuno obrnut utisak o ovom tekstu.

 

čini mi se dosta iskrenim. naročito onaj deo o odmeravanju sa drugim ljudima. i dopada mi se završna rečenica jako.  

Link to comment

meni pak potpuno obrnut utisak o ovom tekstu.

 

čini mi se dosta iskrenim. naročito onaj deo o odmeravanju sa drugim ljudima. i dopada mi se završna rečenica jako.  

+1. svidja mi se tekst i ne svidja mi se kraj. kraj je proistekao iz potrebe da se tekst zavrshi, zato shto mora.  tekst je jebemtizivot. imam prijatelje koji imaju to :(

Link to comment

nafilovan opstim podacima da zamijene licna iskustva, mada mi je zamislivo i da je hinjeno disociran i da time glumi simptom (prevodeci ga u stil), sto je tek lose (ako je tacno). tako se tema pretvara u floskulu.

 

edit, billy, tek sad vidim tvoje pitanje, izvini :)

pa taman je ovaj post odgovor u koji sam i sigurnija vidjevsi da je tekst potpisan inicijalima - ako vec ne punim imenom mogao je koristiti pseudonim, ovako bas vuce na sracunatost na efekat

Edited by morgana
Link to comment

sto se stila pisanja tice, naravno, nekome se svidja a nekome ne. 

 

zanimljiv mi je bio komentar na temu autenticnosti, jer vrlo dobro poznajem osobu koja je pisala i znam da je sve, od prvog do poslednjeg slova, iskrena ispovest.

Link to comment

pa uvek je pitanje koliko gaca (zeli da) da skine autor, to stoji i nije uvek jednostavno...

 

ali da, ja ovaj mehanizam prepoznajem u potpunosti, i lichnije mi ni ne treba :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

meni je ostalo u secanju, kada je vesna brzev jednom prilikom pomenula da sve klijente moze (grubo) u pet fioka da smesti. koliko god svi mislili da su posebni i jedinstveni, obrasci i mehanizmi se ponavljaju.

tekst je opsti ali eto da se pise i o tome, postoji i dalje, i verovatno vise nego ikada u ovakvom okruzenju.

Edited by Takeshi
Link to comment

necu se poslije ovog vracati na temu, dodacu samo da su ocekivanja od licne ispovjesti da bude licna, bez obzira sto strucnjak sve ljude moze smjestit u pet fioka (to ne mozemo koristiti kao argument pri ocjeni teksta ni djela)

jasna mi je empatija i sklona sam joj ali ona ne ukida literarne ni informativne kriterijume

 

tema je naravno vazna - sa tim se apsolutno slazem - i kamo srece da se o njoj pise vise, kao i o ostalim srodnima, u zemlji u kojoj ce ti i prijatelj ljekar ako mu se pozalis da si uznemiren prije zakolutat ocima nego razumjeti koliko je to stanje preplavljujuce i iscrpljujuce, dok ce paralelno da zali za izumrlim jezicima i dalekim sumama amazona

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...